עיר ללא ראש עיר. יהודה בן חמו בתחנת המשטרה. צילום: עזרא לוי
עיר ללא ראש עיר. יהודה בן חמו בתחנת המשטרה. צילום: עזרא לוי

"יום עצוב", "טוב יעשה אם יפרוש", "עומדת לזכותו חזקת החפות"

חברי מועצת עיריית כפר סבא מגיבים על המלצת המשטרה להגיש כתב אישום נגד ראש העירייה יהודה בן חמו החשוד בקבלת שוחד

פורסם בתאריך: 30.7.17 09:41

גם חברי מועצת עיריית כפר סבא התבשרו ביום חמישי על החלטת המשטרה להמליץ להגיש כתב אישום נגד ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, החשוד בקבלת שוחד. הנה תגובותיהם:

יו"ר סיעת תפו"ח שבאופוזיציה, יובל לוי: "זהו יום עצוב לכולנו. לא הייתי שותף לדרכו מעולם ולכן אני תוהה, כמו רוב הציבור, עד כמה עמוק הדבר שנחשף ואיך לאמוד את הנזקים. אני מסתכל קדימה ופועל לקבלת האחריות והתפקיד לתיקון הנזקים. ברור לכולם שאסור לנו להמשיך באותה הנהגה, עם מי שהתירו חופש פעולה שכזה. מוטלת עלי האחריות לפעול מיידית לתיקון המצב. כולנו רוצים לעצור את המגדלים שצצו בכל פינה, בלי תשתיות, ואת המפעלים המזהמים. עכשיו יהיה אפשר גם להשיב את החינוך למרכז הבמה, להוריד את גביית היתר בגני יול"א, להעלות את רמת הבגרויות ועוד. עם כל הכאב שכרוך בדבר, עכשיו זמן לנקות ולתקן. ולשם מועדות פני".

יו"ר סיעת מרצ שבאופוזיציה, עילאי הרסגור הנדין: "זהו יום שחור לעיר. כמי שאמר לא לבן חמו, ושילם על כך מחיר אישי, עצוב מאוד לדעת שלפי החשד העיר בה גדלתי ובחרתי לגדל את משפחתי נוהלה באופן מושחת. לא מדובר ברשלנות או בניהול לקוי, אלא במעשים שלפי טענת המשטרה נעשו בזדון ובכוונה תחילה. אני קורא ליהודה בן חמו להסיק מסקנות ולהתפטר. כפר סבא לא יכולה להמשיך לתפקד ללא הנהגה, ובוודאי שלא תחת שלטון החשוד בשחיתות. המעשים המיוחסים לראש העירייה הם מבישים ואינם עולים בקנה אחד עם ערכיהם של תושבי כפר סבא. עיריית כפר סבא זקוקה לשיקום לאחר שנים בהן האינטרס הציבורי נסוג בפני בניה בלתי מרוסנת ושלל מפגעים. כעת יש להסתכל על העתיד ולהחזיר את כפר סבא לידי תושביה".

המשנה לראש העירייה, חבר המועצה אורן כהן מהליכוד: "בצער קיבלתי את הידיעה לעניין התשתית הראייתית נגד ראש העיר ועדיין יש לזכור שעומדת לו חזקת החפות. יחד עם זה אם יש ממש בדברים הרי שזוהי רעידת אדמה מטלטלת לכולנו וטוב יעשה בן חמו אם יפרוש מהחיים הפוליטיים והציבוריים".

רויטל שלום עמר, חברת המועצה מסיעת ראש העירייה מעוף: "הייתה בי אמונה כשנבחרתי למועצת העיר. אמונה שיש כאן הזדמנות להתנהלות ערכית ומוסרית. מעולם הערכים שלי, היה חשוב לי באופן אישי להביא ראייה אנושית ועסקית שתתחבר ליעדים של ראש העיר והעירייה. באתי מהעולם העסקי ולא המשפטי ולמרות זאת, ככל שאני מבינה, זה מצב לא פשוט ומורכב ובחזקת חפות עד שלא הוכח אחרת. מה שברור לי שיש כאן משפחות בעיר שלנו שצריכות להמשיך לקבל את השירותים של העיר הנפלאה הזאת שלנו. ההורים והילדים ימשיכו לקבל את החינוך הכי טובים של כפר סבא שידועים בכל הארץ. התכנון והתיקצוב ימשיכו להיות מבוקרים ומפוקחים והצוותים המקצועיים בתחזוקה והנקיון כמו גם בתרבות ימשיכו לתפקד בצורה המיטבית ביותר. אני ממשיכה לעסוק בפיתוח עסקי בתחום העירוני במלוא המרץ, גם לקידום עסקים וגם לתעסוקת מבוגרים וגם סיוע לסטארטאפים ובסוגיות שקשורות לפתיחת הלימודים בבתי הספר והגנים".

חברת המועצה דבי שני ממעוף: "אני חשה מאוכזבת וכועסת, אך עדיין מקווה לטוב. מגיע ליהודה שניתן לו את כל הקרדיט ושנאמין לו עד שלא יוכח אחרת בערכאות משפטיות. הדברים הטובים שעשה למען העיר הם רבים מאד ואת זה אף אחד לא יקח ממנו".

חבר המועצה מתי פז ממעוף: "כחבר סיעת מעוף צר לי וכואב לי שהמשטרה סיימה את החקירה כפי שהסתיימה. למרות כל זאת, עדיין אין כתב אשמה ועדיין ראש העיר לא הואשם, לא הועמד לדין ועדיין גם לא הורשע. עדיין עומדת לזכותו חזקת החפות ואני מאד מקווה ומייחל שבבוא היום נתבשר שהשמועות והריכולים המופצים על ידי בעלי עניין היו עורבא פרח".

חברת המועצה ממרצ שבאופוזיציה, פליאה קטנר: "המלצת המשטרה אינה מפתיעה אותנו, היות ושמנו לב להתרחשויות מוזרות ועל כן בחרנו לצאת לאופוזיציה. מדובר ביום עצוב לתושבי כפר סבא, בשל העובדה שדברים כאלה התרחשו מחד, אך גם יום שמח כי דברים נחשפו ואור השמש מחטא הכל מאידך".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר