איזור הפרויקט בבר כוכבא צילום מאיה ראם

רגע לפני שפרויקט הפינוי בינוי יוצא לדרך: מי יציל את בעלי החיים?

תשעה בניינים ישנים ייהרסו במתחם בר כוכבא, תושבים ופעילי סביבה מבקשים סיוע בהצלת בעלי חיים רבים שמצוים במקום

פורסם בתאריך: 6.4.21 07:48

פרויקט פינוי ובינוי בשכונת בר כוכבא בהרצליה אמור לצאת בקרוב לדרך, ופעילי סביבה בעיר דורשים לפנות את בעלי החיים בטרם יחל הפרויקט. במתחם יש בעלי חיים רבים וביניהם מאות קיפודים, צבים, עשרות חתולים אשר מגיעים לתחנות ההאכלה שהעירייה הציבה במקום וכן עצים שעליהם מקננות ציפורים רבות. במסגרת הפרויקט ייהרסו תשעה בניינים בני כ-60 שנה וכמו כן ייכרתו עצים רבים בשיא עונת הקינון. תושבים רבים פנו ליזם על מנת שיאפשר לחלץ את בעלי החיים בטרם ההריסה. לצד זה, יצרו התושבים קשר עם עמותת "נח – ההתאחדות הישראלית של הארגונים להגנת בעלי החיים", כדי שזו תסייע להם.
"רק לאחר שהעמותה איימה בצו מניעה, נאות היזם לדבר ולהיפגש עם נציגי הארגון ונציגת התושבים", טוענת מאיה ראם, אחת הפעילות, "היזם אף הבטיח סיוע כספי מיידי, אבל מאז מושך את הזמן", היא ממשיכה וטוענת.  על פי אתר היזם, ICR בע"מ, במקום מתוכננות להיבנות 400 יח"ד וכן 1,500 מ"ר שטחי מסחר. "ההריסה מתוכננת להתבצע במהלך החודש, שזו תקופת ההמלטה של הקיפודים והקינון של הציפורים", מוסיפה ראם, "לצערנו למרות ההבטחות, אנחנו מרגישים שהיזם לא משתף איתנו פעולה".
מה אתם בדיוק מבקשים מהיזם?
"ראשית לדעת מה הגבולות של הבניין, על מנת שנוכל להזיז את בעלי למיקום אחר וכן תקציב מסוים, שבו נוכל לרכוש אוכל עבור פיתוי החתולים על מנת שנוכל להניע אותם. דברים שהם יחסית זניחים, אבל חיוניים עבורנו. לצערנו אנחנו מרגישים שהיזם מושך אותנו בזמן. יצרנו קשר עם גופים נוספים שמוכנים לעזור לנו בפינוי, אבל לא ניתן לעשות כלום, עד שנקבל את כל המידע. לצערנו גם עיריית הרצליה מלאה בהבטחות אך בפועל עוצמת עיניים ולא רוצה לראות את האסון שהולך להתרחש ממש מתחת לאפה".

מ-ICR, החברה היזמית, נמסר: "בימים האחרונים נציגי החברה נפגשו בשטח עם יו"ר וועד השכונה, עם נציג העירייה ועם נציגי העמותה אשר ברכו על נכונות חברת ICR להתייחס לבקשות העמותה להערכות לטיפול בבעלי החיים במהלך ההריסה. בפגישה, שנערכה בשיח חיובי, מקדם ומכבד, נדונו דרכי הפעולה לפינוי ולהצלת החתולים, הקיפודים והציפורים. טרם גובש המתווה הסופי, והנושא מטופל על ידי נציגי ICR מול נציגי העמותות הרלוונטיות. יש לציין, שכחלק מההתחדשות העירונית, ICR משקיעה משאבים רבים בהקמה של שטחים ירוקים ופיתוח סביבתי, לרבות נטיעת עצים חדשים בשכונה, כל אלה לרווחת בעלי החיים והתושבים שיזכו לאיכות חיים ברמה הגבוהה ביותר. כמו כן, החברה משתפת פעולה עם הקהילה ונציגיה בכל הקשור להתחשבות במהלך ההריסה והבנייה בחי ובצומח, ככול שניתן".

מהעירייה נמסר: "עיריית הרצליה רואה חשיבות בהגנה על סביבת החי והצומח בעיר והנושא הועבר לבדיקתם של הגורמים המקצועיים האחראים".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

3 תגובות
  1. מאיה

    תודה רבה לך מזל על הכתבה החשובה הזאת!
    אני מקווה שיבוא הזמן והיזמים יקחו אחריות על השטחים שהם בונים עליהם וגם על מי שכבר חיים בהם

  2. מילה

    כל הכבוד על כתבה חשובה ביותר. חיוני להביא לתשומת הלב הציבורית את המצב האבסורדי והבלתי הוגן שיזמים שמרוויחים מאות מליונים רומסים בלב גס וברגע אחד רקמת חיים שמתקיימת עשרות שנים, מבלי לתת כל דין וחשבון. אוהבי בעלי חיים מקדישים מזמנם וכוחם על מנת להציל ולמנוע פציעות ומוות, אך הם בעלי אמצעים כספיים פרטיים ומוגבלים, בפרט לעומת תקציבי העתק העומדים לרשות היזם.

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר