צילום אילוסטרציה א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE
צילום אילוסטרציה א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE

מנכ"ל טומשין: "החלטות התקבלו בדקה התשעים, מה שעשינו זה נס"

בצהרונים בהרצליה נרשמו ליקויים רבים בפתיחת שנת הלימודים, ומנכ"ל החברה המפעילה גדי מלובצקי מבהיר: "האשמים הם לא טומשין או עיריית הרצליה"

פורסם בתאריך: 18.9.17 13:27

בשבוע הראשון לשנת הלימודים עלו תלונות על כך שחברת "טומשין", המפעילה 33 גנים בהרצליה, ככל הנראה לא נערכה כראוי לפתיחת השנה. עיקר התלונות נסבו סביב רמת גיוס צוותים, טיבם והכשרתם. כעת, מנכ"ל החברה, גדי מלוביצקי, מרגיע וטוען כי המצב התייצב ומסביר מה הוביל לתקלות בפתיחת השנה. מנגד טוענת נציגות ההורים בהרצליה כי המצב עדיין רחוק מלהיות יציב.

בחברת "טומשין" מסבירים כי 95% מהגנים פועלים באופן טוב ותקין וב-5% הנוספים עדיין קיימות מספר בעיות המוכרות להם. "במקומות אלה הצוות הוא זמני. אנחנו מקווים שהדבר ייפתר בימים הקרובים כי אנחנו אמורים לחתום על הסכם עם הסייעות. אנחנו מבינים את הלחץ של ההורים, אבל גם במקומות בהם הצוות הוא זמני, זה צוות טוב. מבחינת גננות מובילות, רק בגן אחד ישנה בעיה והמחליפה של אותה גננת מעולה", מסביר דובר החברה, עידו מנקובסקי.

מנכ"ל החברה, גדי מלוביצקי, מסביר מה הוביל לבעיות בצהרונים בפתיחת שנת הלימודים. "בעיריית הרצליה סגרו איתנו שבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים את המתווה לצהרונים, ומי שיודע לנהל מערכות חינוך, יודע שלעשות בשבועיים את מה שעשינו זה נס. יש לנו שותפים מלאים לטוב ולרע – עיריית הרצליה. כולם יודעים מי האשם הגדול והוא לא ראש עיריית הרצליה ולא מנכ"ל טומשין, אלא הרגולטורים במדינה, שעד לרגע זה לא השלימו את המלאכה שלהם, כי עד לרגע זה לא יצא הצו של החוק ועד לרגע זה אף אחד לא יודע מה בדיוק קורה. מקבלי ההחלטות החליטו בדקה ה-90 וכולם ניסו להתיישר לפיהן".

מלוביצקי מודה כי פתיחת שנת הלימודים בצהרונים בהרצליה הייתה קשה ומורכבת. "חלק מהתלונות היו מוצדקות ומטופלות כל הזמן, אבל נכון לעכשיו, אנחנו לקראת שנה טובה".

כזכור, לקראת שנת הלימודים הנוכחית אישרה הכנסת את חוק פיקוח המחירים בצהרונים, שמגביל את מחירי הצהרונים בכל הארץ למקסימום של 935 שקלים ומציב סטנדרטים אחידים להפעלתם. בגנים בהרצליה הושווה מתווה הצהרונים לזה שהונהג בשנה שעברה באמצעות תוספת תקציבית שניתנה מהעירייה.

"בהרצליה היו מחלוקות, עד שבסופו של דבר הגיעו למתווה הצהרונים. כל המתווים לצהרונים במדינת ישראל היום הם מתווים של פשרות. מחיר הצהרונים באזור השרון בעשר השנים האחרונות עמד על בין 1100-1400 שקלים, כאשר היום רוצים את אותו השרות ב- 935 שקלים וזה כמעט בלתי אפשרי. אם יש לך שמיכה של מטר והגובה שלך הוא 170 אתה צריך להחליט מה אתה רוצה לכסות. בדברים האלה מאוד קשה להחליט. התקבלה החלטה, וחלק ממנה היה לצאת לדרך כשנשאר מעט מאוד זמן. פנו אלי, ביקשו, אנחנו התלבטנו ובסופו של דבר הסכמנו. אף אחד לא כפה עלי להפעיל את הצהרונים. תוך כדי כך ניתנה התחייבות לשיתוף פעולה של עיריית הרצליה, ועדי ההורים ובית פוסטר – כולם הבטיחו להירתם וכולם נרתמו. אני חושב שעשינו קסם, אבל אני לא מרוצה מהקסם, כי המצב היה יכול להיות טוב יותר. אנחנו עובדים ימים כלילות על מנת לתת את השירות הטוב ביותר לעיר הרצליה במסגרת האילוצים. אין ילד אחד ששלחו הביתה כי הגננת לא הגיעה, אין ילד שלא קיבל אוכל למרות שהאוכל בכלל לא באחריותנו, אבל אנחנו מטפלים גם בזה ודואגים שגם זה יהיה בסדר".

מנגד טוען יו"ר ועדת יול"א מטעם ההורים ונציג בוועד ההורים העירוני, ליאור לזר, כי מצב הצהרונים עדיין רחוק מלהיות תקין. "המכרז עצמו נסגר מול טומשין בחודש יולי. החוק של כחלון עבר בכנסת בתחילת אוגוסט ובהתאם לכך נעשו שינויים והתאמות שגררו אותנו לשבוע הראשון של חודש אוגוסט, כדי לסגור סופית את המתווה.

"יש לא מעט צהרונים וגנים אליהם ההורים שולחים את ילדיהם בבוקר מבלי לדעת מי תהיה המובילה, מי תהיה הסייעת, מי יפגוש את הילדים בצהריים. נכון שהגענו למצב בו יש יותר גנים יציבים מאשר ב-1.9, אבל זה רחוק מלהשביע רצון. הבעיה היא שטומשין מתייחסת לפעילות בגנים כמו אל פעילות בחברת ניקיון. לא יכול להיות שבכל יום יתחלף מישהו. הסייעות  כל הזמן מתחלפות ואין להן מושג מי צריך להיות בגן, כמה ילדים אמורים להיות והן בטח לא מכירות את שמות הילדים.

"חשוב לומר שהעירייה עושה את המקסימום כדי לתת פתרון לגנים. עיריית הרצליה, שלא כמו עיריות אחרות, לא התנערה ולקחה אחריות החל מהרגע הראשון, גם אם זה בכלל לא היה באחריותה, ואף הוציאה את עובדי העירייה מהאגפים שלהם לטובת מתן המענה. ללא עזרה של העירייה היינו היום עם סדר גודל של 20 גנים ללא צהרונים".

מעיריית הרצליה נמסר: "בעיר הרצליה פועלים קרוב למאה צהרונים. ברובם הגדול נפתחה שנת הלימודים כסדרה, עם צוותים מלאים ותכנים מעשירים. לאור הבעיות שנוצרו בתחילת השנה, במספר צהרונים בודדים, בהם לא עמד המפעיל טומשין בהתחייבויותיו, עיריית הרצליה לקחה על עצמה את האחריות לתת מענה לנושא על מנת שכל הצהרונים יפעלו כסדרם".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר