מימין: משה פדלון ומשה כחלון

פדלון במכתב בהול לשר האוצר: קיים את הבטחתך ובטל את תוכנית אפולוניה

אתמול אישר בית המשפט העליון להפקיד את התוכנית להקמת 2,687 דירות בשטח תעש נוף ים. "התכנית שקודמה על ידי משרדך היא תכנית שנולדה בחטא", כתב ראש עיריית הרצליה למשה כחלון, "אדוני השר, ידיד העיר הרצליה, זה הזמן לקיים"

פורסם בתאריך: 27.6.19 06:47

בעקבות החלטת בית המשפט העליון אתמול לקבל את ערעור המדינה ולאשר לוותמ"ל להפקיד את תוכנית הבנייה באפולוניה, שלח ראש עיריית הרצליה משה פדלון מכתב בהול לשר האוצר משה כחלון, ודרש ממנו לבטל את התוכנית. פדלון כיתב למכתב גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת ראשי הערים והמועצות האזוריות בשרון. לפי התוכנית, נזכיר, אמורות לקום באפולוניה, שנמצאת בשטח שמצפון לשכונת נוף ים בהרצליה, בשטח שבו פעל מפעל של התעשייה הצבאית, 2,687 יחידות דיור במגדלים בני 26 קומות.

"היום התקבלה תוצאות ערעור המדינה בעניין תכנית אפולוניה. התוצאות הן קשות ומאכזבות. בית המשפט בחר לקבל את עמדת הצוות המקצועי של משרדך ולא להתערב בנושא", כתב פדלון, "התוצאה לכך ברורה – הוועדה למתחמים מועדפים למגורים, הנמצאת תחת משרד האוצר, תפגע באופן ישיר במאות אלפי תושבי השרון שפארק אפולוניה הוא חלק מנוף מולדתם.

"אדוני השר, התכנית שקודמה על ידי משרדך היא תכנית שנולדה בחטא. היא נולדה בחטא משום שעת קידומה, ואף לא עכשיו, לא נעשו הצעדים הנדרשים כדי לבחון מהם החומרים המסוכנים אשר שוכבים בקרקע. התכנית נולדה בחטא, משום שטיהור הקרקע במה שהיה מפעל תע"ש בעבר הוא פרויקט בסדר גודל לאומי שביצועו יארך שנים ארוכות. אני נכחתי בתוצאות הפיצוץ הכימי שארע בתע"ש נוף ים לפני יותר מ-25 שנים. כולנו תמימי דעים שהחומרים הכימיים שם הם מהמסוכנים ביותר, והחשש הוא כי אף בשלבי הטיהור עצמו נסכן את ציבור תושבי נוף ים ואחרים הגרים בסמיכות למקום.

"התכנית נולדה בחטא, משום שאין שום היתכנות תשתיתית להעמיס שם כ-3000 יחידות דיור, ולא נעשו שום צעדים גם בעניין. אך חשוב מכך לא פחות, כי התכנית תחסל באופן טוטאלי את אחת מפיסות הטבע היחידות שעוד נותרו לנו בשרון, ותפר את המרקם הטבעי הקיים בשמורה. התכנית באפולוניה תקטול בהינף יד עשרות זני בעלי חיים, צבאים, תנים וזוחלים, שפע של תוצרים ארכיאולוגיים למן התקופות המוקדמות ביותר, עושר בוטאני מדהים- שאליו נחשפתי רק בשנתיים האחרונות באמצעות מומחים בנושא הסביבה.

"העיר הרצליה פיתחה דיור במתחמים רבים ומסוגלת לפתח עוד מתחמים במקום מתחם הדיור באפולוניה. 3,000 יחידות אלו יכולות להשתלב בקלות במקום אחר. בסיור שערכתי איתך לפני שמונה חודשים בלבד, סיכמתי איתך שיחידות הדיור של אפולוניה יתפזרו בפרויקטי דיור אחרים ברחבי העיר, ואף מצאנו מקומות ייעודיים לכך. נתת את הבטחתך לכך שהתכנית לא תצא אל הפועל. בית המשפט אינו גורם מתכנן ואינו גורם מאשר. אתה וצוותך כן. עמדתי אינה בחלל הריק. לעמדתי הצטרף בית המשפט המחוזי וגם שופט עליון. אדוני השר, ידיד העיר הרצליה, זה הזמן לקיים. אני מבקש שתעשה שימוש בסמכויותיך ותכנס את קבינט הדיור על מנת להכריז על ביטול התכנית לאלתר לפני שיהיה מאוחר יותר. מאות אלפי תושבים מצפים לתשובתך".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

3 תגובות
 1. יוסי

  מר פדלון.האם ספרו לך,ואפילו בסוד,שהתכנית הובלה על ידי העיריה משך שנים???שאין שחר לטענה שמחסלת שטחי פארק ולהפך,רק בזכותה ינוקה הזהום הנורא ממפעל תעש,ששנים קיבל אישור הפעלה מהעיריה וגרם לזהום נורא,לפגיעות בנפש וגוף,ורק בזכות התכנית יתחיל טהור השטח,שבעיבורה של השמורה הניפלאה?
  שרק בזכות התכנית,יפותח הפארק ובהתחיבות,שכגן לאומי,יהיה פתוח לכולם,ללא גידור ודמי כניסה ויובטח סכום לתחזוקתו?
  שהגישה לחוף הים ולרשפון תעוגן במחלף,עם הסדר הנגשה לכל הציבור ובכך יפתח חוף ניפלא,ולכולם?
  תגובתך מעידה שהוכשלת ואינך מבין הנושא ,כלל ועיקר

 2. רונה

  למה 26 קומות? נשמע דוחה! לא לעיניין בכלל לבנות מגדלים על הים. אנחנו לא תל אביב

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר