רחוב רבנו תם 20
רחוב רבנו תם 20

פינוי בינוי: זוג שפלש לחצר בשיכון ויצמן יצטרך לפנות את המקום

בני זוג המתגוררים בשיכון הקימו צהרון בחצר וסירבו להצטרף לפרויקט הפינוי בינוי בשכונה, אך המפקחת על רישום המקרקעין פסקה כי יצטרכו לפנות את השטח

פורסם בתאריך: 26.11.17 11:31

בני זוג להם שתי דירות בשיכון ויצמן בהרצליה והמסרבים להצטרף לפרויקט פינוי-בינוי בשכונה יידרשו לפנות את חצרות הבתים אליהם פלשו. כך פסקה לאחרונה המפקחת על רישום מקרקעין בנתניה.

הדיון נערך על רקע תביעתם של 22 בעלי דירות בשיכון ויצמן, שהגישו תביעה לתשלום פיצויים ולסילוק יד מחצר הבית המשותף, נגד בני הזוג שהקימו משפחתון בשיכון וסירבו להצטרף לפרויקט פינוי בינוי בשיכון ויצמן. פרויקט זה מצוי בשלבים מתקדמים ביותר, ובסירובם מנעו בני הזוג את הריסת הבניין הישן לטובת הקמת הפרויקט החדש.

בעת הדיון, הנתבעים הצהירו בפני המפקחת כי אין להם זכויות קנייניות בחצרות הבית אליהם פלשו, וכי יפנו את השטח בתוך שלושה חודשים מיום קבלת הודעת פינוי בהתאם להסכם פינוי בינוי. בני הזוג הנתבעים התחייבו שלא ינהלו את המשפחתון המנוהל היום במקום בחצר הבית המשותף החל ממועד הפינוי, וכן כי יביאו את פסק הדין לידיעת כל הורי הילדים הנרשמים למשפחתון לשנת הלימודים הבאה.

כמו כן התחייבו בני הזוג, כי אם לא יעמדו בהסכם ולא יפנו את השטחים, יישאו בכל נזקי היזם ובכל נזקי יתר בעלי הדירות, כשמשמעות הדבר שאם לא יעמדו בהסכם, יאלצו בני הזוג לשלם מיליוני שקלים בגין נזקים אלו.

המפקחת על רישום המקרקעין נתנה פסק דין הנותן תוקף להסדר ולהצהרות הנתבעים.

 

פסק הדין סיים הליך רווי יצרים, במסגרתו תבעו עשרות דיירים בשיכון ויצמן בעלי דירות אחרים שלטענתם מעכבים את הליך הפינוי בינוי בשכונה. במסגרת ההליכים עמדה לדיון השאלה האם בעלי דירות שפלשו לחצרות ולרכוש משותף יכולים לעכב את הליך הפינוי בינוי ולדרוש פיצוי עבור פינוי השטח שנתפס. כאמור, לאחר הדיונים שהתקיימו בפני המפקחת על רישום המקרקעין, בני הזוג הנתבעים הצהירו כי אין להם כל זכויות קנייניות בשטחים אליהם פלשו, ובכך נסתם הגולל על טענות מסוג זה.

התובעים טענו בכתב התביעה, שאחת הדירות שבבעלות הזוג נמצאת בקומת הקרקע בבניין, ומשמשת כגן ילדים ללא היתר לשימוש חורג, בכתובת רבנו תם 20. נטען, שבוצעה בדירה זו בנייה לא חוקית ללא היתר בניה ופלישה לחצר משותפת המהווה רכוש משותף. הדירה השנייה של בני הזוג היא דירת קרקע שהורחבה בחלקה ללא היתר, ברחוב רבנו תם 12. על פי כתב התביעה, מדובר בבית משותף הכולל שני בניינים של 48 דירות, בנייני "רכבת" שהוקמו בשנות ה-50. לאור מצבם הרעוע של הבניינים בשכונה, יזמה חברת אזורים פרויקט לפינוי בינוי בשכונה, במסגרתו יפונו ויהרסו למעלה מ- 500 דירות ותיבנה במקום שכונת מגורים חדשה. לפי התכנית, במקום הבניינים שייהרסו ייבנו 18 בנייני מגורים בני 10-16 קומות ובסה"כ 1,728 דירות. מדובר בפרויקט ענק לפינוי בינוי באחד מהשיכונים הוותיקים בעיר, ואשר למעלה מ-80% מבעלי הדירות כבר חתמו עם חברת אזורים על הסכם פינוי בינוי לביצועו.

רחוב רבנו תם 5

רחוב רבנו תם 5

עורכי הדין אמיתי אביעד ועמית מזור, שייצגו את בעלי הדירות התובעים, מסרו כי מדובר בצעד נוסף למימוש הפרויקט לפינוי בינוי ושבקרוב יוגשו תביעות נוספות כנגד פולשים אחרים.

עו"ד עודד ישראלי שמייצג את כלל בעלי הדירות בשיכון ויצמן ונכח בדיון מסר: "זוהי תביעה נוספת שמסתיימת באופן משביע רצון נגד דיירים סרבניים, שכל ניסיונות ההידברות איתם נכשלו. זהו איתות ברור לכל הסרבנים שמנסים לעכב את הפרויקט לפינוי בינוי שיכון ויצמן, שלא יהיו איתם כל פשרות. הסבלנות כלפי הסרבנים הסתיימה וינקטו כנגד כל הסרבנים הליכים משפטיים".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

8 תגובות
 1. סמי וסוסו

  שקר וכזב לכל אורך הכתבה.
  לכל אורך המשפט הדייר לא הביע התנגדות לפינוי בינוי לכן אי אפשר לקרוא לו "סרבן" כי הוא לא מסרב .
  הדיירים והציבור צריכים לדעת את האמת.
  הדייר מבקש פיצוי שמגיע לו על פי חוק.
  ולא על חשבון מישהוא אחר.
  כמו כן אם בית המשפט יקב שלא מגיע לו הוא יכבד את החלטת בית המשפט.
  חבל שלכל אורך הדרך ישראלי מסית את הצכנים בכוונה ובאינטרס מובהק.
  תלכו כפרה על הרגליים של הדייר.

 2. בנצי

  עודד ישראלי מוכיח פעם נוספת איך אפשר למלא את עריכת הדין באופן הכי בזוי שניתן .
  תושבי שוכנת ויצמן עדין לא הפנימו עם מי יש להם עסק

 3. צדק עיוור

  שמרו על נפשותיכם ….
  האינטרס כאן גדול מאוד
  וקל לתת לדיירים לעשות הכל….
  ובסוף לגזור קופון שמן

 4. שופט

  עברינים מקומם בבית הסוהר מסכנים התושבים שחיים כך שהפולש מעקב להם פרוייקט

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר