תיכון הנדסאים הרצליה. צילום ניר קידר
תיכון הנדסאים הרצליה. צילום ניר קידר

הנדסאים הרצליה ברשימת המצטיינים של משרד החינוך

בית הספר נכלל בין 285 התיכונים שהצטיינו בלימודים בתשע"ז, מורי בית הספר יקבלו כל אחד מענק מיוחד בסך 8,285 שקלים

פורסם בתאריך: 14.8.17 19:53

משרד החינוך פרסם היום (שני) את רשימת 285 מוסדות החינוך של החטיבה העליונה, אשר הצטיינו בשנת הלימודים תשע"ז בתחום הערכי, החברתי והלימודי. ברשימה נמצא בית הספר התיכון הנדסאים הרצליה, ואנשי ההוראה שבו יקבלו מענקים מיוחדים בגובה 8,285 שקלים.

משרד החינוך בחר בבתי הספר הזוכים על סמך שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר אשר חוללו אותם מוסדות חינוך באותם מדדים ובהשוואה להישגי השנה הקודמת. לאור הישגיהם, המורים בבתי ספר הזוכים יתוגמלו בסכום כספי הנע בין 3,000 שקלים לכ־8,000 שקלים לכל מורה, זאת בהתאם לסיכום שעוגן בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר במסגרת הרפורמה "עוז לתמורה".

בתי הספר שנבחרו דורגו בהצטיינותם מ- 1 עד 4,  ותיכון הנדסאים הרצליה דורג בקבוצת האיכות 1, הגבוהה ביותר, ובהתאם לכך גובה המענק לאנשי ההוראה.

התיכונים הזוכים פרוסים לאורך כל המדינה בכל המחוזות והמינהלים של משרד החינוך. בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל 714 חטיבות עליונות בחישוב הזכאות לתגמול, כאשר מתוכן 285 חטיבות זכו בתגמול.

בין המדדים שנכללו בשקלול: שיעור הגיוס לצה"ל ולשירות אזרחי או לאומי, מניעת נשירת תלמידים, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, מידת הקרבה לתעודת בגרות מתוך התלמידים שאינם זכאים לתעודה מלאה, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז הצטיינות במבחני הבגרות, אחוז זכאות לתעודת בגרות איכותית, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע מדעי להיקף 5 יח"ל, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע הומניסטי להיקף 5 יח"ל, מידת השיפור או היציבות בהשוואה להישגים בשנה הקודמת.

שר החינוך, נפתלי בנט: "מתווה התגמול הדיפרנציאלי כולל שורה של מדדים חינוכיים שמציגים את מכלול העשייה המבורכת של המנהלים והמורים. חוסנה של החברה הישראלית טמון באיכות מנהליה ומחנכיה. אני מברך את המנהלים ועובדי ההוראה שהצטיינו בטיפוח ובעיצוב הערכים של הדורות הבאים. הם חיבקו את תלמידי החינוך המיוחד, חיזקו את המימד החברתי ולא ויתרו לרגע על מצוינות ועל הישגים לימודיים. בשם התלמידים, בשם החברה הישראלית ובשמי אני רוצה לומר לכם, עובדי הוראה יקרים, תודה".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר