צילום אילוסטרציה אייל טואג
צילום אילוסטרציה אייל טואג

בבחירות הקרובות לוועד הגנים בהרצליה לא יוגדר יו"ר

ועדת הבחירות של הוועד החליטה כי מתוך חמשת הנבחרים לא ייבחר יושב ראש, וחברי הוועד יגדירו לעצמם סמכויות ותפקידים

פורסם בתאריך: 16.10.17 15:23

בעוד כחודש יערכו בחירות לוועד הגנים בהרצליה והשנה החליטה ועדת הבחירות כי מתוך חמשת הנציגים שיבחרו לא יוגדר יושב ראש.

"אנחנו אוספים את הפרטים של כל נציגי הגנים וברגע שנסיים נעביר לכולם את תקנון הבחירות בכדי שיגישו מועמדויות. אני מאמין שהבחירות יתקיימו כבר בחודש הקרוב", מסביר יו"ר ועדת הבחירות לוועד הגנים, זיו עומר. "מה שיפה השנה הוא שהחלטנו, שלא יהיה יושב ראש לוועד, אלא כולם יהיו שווים, יעבדו בשיתוף ויגדירו לעצמם את התפקידים. בנוסף, על פי תקנון הבחירות לוועד ישנה התחייבות מצד המתמודדים שלא להתמודד בבחירות נוספות. כך שאם מישהו ירוץ לבחירות מוניציפליות, באופן אוטומטי המועמדות שלו מוסרת והוא לא יכול להגיש מועמדות לוועד הגנים עד שנתיים לאחר מכן. שלושת המועמדים של ועדת הבחירות כמובן לא מגישים מועמדות ובהמשך נקבע גם משקיפים לבחירות עצמן".

עומר מסביר כי הבחירות לוועד הגנים נערכות כך שכל אחד מנציגי הגנים הרשמיים, בדרך כלל הורים המתנדבים מכל אחד מהגנים בעיר, מקבל מעטפה ויכול לבחור בשלושה שמות, ובסופו של דבר נבחרים לוועד חמישה נציגים. לאחר שייבחרו חמשת חברי הועד, הם יגדירו תקנון משלהם. ישיבות הוועד עצמן בדרך כלל פתוחות לכלל ההורים. "ההחלטות בוועד יתקבלו בצורה דמוקרטית ומספר הנציגים בו הוא אי זוגי על מנת שתמיד תתקבל הכרעה", מסביר עומר.

נזכיר, כי בבחירות האחרונות שנערכו לוועד ההורים העירוני בהרצליה בשנה שעברה, פרשו ארבעת נציגי הגנים מוועד זה בשל מחלוקות ובטענה שלא ניתן להם מקום לביטוי בו. מאז מתנהל ועד הגנים בעיקר כגוף עצמאי מול העירייה.

עומר מסביר על פעילותו השוטפת של ועד הגנים: "פעילותו של ועד הגנים מתקיימת בשני אופנים. האחד הוא הריאקטיבי – לקבל מנציגי הגנים בקשות לאור בעיות שונות ולסייע להם בהתנהלות מול העירייה. השני הוא הפרו-אקטיבי ובהקשר הזה תמיד יש המון דברים שעומדים על הפרק. השנה, למשל, כל נושא הצהרונים היה משמעותי מאוד, כך שעד היום נציגי הגנים נמצאים בקשר קבוע עם העירייה ועם הספקים. לאחר שיבחר הוועד, הוא יבנה את האג'נדה שלו ויבחר את הנושאים העומדים מבחינתו על סדר היום".

.

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר