עפרה בל, צילום איציק בן דוסא
עפרה בל, צילום איציק בן דוסא

דרמה בהרצליה: מועצת העיר הצביעה בעד הדחת עפרה בל, סגניתו של פדלון

הסיפור הזה ככל הנראה לא הסתיים, פדלון דורש דיון חוזר. בל אמרה בתגובה: "חברי האופוזיציה בחרו לתבוע נקמה אישית ולא דיון מקצועי. האמת על הדרך בה התנהל הדירקטוריון בקדנציה הקודמת תצא לאור"

פורסם בתאריך: 20.7.22 09:44

דרמה בישיבת מועצת העיר בהרצליה: לראשונה אי פעם, הודחה סגנית ראש העירייה. ברוב של 10:9 הצביעו אמש (ג') חברי מועצת העיר על הדחתה של עפרה בל, סגנית ראש העיר הרצליה, מתפקידה, זאת במסגרת ישיבה שלא מן המניין. בעד הצביעו: יריב פישר, גלילה יבין, דורון דבי, פזית בכר, אורן אוריאלי, אלעד צדיקוב, דנה אורן, איל פביאן, יונתן יעקובוביץ ומאיה כץ. נגד הצביעו: משה פדלון, איה פרישקולניק, עפרה בל, דניאל אייזנברג, עופר לוי, צבי וייס, ירון עולמי, משה ועקנין. מהישיבה נעדרו שני בחרי קואליציה, יוסי קוממי ודרור בן עמי, שניהם נמצאים בחופשה.

מיד לאחר תוצאות ההצבעה, הודיע ראש העירייה פדלון, על רצונו להביא את ההחלטה לדיון חוזר במועצת העיר, שיתקיים ב-28.7. "בהתאם לדין, תוקף החלטת המועצה מותלה עד לקיום דיון חוזר בהחלטה", ציין פדלון. עם זאת, על פי חוק הרשויות המקומיות, דיון חוזר יהיה בישיבה מיוחדת של המועצה שתתקיים תוך 10 ימים מיום שנתקבלה ההחלטה או תוך פרק זמן קצר יותר אם דרשו זאת 40% מחברי המועצה.

לאחר תוצאות ההצבעה אמש, נמסר מטעם חברי האופוזיציה: "לאור התנהלותה הכושלת של הסגנית עופרה בל בארבע השנים האחרונות, יזמנו הערב ישיבת מועצה מיוחדת בה חשפנו את התנהלותה של אשת אמונו של ראש העיר. התנהלות שלא עולה בקנה אחד עם הנורמות המצופות מנבחרת ציבור, ובטח שלא מכזו הנושאת בתפקיד ביצועי בשכר. במסגרת תפקידה עולה כי יש חשש כבד למנהל לא-תקין, התעמרות בציבור, קבלת החלטות דורסניות, התעלמות מוחלטת מציבור העוגנים, זכיינים, חברי מועצה ועוד. יתרה מזו, במשך ארבע שנים לא הוצג אופק, חזון ויוזמה אחת לפיתוח אזור התיירות, התעשייה והתעסוקה בעיר. על כן, הסכימה הערב מועצת העיר עם הצעת האופוזיציה והדיחה את עופרה בל מתפקידה כסגנית ראש העיר משה פדלון …".

עפרה בל מסרה בתגובה: "לצערי, חברי האופוזיציה לא ביקשו לדון בנושאים מקצועיים בעבודת החברה לתיירות, מה שהיה מאפשר לנו מענה ענייני, אלא הם בחרו לתבוע נקמה אישית כאילו הוא אירוע מקצועי. ההצבעה לא עסקה בתפקוד החברה לתיירות או בתפקודי כסגנית ראש העיר, אלא יצאה בהכפשות מכוערות ושקריות. יש לציין, שההצבעה נערכה, וכנראה לא באקראי, ימים ספורים לפני ישיבת דירקטוריון החברה לתיירות, שבמסגרתה יובאו לדיון על ידי מבקר הפנים של החברה, אי סדרים משמעותיים בתחום הכספי, לכאורה, על ידי בעלי תפקיד לשעבר בחברה, אשר ישבו באופוזיציה הערב. מטרת ההתקפה הייתה למנוע ממני לבצע את תפקידי מתוקף החוק ולהתמודד עם דו״ח ביקורת נוקב על שימוש לא תקין, לכאורה, בכספי הציבור לצרכים אישיים. הניסיון האווילי לא ישתיק אותי ואת שומרי הסף. כל גחמה אישית ששולמה לכאורה מכספי ציבור תיחשף. האמת העצובה והמביכה על הדרך בה התנהל הדירקטוריון בקדנציה הקודמת תצא לאור באופן הכי ברור בימים הקרובים. מאחר ולא הודחתי, אמשיך בעשייה הציבורית שלשמה נבחרתי על ידי הציבור".

 

 

מאיה כץ, יו"ר האופוזיציה: "ההחלטה שהעברנו היא מסר חד וברור לפדלון על התנהלות כושלת של סגניתו. מזה מספר שנים שאנחנו לא מפסיקים להציג פניות על הזנחה, התעלמות גורפת מטיפול בבעיות בתחום סמכותה של גברת עפרה בל ותהליכים שבוצעו עם ליקויים משמעותיים. בפעולות רבות שבוצעו תחת סמכויותיה יש חשש לכאורה למנהל לא תקין, ובדוגמאות שהוצגו בישיבת המועצה ניתן היה לשמוע טיעונים כבדי משקל ולהבחין כי היא מתעלמת לחלוטין ממתן תשובות קונקרטיות.
עיריית הרצליה אינה חברה פרטית והגברת בל כנראה התבלבלה במהות תפקידה וצרכי הציבור שאותו נבחרה לייצג".

דנה אורן ינאי אמרה: "האופוזיציה קבעה היום נורמה ברור לניהול עיר. אנחנו נמשיך להיות חומה בצורה שעומדת מול נבחרי ציבור ששוכחים מה תפקידם ולמי הם חייבים לתת דין וחשבון". יריב פישר אמר: "כולם כבר מבינים שפדלון לא מנהל את העיר ובטח שלא את סגניו ומועצת העיר, ובגלל זה אנחנו עדים לשורת מחדלים,  אנחנו לא מתכוונים לעצור עד שפדלון יוחלף".

חבר המועצה וחבר דירקטוריון החברה העירונית לפיתוח התיירות, איל פביאן: "לאחר שבשנים האחרונות נאבקתי בהתנהלות שהובלה ע"י גברת עופרה בל, אני שבע רצון מכך שהצעתנו לביטול כהונתה כסגנית ראש העירייה עברה הערב וכמו כן ההחלטה ליטול את הסמכויות בהן היא מחזיקה כסגנית ראש העירייה. היו לי ויכוחים רבים וידועים בנושאים הקשורים בין היתר בעוגנים במדינה ובמועדון השייטים, בזכיינים ובעסקים הפועלים בחוף הים של הרצליה בעיקר בתקופת הקורונה ואחריה, בכלל בסיוע לעסקים בעיר, במכרזים שונים ובהליכים שונים שהתקיימו בתחומי אחריותה של הגב' בל ועוד".

תגובת לשכת ראש העירייה: "ההצבעה היא מסע נקם אישי בנבחרת הציבור עופרה בל. חברי האופוזיציה היו יכולים לבקש לדון בנושאים מקצועיים בעבודת החברה לתיירות והיו מקבלים מענה כפי שמקבלים חברי הדירקטוריון. מטרת ההצבעה היא למנוע חשיפת הביקורת על היעדר מינהל תקין לכאורה בניהול דירקטוריון חברה עירונית בקדנציה הקודמת. ההצבעה היא ניסיון למנוע משומרי הסף לבצע את תפקידם. הדעת לא סובל מניפולציה מכוערת שכזו. הניסיון האווילי לא ישתיק את שומרי הסף. כל גחמה אישית אחרת ששולמה לכאורה מכספי ציבור תיחשף. האמת העצובה והמביכה על הדרך בה התנהל הדירקטוריון בקדנציה הקודמת תצא לאור באופן הכי חד וחריף".


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון הרצליה


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר