גן ילדים. צילום אילן אסייג לגן המצולם אין קשר לכתבה

שני גנים אוחדו בקייטנת הקיץ, ההורים בלחץ

ילדי שני גנים בנווה עמל מבלים יחד את קייטנת הקיץ. גם בצוות יש תחלופה וההורים בלחץ. אחראית השיבוצים: "אנו פועלים עפ"י כללי משרד הבריאות והוראות העירייה"

פורסם בתאריך: 4.8.21 17:17

קייטנת אוגוסט החלה זה עתה (1.8) למשך שבועיים, אולם עבור הורים לילדי גנים בנווה עמל בהרצליה התקופה הקרובה תלווה בחששות כבדים, מאחר ושני גנים בשכונה, גן בוסתן וגן דגנית, ייאלצו להתערבב יחד עקב עבודות בגן דגנית. בנוסף, הסייעת של גן בוסתן יכולה לעבוד רק עד השעה 14:00, כאשר צוות של גן דגנית יחליף אותה עד 16:30, זאת אחרי שהוא מגיע מגן נוסף בעיר. לטענת ההורים, נוצר מצב בו לא רק מתערבבים ילדים משני גנים נפרדים, אלא שגם הצוות החינוכי אינו הומוגני וישנו חשש אמיתי, כי הילדים והוריהם ייאלצו להיכנס לבידוד, או חלילה יידבקו בקורונה.
עוד טוענים ההורים, כי קיבלו הודעה על ההחלטה ממש בדקה ה-90 רגע לפני תחילת הקייטנה. אחד ההורים מתאר את המצב: "נוצר מצב שבו עובדת אחת מכתיבה למערכת כיצד לעבוד ובעצם מסכנים את ילדי הגן, את משפחותיהם ואת כלכלת ביתם. הבעיה זו לא הגננת, אלא ההחלטה להעביר צוות נוסף מגן אחר. בשביל מה הערבוב הזה? אומרים לנו שזה משיקולים של טובת הילד".
אחראית השיבוצים לרישום מטעם החברה למרכזים קהילתיים, אמרה: "את קייטנת אוגוסט פותחים בחלק מהגנים בעיר, מכיוון שחלק מהגנים עוברים שיפוץ בקיץ ולאור זאת הגנים שנפתחים מאחדים ילדים ממספר גנים. כך גם גן ילדי גן דגנית בחרו להירשם לגן בוסתן יחד עם ילדים מגנים אחרים. לא הייתה שום ידיעה לגבי פתיחת גן דגנית כך שהדקה ה-90 לא רלוונטית. בנוגע לצוותים, אנו משבצים את הצוותים לפי מספר קריטריונים, שאחד מהם הוא שיבוץ צוותים שהילדים מכירים. קייטנת גן בוסתן מאכלסת את הילדים מגן דגנית ומגן בוסתן ולכן נעשה שיבוץ כך שכל הילדים ירוויחו. אנו פועלים עפ"י כללי משרד הבריאות והוראות עיריית הרצליה בכל האמור למגפת הקורונה".
רחלי ויינר, מוועד הגנים העירוני: "קייטנת אוגוסט היא מוקד שנפתח בעיר אם זה בנווה עמל, בגליל ים ועוד. כל אחד יכול להירשם לאן שהוא רוצה. השנה הסתיימה והילדים סיימו את השיוך שלהם לגן. זה כמו בקייטנה פרטית, שם אין ערבוב של גנים? לגבי החלפת הצוותים – לרוב משתדלים שהצוות יהיה מהבוקר ועד ארבע וחצי. יש פעמים שזה קשה, כי יש מחסור בצוותים ולא תמיד מוכנים לעבוד יום שלם. אין בזה שום פסול וזה לפי ההנחיות של משרד החינוך והבריאות".
מה לגבי הסיכון לחלות או להיכנס לבידוד?
"הם גם יכולים ללכת לג'ימבורי, לקניון, למסעדה ולהיכנס לבידוד. אין קשר".
לא התקבלה תגובה מעיריית הרצליה, התגובה תובא כאן כשתתקבל.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר