צילום אילוסטרציה א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE
צילום אילוסטרציה א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE

יותר שעות, יותר ימי קייטנה, יותר כסף: כך נראה מתווה צהרוני הגנים החדש

עקב קשיים רבים בתפעול צהרוני הגנים הוחלט בוועד הגנים ובעירייה להתנתק מתכנית "ניצנים" של משרד האוצר ולגבש מתווה חדש לשנת הלימודים הבאה. אז מה תקבלו תמורת 1,040 שקלים בחודש?

פורסם בתאריך: 4.2.18 12:00

פחות מחצי שנה לאחר שהצהרונים בהרצליה החלו לפעול לפי תכנית "ניצנים", הוחלט כי בשנת הלימודים הבאה ישובו צהרוני הגנים בעיר לפעול לפי המתווה הקודם. בנוסף, הפיקוח על הצהרונים עובר מבית פוסטר לידי מחלקת הגנים של העירייה. המכרז להפעלת צהרוני הגנים עוד לא אושר באופן סופי, אולם בפגישות בין ועד הגנים לעירייה סוכם המתווה לצהרונים לשנה הבאה.

אלה חלק מהשינויים שיחולו בצהרונים בשנת הלימודים הבאה:

  • הורדת היחס של סייעת לכמות ילדים.
  • יוחזר חוג שירד השנה.
  • ימי קייטנה נוספים.
  • הארכת שעות הפעילות בימי קייטנה.
  • המחיר יעמוד על 1,040 שקלים בחודש.

במהלך הקיץ גובש המתווה החדש להפעלת צהרוני בתי הספר והגנים בעיר על פי תכנית "ניצנים" של משרד האוצר על מנת להעמיד את מחירי הצהרונים תחת פיקוח. השנה עומד התשלום עבור כל ילד בצהרון על 935 שקלים, כשבשנה שעברה שילמו ההורים 1,013 שקלים (הפרש של 78 שקלים). אלא שמתחילת שנת הלימודים נרשמו תלונות ובעיות בצהרונים רבים על כמות כוח האדם ואיכותו, מספר ימי חופשה, היעדר חוגים, שעות פעילות מקוצרות ועוד. לקראת הרישום לגנים החל ועד הגנים לגבש את המתווה החדש, שיחליף את תכנית ניצנים.

"ההחלטה על כך התקבלה בוועד ההורים העירוני פה אחד", מבהיר סגן יו"ר ועד ההורים העירוני ליאור לזר. "החלטנו להתנתק מתכנית ניצנים לטובת איכות. מחיר הצהרונים יעלה וכתוצאה מכך תשתפר האיכות, כי זה מה שמעניין את ההורים. להורים לא אכפת לשלם יותר, העיקר לקבל איכות. והם יקבלו מכרז איכותי".

חברת ועד הגנים הילה לפבר: "מה שתכנית ניצנים גרמה בסופו של דבר הוא להורדת הרמה בצהרוני הגנים. בתחילת השנה היתה חוסר יציבות וגם היום ישנם עדיין גנים בעייתיים וצוותים מתחלפים. הורדת המחיר גרמה בין היתר להורדת השכר, מה שגרם לקשיים לביסוס צוותים. בוועד הגנים זימנו פגישה עם נציגי ועדים בגנים, פרשנו את הנושא, העלינו אופציות וגיבשנו איזה דברים רוצים לקבל בצהרונים וכמה מוכנים לשלם. ועם זה הלכנו לעירייה ובנינו תנאי מכרז. המכרז עוד לא סגור, אבל המחיר נסגר על 1,040 שקלים".

 

 

שינוי נוסף שיחול בשנת הלימודים הבאה הוא העברת הפיקוח על הצהרונים לידי העירייה, כפי שמפרט ליאור לזר: "הבשורה האמיתית היא שהמכרז על יום הלימודים הארוך הוא עירוני. לראשונה, צהרוני הגנים יהיו תחת פיקוח העירייה ולא תחת פיקוח בית פוסטר, הכפוף לחברה למרכזים קהילתיים ולא נמצא תחת פיקוח ישיר של העירייה. בית פוסטר היה גם מפעיל וגם הגוף המפקח על מפעילי הצהרונים. מהשנה הבאה, מחלקת הגנים, שמפקחת על יום הלימודים בגנים, תהיה אחראית גם על פעילות הצהרונים. כך יווצר רצף של פיקוח לאורך כל היום, וזה שינוי מהותי".

מעיריית הרצליה נמסר: תכנית ניצנים תמשיך לפעול בצהרוני בתי הספר בשנה הבאה על פי מדיניות משרד החינוך.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר