חגיגות עצמאות בהרצליה, צילום דוברות העירייה

תושבים רבים התאכזבו מחגיגות העצמאות בהרצליה: "לא הייתה אווירת חג, זה היה הזוי"

לצד האכזבה של תושבים רבים מהאווירה בעיר ומהחגיגות, נשמעו טענות גם להבדלים גדולים בין השכונות החדשות לוותיקות. העירייה: קיבלנו תגובות חיוביות, כמו אחרי כל אירוע, נפיק לקחים

פורסם בתאריך: 8.5.22 15:25

תושבים רבים ברחבי הרצליה הביעו אכזבה גדולה ברשתות החברתיות מחגיגות העצמאות שהתקיימו בעיר. החגיגות, בשונה מערים שכנות, נערכו במסגרת הקהילות השכונתיות, אולם בפועל, התושבים נותרו עם תחושת החמצה גדולה. לצד זאת, היו תושבים שהרגישו השקעה רבה בשכונתם, כמו למשל בגליל ים. בחלק מהשכונות טענו תושבים שהיה פעם בהשקעה בין השכונות ואחד התושבים כתב: "נראה שבכל שכונה הייתה חגיגה אחרת, ומה שהכי מוזר זה שנראה שבשכונות היקרות יותר ההשקעה הייתה גדולה יותר משכונות פחות יקרות, וזה רק מצביע על הפערים הסוציו אקונומיים בהרצליה. עיריית הרצליה צריכה להתבייש, זה צריך להיות שווה בשווה בין כל השכונות".

תושבת בשם איילת, שמכירה היטב את ההכנות ליום העצמאות מהשנים שקדמו לקורונה, אמרה לצומת השרון: "לקראת יום העצמאות כל העסקים מתעוררים לחיים, רצים ברחוב ומארגנים דוכנים, אנשי ביטחון עושים סידורי אבטחה ויש מלא אור ודגלים. השנה בקושי לא תלו דגלים. בשעה 16:00 הרחוב נדם כמו ערב יום כיפור, רק עצוב יותר. לא הייתה אווירת חג". איילת, שמתגוררת במרכז העיר, סיפרה: "הלכתי ל"חגיגה" הקהילתית היחידה שהייתה קרובה לבית שלי בבית הספר שבו בתי לומדת. היה עצוב, דוכן פיצה וטרופית, מתקן מתנפח, סוג של להקה. אחרי חצי שעה בתי ביקשה ללכת משם. שאר תושבי מרכז העיר, רחוב סוקולוב, הנדיב, גליל, בן גוריון, עצמאות, לא הייתה להם אפשרות לחגוג מתחת לבית".

ירדן, שגדלה בעיר, ועברה לראש העין לפני ארבע שנים, מקפידה להגיע לחגיגות העצמאות בעיר הולדתה בכל שנה. גם היא יצאה מאוכזבת: "הלכנו לסוקולוב במרכז העיר, כמו בכל שנה ונדהמנו לראות שהיה חושך ושקט מופתי, כמו יום כיפור. הילד שלי כל כך חיכה לקצת שמח וכחול לבן, היינו פשוט בהלם. שום דוכנים, שום הופעות או קישוטים. לא היה כלום לא לקטנים וגם לא לגדולים. לא תיארנו לעצמנו שאין ממש כלום בלב העיר, במרכז, כלום. חושך. זה היה הזוי. כל השנים תמיד בלב העיר בסוקולוב היו דוכנים, אווירה, מוזיקה, הופעות. מילא בלי זיקוקים אבל איפה כל השאר? חבל שלא נשארנו בראש העין, הבנו שכאן השקיעו ממש והיה מדהים. אולי שנה הבאה".

עוד תושבת היטיבה לבטא את דעתה על החגיגות בקהילות: "הסתובבתי בעיר והיה ממש עצוב. חגיגות יום העצמאות צריכות להיות במרכז ובגדול, לטובת תושבי העיר. חגיגות בקטנה ברחבי העיר זה עלוב לצערי. הייתי צריכה לנדוד לעיר אחרת כדי להרגיש את החג. מקווה שבשנה הבאה נחזור למתכונת הרגילה של החגיגות, ולא ארגיש כמו מסכנה שצריכה לנסוע לעיר אחרת".

רחוב בן גוריון מצומת העצמאות ועד שער העיר, ערב יום העצמאות בהרצליה, צילום פרטי

תושב הרצלייני ותיק סיפר: "40 שנה אני תושב העיר ולא זוכר "חגיגה" עלובה כזאת. עצוב, בלי הרגשה של חג, רק DJ לצעירים והכל מפוזר במתחמים קטנים בפינות שונות של העיר. זה חג של להיות ביחד כולם – ילדים קטנים, נוער, צעירים ומבוגרים, ולא חג של חגיגות קטנות מפוזרות שלא עונות לצרכים של רוב התושבים. בלי תאורה חגיגית, בלי דוכני מזון, בלי הופעות רחוב. בקיצור, חגיגה ללא חגיגה! פשלה ענקית שלכם! קונספציה ממש לא נכונה שהרסה את החג לרוב תושבי העיר. תפיקו לקחים ושלחו הביתה את מי שתכנן את הדבר הנורא הזה, אכזבה ענקית! הרצליה לא קושטה באורות במגדלים כמו בכל שנה, בחלק מהאזורים המופעים היו פשוטים מאוד ברמה של רמקול מוזיקה עם מספר דוכנים. באזורים אחרים היו הופעות עם ותאורה ותחושת חג".

נזכיר כי לקראת יום העצמאות, הודיעה עיריית הרצליה כי תציין את יום העצמאות עם חגיגות ומסיבות ב-16 מוקדים קהילתיים שונים, כשהתושבים ייהנו ממסיבות, הפעלות לכל הגילים, ריקודים, דוכני אוכל ועוד. הקהילות שבהן היו החגיגות: יד התשעה, יוחנני הירוקה, ירוק בעיר, שז"ר, נווה עמל, וולפסון, נחלת עדה גן רש"ל, אלון, הנדיב ויבור, נבון, חמ"ד, נווה ישראל ואמירים, הרצליה הצעירה, גליל ים, הרצליה ב', נוף ים – פיתוח.

 

חברת מועצת העיר מטעם האופוזיציה, דנה אורן ינאי, אמרה: "חגיגות יום העצמאות בקהילה הן רעיון טוב, אך לצערי הביצוע היה אכזבה גדולה ומרה, ועל ראש העיר לשאת באחריות ולתקן את האכזבה. שוב ראינו את הפער הגדול בתקצוב ובהשקעה בין השכונות הוותיקות לחדשות. יום העצמאות בהרצליה היה עצוב ודל במיוחד, רבים מהילדים לא זכו לפעילות קהילתית שמאפשרת להם לחגוג, הרחובות היו עירומים מכל סממן של חג ותושבי העיר חזרו הביתה עם שאלה אחת גדולה: איפה הכסף? איפה השקיעו את מיליון השקלים ולמה אצלנו כל כך מעט? מחדל חגיגות העצמאות בהרצליה מגביר את הצורך שהנהלת העיר תספר לכולנו איך נקבע סדר העדיפות בין השכונות. ומי קובע איפה הכסף".

מי שיצא להגנת העירייה הוא זיו עומר, יו"ר הנהגת ההורים העירונית הרצליה, שאמר: "חגיגות ערב העצמאות בעיר היו רבות ומגוונות. אני הייתי בשני מוקדים: מוקד קהילת נבון ומסיבת העל יסודיים. בשני המקומות הייתה אווירה נפלאה, אלפי חוגגים שמחים ומרוצים. גם סקר אשר העברנו בקהילת נבון מראה שביעות רצון גבוהה מאוד ורצון להמשיך באותה הדרך גם בשנה הבאה. האם יש מה לשפר? תמיד. ישנן קהילות בהן שביעות הרצון הייתה נמוכה יותר, אבל צריכים ללמוד מדוע. אם יש סיבות של צפיפות או היצע רב גילאי לדוגמה, אלו דברים שניתן לשפר בעתיד. האם זו סיבה להחזיר את הצפיפות של רחוב בן גוריון? לדעתי לא. החגיגות ההמוניות היוו סבל להורים ולילדים הצעירים".

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "מעל 30 אלף תושבי הרצליה חגגו בעשרות ארועים שנערכו בערב יום העצמאות בכל רחבי העיר. ביניהם, מעל 4,000 בני נוער חגגו בהופעות ומסיבת ענק בפארק הרצליה,  כ-2000 צעירים חגגו ב-RAVE עצמאות שהתקיים בפראקר, מעל 3,000 תושבים חגגו בקהילת נוף ים-פיתוח, כ-3,000 בגליל ים וכ 3000 חגגו בקהילות נדיב ויבור. זוהי רשימה חלקית בלבד מתוך שפע אירועים רבים שהתקיימו ב-16 מוקדים קהילתיים, במוזיאונים שהיו פתוחים בחינם, בהדרכות הספורט בהרקדות, סיורי אפניים, שירה בציבור ועוד. התושבות והתושבים הגיעו בהמוניהם והתגובות שקיבלנו היו חיוביות ביותר. כמו אחרי כל ארוע עירוני – גם השנה נפיק לקחים לקראת יום העצמאות הבא".


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון הרצליה


אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. סתיו לגזיאל

    גם אני, נערה בת 19, שכל כך חיכתה ליום העצמאות, במיוחד אחרי שכבר 3 שנים לא נחגג בעקבות בקורונה, התאכזבתי מאוד מאוד מיום העצמאות הזה.. חיכיתי לפגוש אנשים בעיר, לראות קצת שמחה ברחובות, דוכנים והופעות, גיליתי עיר שוממת לחלוטין, ישבתי בלב העיר וכל מה שיצא לי מהפה זה שאיפה פה יום העצמאות? אין פה שום דבר.. בלית ברירה הלכנו ברגל לפארק, גם בדרך ברגל (כמעט שעה של הליכה בעיר) לא היה שום דבר ברחובות! הגענו לפארק, איפה יום העצמאות ואיפה מה שהיה שם? הופעה ודי ג׳יי, זהו, לא יום העצמאות, הופעה. הופעה של 30 דקות של נצי נצ ועוד הופעה של 20 דקות של אושר כהן, בין לבין שירים ובשעה 1 כבר נגמר הכל, כולם התפזרו וזהו, פשוט אכזבה, גם משה פדלון ראש העיר היה שם, כבר שם אמרתי לו את דעתי בצורה מנומסת על יום העצמאות הזה אבל לא היה נשמע כאילו הם לוקחים ברצינות.. היה דוכן אחד של גורדוס שאני משערת שהעירייה הביאה אז לא ברור לי למה המחירים היו כל כך גבוהים אבל זה מיילא, עוד שני דוכנים כמעט ללא תוכן וזהו, לחלוטין הרגיש פשוט כמו לבוא לאיזו הופעה וללכת ולא יום העצמות, לפי מה שהבנתי שהכוונה הייתה להתחשב גם בילדים הקטנים, אז זה מבורך ואין שום בעיה עם זה, אבל לזלזל ולאכזב קבוצה כל כך גדולה מהעיר שלא היה לה חג ולא היה לה בכלל מה לעשות מהשעה 1 וחצי זה לא הגיוני ולגמרי מבזה את העיר ותושביה.
    גם אני, שרציתי להרגיש קצת חג, הייתי צריכה לנסוע לעיר אחרת, כפר סבא, אבל עד שהבנו שבהרצליה לא יהיה כלום ועד שהגענו לשם כבר נגמר גם שם שלהבנתי ממשפחה שגרה שם היה מקסים, ברחובות העיר, עם דוכנים, הופעות, ורק כאשר נגמר בעיר בשעה 1 התחילה מסיבה בפארק לנוער ובוגרים יותר! התחשבות בכולם! גם שם החליטו להתחשב בנפגעי פוסט טראומה וחיות בעיר אך אם זאת לא לוותר על המנהג המרגש והחגיגי והשתמשו בזיקוקים שקטים וניצלו כראוי את הכסף שהם מקבלים, פה בהרצליה הייתה חשיבה בראש קטן ושוב, ללא הסתכלות ותצומת לב לתושבים.
    בקיצור, יצאנו מאוכזבים מאוד עם טעם מר מיום העצמאות הזה, אני מאוד מקווה שזה יגיע למי שצריך, שהם יפיקו לקחים, ויחזירו לנו את יום העצמאות! ואנחנו מקווים גם לתשובה הולמת יותר מאשר ״יש כאלו שנהנו ויש כאלו שלא וככה זה״, רוב תושבי העיר התאכזבו אז אנחנו מצפים לתשובה קצת פחות יוצאת לידי חובה. תודה רבה

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר