כיתה אילוסטרציה Syda_Productions depositphotos.com
כיתה אילוסטרציה Syda_Productions depositphotos.com

ממשיכים להצטיין: אחוזי זכאות גבוהים לתלמידי הרצליה בחמש יחידות במתמטיקה

הרצליה מקדימה את רעננה וכפר סבא, אך מעליה בפער משמעותי נמצאת רמת השרון. הנתון של הרצליה גבוהה בהרבה מהממוצע הארצי. שיפור גם בזכאות לבגרות חמש יחידות באנגלית

פורסם בתאריך: 9.11.22 08:36

הישג למערכת החינוך בהרצליה: אחוז גבוה יחסית מבין תלמידי העיר היו זכאים בשנת תשפ"א (20/21, בחינות שנערכו בקיץ 2021), לבגרות חמש יחידות לימוד במתמטיקה, נתון גבוה בהרבה מהממוצע הארצי. כך עולה מנתונים המתפרסמים בדו"ח השנתי שפרסמה רשת ערי מצוינות, ביוזמת קרן טראמפ ובניהול המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת תל אביב.

הדו"ח בחן את שיעור הזכאות לתעודת בגרות הכוללת 5 יחידות לימוד מתמטיקה בשנת הלימודים תשפ"א. הדו"ח מציג את נתוניהן של 256 הרשויות המקומיות עבורן נרשמו נתונים. מהדו"ח עולה כי הממוצע הארצי של שיעור התלמידים הזכאים לתעודת בגרות הכוללת 5 יח"ל מתמטיקה הוא 16.6%. זו שנה השלישית ברציפות שישנה עליה בנתונים הארציים. בשנת תש"פ היה שיעור הזכאות 15.6%.

על פי הנתונים, שיעור הזכאים בקרב תלמידי הרצליה לתעודת בגרות הכוללת 5 יח"ל מתמטיקה עומד על 36.9%. שנה קודם לכן עמד הנתון על 30%, וכך גם לפני חמש שנים. בקטגוריה זו מקדימה הרצליה 3 ערים אחרות בשרון: כפר סבא ורעננה עם 32% והוד השרון עם 30%, כאשר מעליהן בפער משמעותי נמצאת רמת השרון עם 46.7%.

שיפור נרשם בקרב תלמידי הרצליה גם בזכאות לתעודת בגרות הכוללת 5 יח"ל אנגלית: 73.5% כיום לעומת 65% בשנת 2017. בקטגוריה זו הרצליה נמצאת אחרי רמת השרון (88.6%) והוד השרון (77%), ולפני כפר סבא (71.5%) ורעננה (70.2%).

לגבי תעודת בגרות מצטיינת, נתון הזכאות של הרצליה עומד על 32.8% כיום לעומת קצת פחות מ- 20% לפני 5 שנים. גם בקטגוריה זו נמצאת הרצליה אחרי רמת השרון (48.6%) ומקדימה את הוד השרון (31%), רעננה (26%) וכפר סבא עם 23% זכאות. לתעודת בגרות בהצטיינות זכאי מי שהצטיין בתכנית להתפתחות אישית ולמעורבות חברתית, סיים בגרות באנגלית חמש יחידות ולפחות ארבע יחידות במתמטיקה, וממוצע ציוני הבגרות הוא לפחות 90.

 

 

אופיר פז-פינס, ראש המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת תל אביב, אמר: "השנה עשינו צעד חשוב בפיתוח המצוינות עם הרחבת הדוח גם לאנגלית ולתעודת בגרות מצטיינת. יש כל הזמן ויכוח סביב לימודי ליבה ויש כאלה מתוכנו שמזלזלים לצערי במתמטיקה ואנגלית. מי שאוסר לימודי ליבה מבצע פשע חינוכי וגורם נזק אדיר לדור העתיד. לשמחתי רוב מערכת החינוך לא שם. מתמטיקה ואנגלית הם לא מקצועות בעיניי. אלה כישורים, מיומנויות שבלעדיהם נתקשה להוציא צעירים מוכנים לשוק התעסוקה, ואני לא מדבר רק על הייטק. זאת צריכה להיות משימה לאומית של כל הגופים הרלוונטיים להמשיך ולטפח מצוינות בקרב הילדים והילדות שלנו. שנה אחר שנה אנחנו עדים לכך שרשויות שמכוונות למצוינות ומקצות משאבים למשימה הזאת, מצליחות להציג הישגים בהתאם".

סיון לנדמן, מנהלת רשת ערי מצוינות, אמרה: "אנחנו מברכים את משרד הפנים על פתיחת התקן. זוהי ללא ספק פעולה המבטאת את החשיבות שהמשרד רואה בקידום מצוינות ברשויות מקומיות. רשת ערי מצוינות מכשירה מנהלי מצוינות רשותיים מזה חמישה מחזורים וערוכה לתת את ההכשרה המקצועית לכל בעלי התפקיד החדשים. אנחנו מאמינים שלהוצאה לפועל של המהלך תהיה השפעה משמעותית על מספר התלמידים המצטיינים במערכת החינוך".


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון הרצליה


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר