תיכון היובל. צילום:עזרא לוי
תיכון היובל. צילום:עזרא לוי

כבוד: תיכון היובל נבחר על ידי משרד החינוך לאחד התיכונים הערכיים המצטיינים, המורים יקבלו בונוס

מנהל התיכון, עופר אילות: "צוות מורי היובל פועל במסירות ובמקצועיות. אני גאה מאוד בצוות"

פורסם בתאריך: 25.8.19 15:03

תיכון היובל בהרצליה הוא אחד התיכונים הערכיים המצטיינים לשנת הלימודים תשע"ט מתוך 33 מוסדות החינוך של החטיבה העליונה במחוז תל אביב ומתוך 288 מוסדות החינוך של החטיבה העליונה ברחבי הארץ. בתי הספר שנבחרו השנה לרשימה היוקרתית עשו זאת בזכות הישגיהם הערכיים, החברתיים והלימודיים. לאור הישגיהם, עובדי ההוראה שבבתי הספר הזוכים, בין רמה 1 ל-4, יתוגמלו בסכום כספי הנע בין 3,169 שקל ל-8,451 שקל, בהתאם לסיכום שעוגן בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת הרפורמה "עוז לתמורה". תיכון היובל דורג ברמה 3, לפיה יתוגמלו המורים הזוכים ב-4,225.59 שקל.

בהישגים הערכיים-חברתיים, נכללו המדדים: שיעור הגיוס לצה"ל, או לשירות אזרחי/לאומי, מניעת נשירת תלמידים, קליטת תלמידי החינוך המיוחד, ומידת הקרבה לתעודת בגרות מתוך התלמידים שאינם זכאים לתעודה מלאה. חישוב המדדים הערכיים-חברתיים נערך בהשוואה לקבוצת השווים, ובתוך כל מגזר בנפרד. בהישגים הלימודיים נקבעו המדדים: ההישגים לאור הישגי המיצ"ב בכיתות החט"ב, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז הצטיינות במבחני הבגרות, אחוז זכאות לתעודת בגרות איכותית, מידת השיפור או היציבות בהשוואה להישגים בשנה הקודמת.

מנהל תיכון היובל, עופר אילות, אמר לצומת השרון בעקבות הזכייה: "צוות מורי היובל פועל במסירות ובמקצועיות. אני גאה מאוד בצוות שעושה מעל ומעבר עבור כלל התלמידים. המשימה להיות טובים יותר משנה לשנה".

עופר אילות. צילום עזרא לוי

עופר אילות. צילום עזרא לוי

שר החינוך, הרב רפי פרץ, אמר: "עם כניסתי לתפקיד הצהרתי כי אחד מהיעדים המרכזיים שאוביל במערכת החינוך הוא נושא הערכים. אני רואה בהם את היסוד שבונה חוסן של חברה. אני רואה בערכי השליחות והמנהיגות, אהבת האדם, התרומה לחברה ולמדינה ערכים מובילים. לאור זאת, הנחתי כי הנושא השנתי שילווה במערכת השנה יהיה בסימן הערבות ההדדית. למערכת החינוך יש תפקיד חשוב בעיצוב פני החברה, ואני רואה באנשי החינוך, מנהלים ומורים, את עמוד האש שמוביל את המשימה החשובה הזו. אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להודות למנהלים ולמורים שזכו בפרס. ההישגים שלהם ראויים לכל הוקרה והערכה. ישר כח!".

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב: "החינוך לערכים הוא אחד מהנדבכים הגדולים והחשובים שמערכת החינוך מקדמת. העידוד לפעילות בתנועות נוער, ארגוני נוער, מעורבות בקהילה או קידום של מיזמים חברתיים מצמיחים מנהיגות צעירה, נוער מעורב ומשנה פני מציאות. בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר נערות ונערים שלוקחים חלק פעיל בתוך החברה, מסייעים לילדים עם צרכים מיוחדים או לקשישים ולמשפחות נזקקות. כל זה לא יכול להתרחש ללא הרוח והעבודה החינוכית שמובילים יחד המנהלים והמורים. פרס החינוך מהווה הזדמנות לעצור ולומר להם תודה. אני מברך את הזוכים בפרס ומאחל שיעמידו עוד שורה של אנשי חיל כמוהם".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר