אזור תעשיה הרצליה. צילום עזרא לוי
אזור תעשיה הרצליה. צילום עזרא לוי

מחיר דירות בהרצליה ירד בשמונה אחוזים ביחס לרבעון הקודם

מחירה הממוצע של דירת ארבעה חדרים בהרצליה ירד בעשרה אחוזים ביחס לרבעון המקביל אשתקד, שיעור העסקאות בארץ צנח ב-45 אחוז

פורסם בתאריך: 15.11.17 08:46

מחיר הדירות הממוצע בהרצליה ירד בשמונה אחוזים ברבעון השלישי של שנת 2017 ביחס לרבעון השני של השנה. זאת עולה מסקירה של יו"ר לשכת שמאי המקרקעין לשעבר, אוהד דנוס. מחירה הממוצע של דירת ארבעה חדרים בהרצליה עמד ברבעון השלישי על 2.15 מיליון שקל, ירידה של עשרה אחוזים ביחס לרבעון המקביל ב-2016.

בכפר סבא נרשמה ירידה של שני אחוזים ברבעון השלישי של השנה ביחס לשני, ומחירה של דירת ארבעה חדרים בעיר עמד ברבעון השלישי השנה על 1.97 מיליון שקל, עלייה של ארבעה אחוזים לעומת הרבעון המקביל ב-2016.

זו השנה החמישית ברציפות שאוהד דנוס מפרסם את מדד מחירי הדיור ב-16 ערים בארץ, ועושה זאת בשיטה בה השתמש בעבר השמאי הממשלתי הראשי. בדו"ח זה נסקרו מחירי דירות ארבעה חדרים ברחבי הארץ. מבין הערים שנסקרו, הירידה בהרצליה היא הגבוהה ביותר. ירידה חדה נוספת נרשמה בתל אביב, בשיעור של חמישה אחוזים. בחיפה ובנתניה נרשמו עליות בגובה ארבעה אחוזים, בירושלים שלושה אחוזים.

בסיכום הרבעון השלישי של 2017 נרשמה ירידה של 0.2 אחוז במחיר הממוצע של הדירות שנסקרו לעומת הרבעון השני השנה.כמו כן, לפני הנתונים שפרסם דנוס, מספר העסקאות שבוצעו ברבעון השלישי ירד ב-16 אחוזים לעומת הרבעון השני, וצנח בשיעור של 45 אחוז לעומת הרבעון המקביל ב-2016. "הירידה הדרמטית בהיקף העסקאות מהרבעון המקביל אשתקד, בשיעור של 45 אחוז, מלמדת שלא מדובר בשוק נדל"ן המתפקד באופן נורמלי, כי אם בשוק המצוי בתקופת שפל שעיקרה נובע מציפייה לירידות מחירים", נכתב בדו"ח.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר