חלק מהקאסט של ארץ נהדרת צילום רם וליץ סטודיו, הישרדות צילום יח"צ, גיא קרן. אילנה דיין צילום יח"צ, המירוץ למיליון עונה 4 צילום יח"צ, האח הגדול צילום יח"צ
חלק מהקאסט של ארץ נהדרת צילום רם וליץ סטודיו, הישרדות צילום יח"צ, גיא קרן. אילנה דיין צילום יח"צ, המירוץ למיליון עונה 4 צילום יח"צ, האח הגדול צילום יח"צ

"ברחוב בלפור עוסקים בהחלשת ערוץ 2". הפרלמנט על פיצול הערוץ של המדינה

רפורמה של ממש וייצור תחרות או ששוב הכל פוליטיקה? הפרלמנט של הרצליה על הפיצול של ערוץ 2

פורסם בתאריך: 9.11.17 16:13

תומר שילה

תומר שילה

תומר שילה

השבוע נראה שהושלם באופן סופי הניתוק בין עולם הטלוויזיה לעולם האמיתי. אנחנו התעסקנו במציאות, בחיים, ובבית אחד ברחוב בלפור התעסקו בהחלשת ערוץ 2 בדרך של הפרד ומשול. במעבר של האפיקים, בנוסטלגיה מגוחכת, והמשיכו להתייחס אלינו כאל מטומטמים. ואולי הם צודקים? אולי זה מה שמגיע לנו? נכון לעכשיו, נראה שכמו בעבר, רוב הציבור יעדיף את תכניות הזכיינית קשת, ביניהן ארץ נהדרת, מאסטר שף ועובדה, אבל ברחוב בלפור יודעים שהעלויות הגבוהות של התפעול העצמאי, למול שוק הפרסום המצומצם, יקשו על הזכיינים. המנצח הגדול של פיצול ערוץ 2 ושינוי האפיקים, אינם קשת, רשת, או ערוץ 10, אלא האדם שיושב בחדר ברחוב בלפור ומחכך ידיו בהנאה ורואה כיצד הצליח להעניש ולפגוע בתקשורת שנואת נפשו.

  • תומר שילה הוא עורך דין, מומחה בייצוג חייבים בהליכי פשיטת רגל ופעיל חברתי בהרצליה.

שני אבידן

שני אבידן

שני אבידן

פיצול ערוץ 2 אינו מעניין אף אחד, למעט הזכייניות "קשת" ו-"רשת". מדובר בעוד ספין תקשורתי של הזכייניות שעושות שימוש בפיצול שהיה צפוי וידוע מראש, במטרה למשוך את תשומת הלב של הציבור. לצופים לא אכפת שתוכנית מסוימת תשודר בערוץ 12 או 13. הזכייניות הן שיוצרות "פייק-ניוז" מ"נון-ניוז".

  • שני אבידן היא עורכת דין לענייני משפחה המתמחה בגישור ובגירושין בשיתוף פעולה

 

אלי חיו-חמו

אלי חיו חמו. צילום עזרא לוי

אלי חיו חמו. צילום עזרא לוי

החלטת פיצול ערוץ 2 הינה חלק מהרפורמה של הכנסת לייצר תחרות חופשית בשוק הטלוויזיה הישראלי לאור השליטה שנוצרה כשאנו כצופים כבר מזפזפים אוטומטית 22 בשלט. ייתכן וההחלטה עשויה להטיב עם הצופים שכן יהיה מבחר רחב יותר של ערוצים ומגוון של תוכן לצפייה בשלושת הערוצים המסחריים מרכזיים (קשת, רשת ועשר) ותאגיד השידור ״כאן״ שיתחרו על תשומת הלב של הצופים. עם זאת, קיימת סכנה לשוק התקשורת הישראלי עקב הפיצול והמרוץ לליבם של הצופים ולהובלה בטבלאות הרייטינג, ועומדת האפשרות לקריסה עסקית וכלכלית של הערוצים. הטלוויזיה המסחרית בנויה על שוק פרסום שאינו גדול מספיק על מנת להחזיק שלושה ערוצים מסחריים, ולכן ככל הנראה צפוי איחוד בין שני ערוצים כדי להמשיך להתקיים מבחינה כלכלית. את ההשלכות של המהלך על שוק התקשורת נוכל לדעת רק בטווח הרחוק בעוד כמה שנים. כרגע אין לי העדפה ממשית לאחד מהערוצים 12 או 13, וככל הנראה אבחר לעבור מדי יום בין הערוצים בהתאם לתוכניות שיתחרו האחת מול השנייה באותו יום ובאותה שעה שבה אפתח את הטלוויזיה.

  • אלי חיו חמו (ג'מיל) הוא בעלי קבוצת הכדורגל הפועל הרצליה ובעלי מסעדת מפגש השרון בעיר

לימור קריספין

לימור קריספין

לימור קריספין

המפה התקשורתית שאליה התרגלנו כנראה שלא תיראה אותו הדבר בסוף השנה הנוכחית. שורה של שינויים דרמטיים כבר יצאו לדרך ב–2017, וחלקם עומדים בפתח בכלי התקשורת הגדולים.  ב-1 בנובמבר חווינו כולנו את המפץ הגדול בטלוויזיה. קשת ורשת, יריבות מרות והזכייניות שהרכיבו את ערוץ 2, שהיו למעשה מדורת השבט הישראלי במשך כמעט חצי יובל, עברו לשדר כל אחת באפיק משלה, קשת ב-12 ורשת ב-13.  המעבר לשבעה ימי שידור מלאים עשוי לגרון לאחד מהערוצים המסחריים לקרוס בסופו של דבר. ברחבי העולם יש משבר בענף הטלוויזיה והוא כנראה יגיע גם אלינו.  מחירי הפרסום ירדו, רווחים יצטמצמו וההערכה היא שעוגת הפרסום לא מספיק גדולה לשלושה ערוצים. ומה לנו הקהל הישראלי נשאר לעשות? נכון, לזפזפ! ולעבור מערוץ לערוץ עד שנתביית על תכנית מסוימת בשל הצפה אדירה של תוכן בערוצים שנלחמים על חייהם.

  • לימור קריספין היא מנהלת בתחום ההייטק

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר