תיכון הנדסאים. צילום ניר קידר
תיכון הנדסאים. צילום ניר קידר

שיעור הזכאות לבגרות מצטיינת בהרצליה כפול מהממוצע הארצי

תמונה לימודית מעודדת עולה מאתר חדש שהשיק משרד החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים

פורסם בתאריך: 23.8.17 17:12

מאתר חדש שהעלה לאחרונה משרד החינוך, "שקיפות לחינוך", עולה כי שיעור הזכאות לתעודת בגרות ולתעודת בגרות מצטיינת בהרצליה גבוה משמעותית מהממוצע הארצי.

שיעור הזכאות לתעודת בגרות בהרצליה עמד על 85.4% בשנת הלימודים האחרונה, לעומת 66.2% בממוצע הארצי. בנוסף, בזכאות לתעודת בגרות מצטיינת עומדים בתי הספר בהרצליה על ממוצע של 14.7%, כמעט כפול מהממוצע הארצי העומד על 7.5%. נתונים אלו גבוהים משל ערים שכנות בשרון כמו כפר סבא והוד השרון, וכן מאלו של תל אביב.

אתר "שקיפות לחינוך" מציג לראשונה את נתוני "התמונה החינוכית" של כל הרשויות המקומיות ברחבי הארץ ושל כל בתי הספר העל יסודיים.

מנתוני האתר עולה עוד כי שיעור הזכאים לבגרות בחמש יחידות לימוד במתמטיקה ובאנגלית כמעט כפול מהממוצע הארצי: 22% מתלמידי התיכונים בהרצליה זכאים לבגרות חמש יחידות במתמטיקה לעומת 11.4% בממוצע הארצי; ו-61.2% מתלמידי התיכונים בהרצליה זכאים לבגרות חמש יחידות באנגלית, לעומת 33.1% בממוצע הארצי.

את בתי הספר בהרצליה מוביל תיכון הנדסאים עם ממוצע של  98.9% זכאים לבגרות, כשהוא ממוקם במקום תשיעי בארץ ובמקום הראשון באזור השרון. אחריו אולפנת צביה עם ממוצע של  95.9%, תיכון הראשונים עם ממוצע של  94.7%, תיכון חדש עם ממוצע של 89.4%, תיכון היובל עם ממוצע של 87.6% ועתיד רזיאל עם ממוצע 81%  זכאות לבגרות.

בנוסף, נמצא תיכון "הנדסאים" במקום השני הארצי בשיעור הנבחנים בחמש יחידות לימוד באנגלית עם ממוצע של 97.8% ובמקום השלישי הארצי בשיעור הנבחנים בחמש יחידות לימוד במתמטיקה עם ממוצע של 65.2%.

מאייל פביאן, יו"ר ועד ההורים של תיכון "הראשונים", התיכון הגדול ביותר בהרצליה המונה למעלה מ-800 תלמידים, נמסר: "הנהגת ההורים מברכת את הנהלת בית הספר וכל צוות המורים, על ההישגים החינוכיים הגבוהים של בית הספר. אנו מודעים לאיכות בית הספר וסגל החינוך שלו וגאים בו ובהישגיו.

"הישגים אלה משקללים את ממוצע הביצועים של כלל כיתות ותלמידי בית הספר וביניהן כיתות חינוך מיוחד, כיתות מב"ר אתגר, כיתות עיוניות, כיתות מצטיינים וכיתת מחוננים, כלומר, כל ביצועי בית הספר הינם ממוצע של כל קשת הכיתות הקיים בחינוך התיכוני של החברה הישראלית. הוכח שוב, שתיכון הראשונים הינו מוסד חינוך מפואר, שהרצליה ותושביה יכולים להיות גאים בו וביצועי התיכון הינם הישג חינוכי של ממש לחברה הישראלית".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר