הפגנת הזוכים בתכנית "מחיר למשתכן". צילום: אורי אפק
הפגנת הזוכים בתכנית "מחיר למשתכן". צילום: אורי אפק

ייתכנו "שינויים עיצוביים" בדירות מחיר למשתכן בגליל ים

בישיבה שנערכה בעיריית הרצליה על רקע הפגנת הזוכים בדירות הוחלט כי שינויים הנוגעים למרפסות וחלונות יובאו לאישור מהנדס העיר

פורסם בתאריך: 9.11.17 20:22

בדירות של זוכי תכנית "מחיר למשתכן" בפרויקט הבנייה בגליל ים יובאו לאישור מהנדס העיר שינויים עיצוביים הנוגעים למרפסות, חלונות ומסתורי הכביסה. המדובר בשינויים שהיזם הביע נכונות לבצע אותם והם אינם נוגדים את המכרז. כך הוחלט בישיבה שנערכה בעיריית הרצליה, לאחר שזכאי "מחיר למשתכן" בגליל ים התלוננו על סטנדרט בנייה ירוד, תכנון מאולץ וצפיפות בדירות המיועדות להם.

בישיבה הציג מהנדס העיר, מייק סקה, את חוות הדעת שנדרשה לתוכנית על מנת לאפשר את קידומה. בישיבה נכחו בין היתר נציגי חברת 'אפריקה ישראל' שבונה את הפרויקט, נציגי משרד הבינוי והשיכון ונציגי משרד האוצר. בישיבה נערך דיון חוזר בהקלה לתוספת יחידות דיור לאור חוות דעת מהנדס העיר.

 

 

בזמן הישיבה הפגינו מחוץ לבניין העירייה הזוכים של "מחיר למשתכן" שטענו כי זכייתם בתכנית הפכה אותם לקהל שבוי בידי הקבלן והעירייה, המאפשרים סטנדרט נמוך, במיוחד בהשוואה לדירות שיימכרו בשוק החופשי. לדברי המפגינים, איכות הבנייה של הדירות שלהם ירודה, חלקן בעלות כיוון אוויר אחד, אין בהן די חלונות והן ללא פתחי אוורור במקלחות ובשירותים.

פרויקט 'סביוני גליל ים' בהרצליה שבונה חברת 'אפריקה ישראל מגורים' נחשב לפרויקט הדגל של תכנית מחיר למשתכן. זוכיו קיבלו הנחות שיש הרואים בהן את הנוחות ביותר בתכנית, בשל שווי הקרקע הגבוה באזור. מרכז אזורי הביקוש ויש הטוענים כי במחאתם הם "יורים לעצמם ברגל" מכיוון שבכך הם מעכבים את ביצועו.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר