מאיה כץ, צילום אלעד גוטמן

דרמת ההצבעה על פיטורי עפרה בל נמשכת: שמונה חברי אופוזיציה קיימו ישיבה נוספת

שמונת חברי המועצה קיימו ישיבה לאחר ששלחו זימון מוקדם יותר. מאיה כץ:"ראש העירייה בחר לעשות דין לעצמו". גורמים בלשכת ראש העירייה: "חברי האופוזיציה נוהגים בזילות כלפי מוסד מועצת העיר"

פורסם בתאריך: 21.7.22 15:03

יממה אחרי הצבעת מועצת העיר הדרמטית, שבה היה רוב להדחת עפרה בל מתפקיד סגנית ראש העירייה, הדרמה מסרבת לשכוך. כזכור, בתום הישיבה שלא מן המניין שנערכה שלשום, הודיע ראש העירייה, משה פדלון, כי מתוקף סעיף 13 לחוק הרשויות המקומיות, ברצונו להביא את ההחלטה לדיון חוזר במועצה. התאריך הראשוני שביקש לקבוע היה 28.7. לעומת זאת, חברי האופוזיציה ביקשו להביא את הדיון למועד מוקדם ככל הניתן, כבר למחרת, כשהם נעזרים בסעיף 14 לחוק הרשויות המקומיות, שאומר כי הדיון החוזר יהיה בישיבה מיוחדת של מועצת העיר שתתקיים תוך עשרה ימים מיום שנתקבלה ההחלטה, או תוך פרק זמן קצר יותר אם דרשו זאת 40% מחברי המועצה, וביעד הזה עמדו באופוזיציה, מאחר וברשותם היו 10 חברי מועצה.

עוד באותו הערב של הישיבה החל מרתון של טלפונים ומיילים, שנמשך למחרת בבוקר מצד חברי האופוזיציה ללשכת ראש העיר וליועמ"ש של העירייה, כשהם מודיעים על התאריך החדש, כאשר ראש העירייה ניאות להקדים את הישיבה רק ל-26.7 בשבוע הבא. חברי האופוזיציה התעקשו על קיום הישיבה בשעה 18:00 אתמול (רביעי) ואמרו: "בשעה 15:00 נשלח מכתב נוסף, שמסביר לראש העירייה כי הוא חורג מסמכותו והישיבה תתקיים בשעה 18:00 כפי שדרשו 40 אחוז מחברי המועצה בהתאם לדין ולחוק".

שמונה מתוך עשרת המועצה החתומים על הזימון לישיבה נכחו והתייצבו בשעה הנקובה באולם המליאה לפי הזימון שנקבע. אלעד צדיקוב ואורן אוריאלי נעדרו. חברי המועצה שהגיעו, ציינו כי האולם היה סגור, חשוך והמזגן במקום היה כבוי. בזכות כרטיסי החבר שלהם הם הצליחו להיכנס לאולם. מאחר ולא היה מניין של 50% מחברי המועצה + 1 כפי שמחייב בחוק לניהול הישיבה, המתינו חברי המועצה חצי שעה, ואז, כאשר יש שליש מחברי המועצה, הם מהווים מניין חוקי והישיבה התקיימה כולל פרוטוקול רשמי שנוסח. חבר המועצה יריב פישר פתח את הישיבה והמליץ למנות את יו"ר האופוזיציה מאיה כץ לתפקיד יו"ר הישיבה, מאחר והיא הייתה בתפקיד סגנית ומ"מ ראש העיר בעבר. חבר מועצה נוסף, יונתן יעקובוביץ שימש כמזכיר הישיבה. בהצעת ההחלטה אמרו חברי האופוזיציה: "אנו מבקשים להביא להצבעה את הצעת ההחלטה הבאה. סגנית ראש העירייה הגב' עופרה בל תפוטר מתפקידה כסגנית ראש העירייה בשכר וישללו ממנה הסמכויות מתוקף תפקיד זה. זאת בשל אי מילוי תפקידה כראוי, ניהול כושל, קבלת החלטות המייצרות אפליה ציבורית ובעיקר כי אינה עומדת באמות המידה אשר מצופות מנבחר ציבור ובדגש על נבחר ציבור המקבל שכר" . ההצעה התקבלה פה אחד.

מאיה כץ, יו"ר האופוזיציה, אמרה: ״צר לי שראש העירייה בוחר לעשות דין לעצמו ולהשתמש במנגנון הציבורי נגד חברי המועצה, בכך שלא הגיע לישיבה ולא אפשר את התנאים לקיומה".

חברת סיעת דרך חדשה מהאופוזיציה, דנה אורן ינאי, אמרה: "לאור התנהלותה של הגברת בל בארבע השנים האחרונות, החליטה מועצת העיר בהצבעה דמוקרטית לסיים את כהונתה. כפי שהיה מצופה מאישה במעמדה לפעול תחת הנורמות הציבוריות הגבוהות, כך גם מצופה מראש העיר לכבד הליך דמוקרטי ולא לנסות בשטיקים וטריקים להביא את הנושא להצבעה פעם אחר פעם עד שתתקבל ההחלטה הראויה בעיניו. החוק קבע איזונים בין הכוח הרב של ראש העיר לבין הסמכויות שלנו, חברי מועצת העיר, ועל ראש העיר לכבד את המינהל התקין, את החוק ואת הדמוקרטיה".

 

 

כזכור, יום קודם לישיבה המיוחדת, נערכה ישיבה שלא מן מניין, בעקבותיה הצביעה מועצת העיר ברוב 10:9 על הדחתה של סגנית ראש העיר עפרה בל מתפקיד סגנית ראש העיר. מדובר בהדחה ראשונה אי פעם של סגן או סגנית ראש עיר בהרצליה.

גורמים בשלכת ראש העירייה משה פדלון, אמרו: "מצער לראות כיצד חברי האופוזיציה נוהגים בזילות כלפי מוסד מועצת העיר ובוחרים לבוז לחוק ולסדרי המינהל התקין. הציבור ישפוט את אופן הפעולה של חברי המועצה, ממש כמו מי שמובילים חרם על נבחרת ציבור ולא בוחלים באמצעים כדי להשפיל ולבזות את סגנית ראש העיר בל. מצער לראות כי חברי האופוזיציה עושים כל מאמץ כדי למנוע את ישיבת הדירקטוריון של החברה לתיירות ב25.7, שבה יידון דו"ח ביקורת נוקב על מעשים אסורים לכאורה של יו״ר הדירקטוריון הקודם".

מעיריית הרצליה נמסר: "מועצת העיר הרצליה פועלת על פי כללי המינהל התקין ולפיכך, בהתאם לדין ולחוק, תכונס ישיבת מועצה שלא מן המניין ביום שלישי הקרוב, 26.7.22".


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון הרצליה


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר