פרויקט גליל ים. צילום אמיר ארבל
פרויקט גליל ים. צילום אמיר ארבל

המחוזי עצר את שיווק הדירות והיתרי הבנייה בתכנית "מחיר למשתכן" בהרצליה

בית המשפט הוציא צו ארעי לפיו על אפריקה ישראל לעצור את שיווק הדירות בפרויקט "סביוני גליל ים" עד לדיון בתלונות הזוכים

פורסם בתאריך: 19.11.17 21:18

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא צו ארעי המורה לחברת "אפריקה ישראל מגורים" ולמשרד הבינוי והשיכון להימנע מהמשך הליכי שיווק הדירות בפרויקט "סביוני גליל ים" בהרצליה. זאת כתוצאה מעתירה שהוגשה בתחילת החודש לבית המשפט על ידי זוכי 'מחיר למשתכן' בפרויקט, המתלוננים על סטנדרט בנייה ירוד, תכנון מאולץ וצפיפות בדירות המיועדות להם.

בנוסף הורה בית המשפט לוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה להימנע בשלב זה מלהנפיק היתר בנייה לחברת אפריקה ישראל מגורים לטובת הפרויקט. החלטות אלה של בית המשפט באשר לפרויקט סביוני גליל ים יהיו תקפות עד לדיון בעתירה שיתקיים ב-26 בנובמבר.

העתירה הוגשה על ידי רבים מזוכי "מחיר למשתכן" בפרויקט זה, באמצעות עו"ד יהודה גזיאל נגד הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בהרצליה, משרד הבינוי והשיכון, רשות מקרקעי ישראל והיזמית חברת אפריקה ישראל מגורים. בעתירה מבקשים זוכי "מחיר למשתכן" מבית המשפט בין היתר להורות למשרד הבינוי והשיכון ולרשות למקרקעי ישראל לאכוף את תנאי המכרז הקובע, כלשון העתירה, שעל חברת אפריקה ישראל מגורים לבנות את כל הפרויקט כדירות למשתכן. בנוסף מבקשים הזוכים לקבוע כי החברה אינה זכאית לבחור מראש את 20% הדירות אשר היא זכאית לשווק בשוק החופשי.

כזכור, לדברי זוכים רבים, לאחר שנודע להם על הזכייה בפרויקט היוקרתי גילו כי איכות הבנייה של הדירות המיועדות להם ירודה, חלקן בעלות כיוון אוויר אחד, אין בהן די חלונות, הן ללא פתחי אוורור במקלחות ובשירותים ומיועדות ליבנה בצפיפות. זאת בניגוד לדירות הצפויות להימכר במסגרת הפרויקט במחירים גבוהים בשוק החופשי.

בעבר ערכה חברת 'אפריקה ישראל מגורים' כנסי מידע לזוכים בהגרלה, בהם הוצג מלוא המידע אודות הפרויקט, הדירות וכיו"ב. לאחר קיום כנסי המידע קיבלו הזוכים הזמנה ליום בחירה, בו היו אמורים לבחור את הדירה בה הם מעוניינים, אך אירוע זה נדחה, כאמור, בעקבות החלטת בית המשפט.

דוברת אפריקה ישראל מגורים מסרה: "פרויקט סביוני גליל ים הינו פרויקט דגל של חברת אפריקה ישראל מגורים, והיא גאה בתכנונו האיכותי והמרהיב, ללא כל פשרה. הפרויקט כפי שאושר עומד בתנאי המכרז וקיבל את אישור הועדה המקומית והחברה המפקחת מטעם משרד הבינוי והשיכון כתואם באופן מלא את המפרט שנקבע במכרז. 

לצערנו, קומץ של דיירים, המונעים מאינטרסים זרים, הגישו עתירה כנגד מימוש הפרויקט. תגובת החברה לעתירה טרם הוגשה ואולם יצוין כבר עתה כי מדובר בעתירה חסרת שחר ומקוממת, שדינה להידחות על הסף ואף לגופה. עד לדיון בעתירה אשר נקבע על ידי בית המשפט הנכבד למועד דחוף, עוכב הליך בחירת הדירות, לאכזבתם העצומה של מאות זוכים שייחלו לבחור את דירתם כבר ביום ראשון הקרוב. טענות העותרים הינן טענות סרק שנועדו להקטין את כמות הדירות ובכך לפגוע בלמעלה ממאה זוכים. החברה סמוכה ובטוחה כי טענות העותרים תדחינה במלואן וכי כבר לאחר הדיון יקבע מועד קרוב להליך בחירת הדירות".

תגובות

3 תגובות
  1. גיל

    בושה לפדלון ומאיה כץ שמכרו את בני העיר לטובת האינטרסים של הטייקונים! נסגור איתם חשבון עוד שנה!!!

  2. איציק

    השיכונים שהם יבנו שמה כבר הורידו את ערך הנכסים בכל העיר! אנחנו קוראים לועדת התכנון לעצור את הטירוף הזה! ועדי השכונות

  3. יקי

    בושה וחרפה למהנדס העיר מייק הוא חסר ניסיון שבא מיוקנעם שזו רשות הרבה יותר קטנה ובושה לפדלון ראש העיר אין סיכוי שיבחרו בו הרס את העיר

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר