צילום אילוסטרציה זאב שטרן
צילום אילוסטרציה זאב שטרן

סוף לפיצול? ועד הגנים ישתף פעולה עם ועד ההורים העירוני בבחירות

אחרי הבחירות בשנה שעברה פרשו מהוועד העירוני נציגים מוועד הגנים, אבל לקראת הבחירות הקרובות בעוד כשבועיים, החליטו הצדדים על שיתוף פעולה מחודש

פורסם בתאריך: 29.10.17 12:02

הבחירות הקרובות לוועד הגנים יתקיימו תוך שיתוף פעולה בין "פורום הגנים והיסודיים" ו"ועד ההורים העירוני" הרשמי. זאת לראשונה מאז פרישת נציגי הגנים מוועד ההורים העירוני. ההחלטה על כך התקבלה בשיתוף עיריית הרצליה, ועד ההורים העירוני הרשמי וכן נציגי פורום ההורים והיסודיים. שני הצדדים ציינו כי הם מייחלים להמשיך בשיתוף הפעולה גם לאחר בחירת נציגי אשכולות הגנים.

הבחירות לוועד הגנים יתקיימו ב-12.11.17 ובהן ייבחרו חמישה נציגים רשמיים. על הליך הבחירות  יפקחו יו"ר ועדת הבחירות מטעם פורום הגנים והיסודיים זיו עומר, וסגן וממלא מקום יו"ר ועד ההורים העירוני ליאור לזר.  בנוסף, החליטה השנה ועדת הבחירות כי מתוך חמשת הנציגים שיבחרו לא יוגדר יושב ראש לוועד הגנים.

בבחירות האחרונות לוועד ההורים העירוני בהרצליה שנערכו בשנה שעברה, פרשו ארבעת נציגי הגנים מוועד זה בשל מחלוקות ובטענה שלא ניתן להם מקום לביטוי בו. מאז מתנהל ועד הגנים כגוף עצמאי מול העירייה.

 

ליאור לזר. צילום: רונן דבש

ליאור לזר. צילום: רונן דבש

ההחלטה על החזרה לשיתוף הפעולה בין שני הגופים התקבלה בפגישה אשר נערכה במשרדו של מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, בה נכחו המנכ"ל, יו"ר ועד ההורים העירוני ניסן משכיל, סגנו ליאור לזר, ונציגות הגנים מפורום הגנים והיסודיים, הילה לפבר ומור רמלר.

"את הפגישה יזמתי כדי לנסות ללכת לבחירות האלה כך שגם העירייה וגם הוועד העירוני יתמכו ויכירו בהן", הסביר ליאור לזר. "בשנה שעברה, לאחר הבחירות הללו, העירייה וועד ההורים העירוני הודיעו כי הם לא מכירים בהן ונוצר 'משמש' אחד גדול. הפעם הן העירייה והן ועד ההורים העירוני יכירו בנציגי ועד הגנים ויעבדו מולם. המטרה שלנו היא לפתח מנהיגות עתידית, מנהיגות שצומחת מתוך אשכולות הגנים. הרי עוד שנה שנתיים הילדים של נציגי ועד הגנים יגיעו ליסודי ומשם הם יהפכו באופן טבעי לעתודה של הועד העירוני. אם מסתכלים בראייה כזאת ולא מתוך מלחמות עולם, צריכים לעודד את הבחירות האלה של נציגי אשכולות הגנים ולא ללכת נגדן. אני בהחלט מצפה שמי שיבחרו מאשכולות הגנים יעבדו בשיתוף פעולה מלא עם ועד ההורים העירוני, כיוון שהמטרה המשותפת של כולנו היא טובת הילדים".

נציגת הגנים מטעם פורום ההורים והיסודיים, הילה לפבר: "ועד הגנים ימשיך בשיתוף הפעולה הפורה עם עיריית הרצליה ומקווה להמשיך שיתוף פעולה עם הועד העירוני, כפי שנעשה בנושא הצהרונים. ועד הגנים הוא גוף עצמאי ששמח לשתף פעולה עם כל מי שמעוניין לקדם נושאי חינוך בכלל וגנים בפרט. שיתוף פעולה מתבצע בשטח כבר זמן מה".

"הועד שיבחר יחליט באיזה אופן הוא ישתף פעולה עם ועד ההורים העירוני", מסביר יו"ר ועדת הבחירות לוועד הגנים, זיו עומר "לדעתי, התנאי  הראשוני צריך להיות תקנון הוגן שאינו מקפח את הגנים, והתנאי השני הוא שבעלי זכות הבחירה יהיו הורים לילדים בעיר בלבד. משם אפשר יהיה לדבר על חזרה לועד ההורים העירוני".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר