גן רימון בכפר שמריהו, שהושבת צילום פרטי

גם בכפר שמריהו: הורים השביתו גן ילדים במחאה על מחסור בכוח אדם

"אנו מממנים אבל אין מי שמוכן לעבוד כסייעות, ראש המועצה, סגניתו וראש מחלקת חינוך עבדו כסייעות בגן", נמסר בתגובה מהמועצה. ההורים: "אנו חשים שיש ניסיון לחסוך, אנו דורשים פתרונות ולא אלתורים"

פורסם בתאריך: 29.12.21 12:35

מחאת ההורים על מחסור בכוח אדם בגני הילדים לא פסחה גם על המועצה המקומית כפר שמריהו. אתמול (ג') בבוקר השביתו ההורים את הלימודים בגן רימון, גן טרום חובה-חובה. 28 ילדים וילדות נשארו בבתים, ההורים מתארים מחדל מתמשך כבר מתחילת השנה, מאחר וישנם רק שלוש נשות צוות, גננת קבועה, גננת מחליפה וסייעת אחת. לטענת ההורים, הגננת המחליפה נעדרת לא מעט. עוד אומרים ההורים, כי ילדה אחת בגן אלרגית לבוטנים, כך שהצורך בסייעת נוספת מתחזק גם על הרקע הזה. בנוסף, נשלח אתמול מכתב לראש המועצה סרג' קורשיא מטעם ההורים, המפרט את טענותיהם. לאחר פניית 'צומת השרון' לסרג' קורשיא, הוא טען, בין היתר, כי המכתב רצוף עובדות לא נכונות וכי המועצה דווקא משקיעה רבות בחינוך.

אמא לילד בגן רימון, מספרת: "תמיד היה נהוג לאשר תקציב לסייעת נוספת וגם השנה אושר. למרות שראש המועצה מודיע על כך, בפועל זה לא קורה. אנחנו חשים שיש הסתרה במקום שקיפות וניסיון לחסוך איפה שרק אפשר. יש סייעת אחת, יש גננת אחת ויש גננת מחליפה שמגיעה מעט מאוד. אין שום רצון למצוא פתרון למצב. כשרוצים למצוא כוח אדם אז מוצאים. בעיה ארצית? אין דבר כזה. בראשון לציון מתגמלים סייעות ולא סוגרים גנים. גם בבאר שבע, דימונה ואופקים אין בעיה, גם ברמת גן לא. הסייעת הקבועה שלנו מקסימה, אבל היא מותשת. היא אמרה לנו שהיא לא יכולה לעבוד 6 ימים בשבוע, היא רוצה שמישהי תחליף אותה יום אחד. מה שהיה אתמול עם ההשבתה היה מעשה יוצא דופן וזה מראה עד כמה התהום עמוקה. אנחנו ההורים לא זכינו לקבל מענה או התייחסות למכתב".

ראש המועצה טוען שהמכתב רצוף עובדות לא נכונות. מה דעתך?
"הכל נכון, הכל מדויק להפליא, כולל התאריכים הנקובים במכתב בהם נעדרה הגננת המחליפה".

מה הצעד הבא שלכם?
ברביעי (היום) תגיע הגננת הקבועה, אבל ביום חמישי אנחנו מתכננים דברים נוספים".

 

 

אלו עיקרי הדברים במכתב מטעם ההורים לראש מועצת כפר שמריהו סרג' קורשיא: "לקראת תחילת שנת הלימודים 2022-2021 התגלה להורי גן רימון, כי הצוות החינוכי שיכלול הגן יורכב מגננת קבועה אחת, גננת מחליפה וסייעת אחת בלבד, שתעבוד 6 ימים בשבוע. כבר בשלב זה ראוי להדגיש כי בשנים הקודמות היו לפחות 2 סייעות נוסף על הגננת. עוד יודגש שהצורך בסייעת מתחזק נוכח רגישות של אחת הילדות בגן לבוטנים. זמן קצר לאחר תחילת השנה ב-27.10 הגננת המחליפה הודיעה כי היא עוזבת את הגן במפתיע. ב-21.2.11 הצטרפה לגן אשת צוות שאמורה הייתה למלא מקום הגננת המחליפה. אך יא נעדרת בתדירות גבוהה יחסית. למורת רוחם של ההורים, בהיעדר הגננת המחליפה – נותר הגן ללא גננת בכלל. הגעת נציגי מועצה שונים לגן אינה מהווה פתרון וניכר כי לא נעשה מאמץ למצוא כזה. קצנו בתירוצים. אורך הרוח שגילינו למצב – תם. אנו דורשים כי יימצא פתרון לאלתר למתואר לעיל! אנו דורשים כי לגן תהיה גננת מחליפה קבועה וסייעת נוספת".

ראש המועצה סרג' קורשיא אמר בתגובה: "האחריות והסמכות על גננות בגני הילדים היא של משרד החינוך ושלו בלבד. אנו במועצת כפר שמריהו מממנים, מעבר לתקציב משרד החינוך, סייעת שנייה בכל גן ילדים. חשוב לציין, כי אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם משרד החינוך תוך שיתוף הדדי בינינו לבין המפקחים מטעמו. עובדי מחלקת החינוך במועצה וראש המועצה עושים לילות כימים על מנת להפעיל את הגן באופן ראוי. במקרה בו נבצר מצוות הגן להגיע, ראש המועצה, סגניתו וראש מחלקת חינוך עבדו כסייעות בגן. בנוסף, כאשר קיימת בעיית כוח אדם, איש מקצוע מטעם המועצה מגיע ומפקח כי הכל תקין. בנוסף, ראש המועצה, סגניתו וראש מחלקת חינוך מבקרים בגני הילדים באופן תדיר. המכתב רצוף עובדות לא נכונות. חשוב לי לציין, כי המועצה משקיעה סכומי כסף גבוהים בגני הילדים מתוך חשיבות לנושא החינוך. כך ברכישת ציוד בכל שנה, כך בהוספת תוכניות פדגוגיות ורגשיות ועוד".

אם אתם מממנים סייעת שנייה, מדוע אין כזו בפועל?
"כי אין מי שמוכן לעבוד כסייעות וישנן רשויות שסוגרות גנים כי אין סייעות. אשמח לעזרתך אם אתה יכול לסייע באיתור סייעות".


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון הרצליה


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר