צילום אילוסטרציה א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE
צילום אילוסטרציה א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE

תשעה צהרוני גנים עברו מ"טומשין" וינוהלו בבית פוסטר

לאור התלונות על הפעלת הצהרונים בעיר בפתיחת השנה, עברו כמה צהרוני גנים להנהלת "מרכזים קהילתיים הרצליה"

פורסם בתאריך: 2.10.17 20:17

תשעה צהרוני גנים בהרצליה עברו מהנהלת חברת "טומשין" להנהלת "מרכזים קהילתיים הרצליה" (בית פוסטר). זאת לאחר שכבר בשבוע הראשון לפעילות הצהרונים בגני הילדים בהרצליה עלו תלונות על כך שחברת "טומשין", המפעילה 33 גנים בעיר, ככל הנראה לא נערכה כראוי ברמת גיוס צוותים, טיבם והכשרתם.

הצהרונים שעברו לניהול בית פוסטר הם: כליל החורש, צאלון, ראם, אגם, כנרת, ירדן, כלנית-מרגנית, אילנות-סייפנים-חבצלת, דגנית.

כזכור, לקראת שנת הלימודים הנוכחית אישרה הכנסת את חוק פיקוח המחירים בצהרונים, שמגביל את מחירי הצהרונים בכל הארץ למקסימום של 935 שקלים ומציב סטנדרטים אחידים להפעלתם. בגנים בהרצליה הושווה מתווה הצהרונים לזה שהונהג בשנה שעברה באמצעות תוספת תקציבית שניתנה מהעירייה, וכן התקבלה ההחלטה להפריט את הצהרונים בעיר ולהעסיק ספק בנוסף ל'בית פוסטר' – חברת 'טומשין'.

אלא שכבר מפתיחת שנת הלימודים עלו תלונות בנוגע להתנהלות הצהרונים בהנהלת חברת 'טומשין', ולמרות שהמצב בחלק מהצהרונים בהנהלת החברה התייצב והשתפר, נראה כי לכעשרה גנים בעיר לא הצליחה החברה לספק צוות יציב. על כן התקבלה ההחלטה להחזיר את הגנים להם טרם נמצא פתרון ל"בית פוסטר".

"ביום ראשון הייתה לנו ישיבת סטטוס ואנחנו יכולים להגיד שכרגע המצב יציב והכל טוב", הסביר יו"ר ועדת יול"א מטעם ההורים ונציג בוועד ההורים העירוני, ליאור לזר. "קבענו ישיבה נוספת בתאריך 15.10 עם כל הגורמים הרלוונטיים מהעירייה, על מנת לקבל דיווחים מהשטח ולהבין כיצד עבדו הצהרונים בזמן חג סוכות ונמשיך להיות עם יד על הדופק כל הזמן, על מנת לוודא שהבלגן שהיה לא יחזור.

"יאמר לזכות יקי, מנהל החברה למרכזים קהילתיים, שהוא נערך מעכשיו לעכשיו עם הצוותים ובכל עשרת הגנים יש לנו היום פתרונות יציבים. בנוסף, למרות ש'בית פוסטר' קיבל על עצמו את ההנהלה של עשרה גנים נוספים רק ביום ראשון האחרון, בכל העשרה תהיה בסוכות קייטנה של יום ארוך. כן, יש לציין לחיוב, שבניגוד לעיריות אחריות שבאו ואמרו, אם החברה הפרטית לא יודעת לתת פתרונות, לא יהיו צהרונים לאותם גנים ולאותם בתי ספר, עיריית הרצליה באה ואמרה, החברה לא ידעה לתת פתרונות, אנחנו כרשות נדאג שיהיו, כי מדובר בתושבי העיר שלנו".

מטומשין נמסר: ״טומשין מפעילה גנים רבים בעיר. מדובר בגנים המנוהלים ע״י העירייה שם תנאי ההעסקה של הצוות לא יכלו להתבצע עקב נהלי העירייה וסוג חוזי ההעסקה, ועל כך הצהרונים חזרו לחברת הבת העירונית״.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר