בית הספר "לב טוב". צילום: עזרא לוי
בית הספר לב טוב. צילום: עזרא לוי

הורים בהרצליה הצעירה קוראים להקמת בית ספר חדש בשכונתם

בעצומה חדשה שיזמו הורים ומשפחות מהשכונה הם קוראים לראש העיר לדבוק בתכניתו המקורית להקמת בית ספר חדש, שיוריד מהעומס על בית ספר "לב טוב"

פורסם בתאריך: 15.10.17 14:17

הורים בשכונת הרצליה הצעירה יזמו עצומה לתמיכה בבניית בית הספר החדש ברחוב משה בעיר, בטענה כי השכונה זקוקה לבית ספר יסודי חדש אשר יפתור את בעיית הצפיפות בבית ספר 'לב טוב'.

כזכור, בישיבת מועצת העיר שנערכה בחודש אוגוסט האחרון, אושר תקציב בסך 18.5 מיליון שקל לבניית בית ספר יסודי ברחוב משה בשכונת הרצליה הצעירה, למרות התנגדות חלק מהתושבים בשכונה, בטענה כי אוכלוסיית השכונה גדלה מאוד בשנים האחרונות וכי בית הספר החדש, שיהיה ביה"ס צומח, ייבנה בשטח "חום" המיועד במקור לבניית מוסד חינוכי. עם זאת, לפני כשבועיים הודיעה העירייה, כי בעקבות ההתנגדות תבחן ההחלטה מחדש.

את העצומה יזמו הורים תושבי השכונה בשבוע האחרון, בתגובה להתאגדות חלק מהמשפחות בשכונה בסוף חודש יולי האחרון, נגד הקמת בית הספר החדש. "אנחנו קבוצה של 600 משפחות בהרצליה הצעירה שיזמה את העצומה, כדי לתמוך בראש העיר בהחלטה שלו להקים במהרה את בית הספר", מסביר תושב השכונה וממובילי היוזמה לעצומה, בועז ליברמן. "מיד אחרי שראינו שיש מתנגדים אשר מנסים לעשות רעש באמצעי התקשורת בנוגע לבית הספר החדש ושהוקם מטה פעולה שנועד לעצור את הקמתו, התחלנו להתארגן. אנחנו הרוב הדומם שלא מוכן לשתוק יותר, ולא מוכן שהמתנגדים להקמת בית הספר, המונים כוח זעום מאוד, גרים באותו הרחוב ולהם אינטרסים אישיים של בעלי נכסים, הם אלו שיקבעו אם יוקם או לא בית ספר בשכונה, כי אם לא שם לא יהיה כנראה".

נזכיר, כי לטענת ועד הפעולה המתנגד להקמת בית הספר, עם הקמת בית הספר תיווצר בעיית תחבורה, כך שלא ניתן יהיה להקים במקום את מעברי החצייה הדרושים, שבילי אופניים ואף גישה לרכבים בשעת חירום. בנוסף, השטח עליו מתוכננת הקמת בית הספר צפוף ואין בו די מקום לאולם לימודי, מגרש ספורט וכדומה.

"אני לא מכיר כתובת בה יבנו בית ספר בתוך שכונת מגורים ולא יהיו לכך מתנגדים. תמיד יהיו אנשים שאמורים לגור ממול וזה לא ימצא חן בעיניהם ואני אפילו חושב שזה לגיטימי", אומר ליברמן. "מצד שני, אנחנו בדמוקרטיה, והרוב קובע, וצריך לחשוב על רווחת כלל התושבים בשכונה ובעיר בהקשר הזה. אין לעירייה רשימה אינסופית של אזורים חומים בהם היא יכולה לבנות בית ספר. למיטב הבנתי, העירייה בדקה ומצאה שזהו אזור שמבחינת מהירות יכולת הבנייה וקבלת האישורים המתאימים לה הוא המתאים ביותר. מבחינתנו מהירות ההקמה היא הדבר החשוב ביותר. אין לנו את הפריבילגיה לחכות שבתע"ש יכשירו את האדמה וניתן יהיה לבנות בה. לכן נתמוך בעירייה היכן שתחליט למצוא פתרון נכון וצודק לבניה. אני מאמין שראש העיר רוצה ליצור את הטוב ביותר לטובת התושבים בכלל ובפרט מכיוון ששנת בחירות עומדת בפתח".

חבר מועצת העיר עורך הדין תום סטרוגו, יו״ר סיעת 'דרך חדשה': ״חייבים לבנות בית ספר יסודי נוסף בהרצליה הצעירה אשר ייתן מענה לעומס הבלתי סביר בבית הספר לב טוב אשר הולך וגדל מדי שנה. 'דרך חדשה' דרשה זאת מיד לאחר הבחירות לפני כארבע שנים וחזרה על הדרישה שוב ושוב. עד לאחרונה נענינו כי אין צורך מיידי, ולכן העניין לא טופל. חבל מאוד, כי היה ניתן לתכנן את בית הספר באופן סדור ולתת מענה טוב לבעיות ולצרכים. בפגישה שנערכה אצל ראש העירייה עלה כי התכנון המוצע לבית הספר ברחוב משה לוקה בבעיות תחבורה אשר ימנעו תפקודו התקין של בית הספר וכי יש לתת לכך פתרון. הובטח כי העניין ייבחן ואנו  עדיין ממתינים  לתשובת הגורמים המקצועיים. בישיבה האחרונה של ועדת התכנון והבניה העליתי הצעה לפתרון תחבורתי ונאמר כי ייבדק. יש לטפל בדחיפות ואי אפשר להתעכב. חייבים לפתור את המצוקה בבית ספר לב טוב".

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת
  1. הרצלייני

    לא קומץ זעום. רוב תושבי השכונה לא רוצים לעמוד בפקקים נוראיים כל יום. בי״ס חדש צריך לקום בשטח ראוי הרבה יותר מבחינת גודל ודרכי גישה. ויש שטחים אחרים בשכונה שעונים על הקריטריונים האלה.

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר