מכבי הרצליה. צילום עזרא לוי
מכבי הרצליה. צילום עזרא לוי

בעקבות התערבות ארגון השחקנים: מנודי הרצליה חזרו להתאמן עם הקבוצה

דני פרדה, ריף מסיקה, איציק כהן, אברהם צ'קול, איתי טואף ובר מנקר, שקיבלו הודעה כי הם לא בתוכניות המקצועיות והתאמנו בנפרד מהקבוצה, שבו לפעילות רגילה לאחר פגישה שנערכה בין אנשי הארגון לבעלים אריאל שיימן

פורסם בתאריך: 13.11.17 17:51

 

ימים לא שקטים במכבי הרצליה. הקבוצה של משה סיני, שפתחה את העונה בצורה רעה מאוד ונמצאת במקום האחרון בליגה הלאומית, הודיעה כזכור לשישה שחקנים – דני פרדה, ריף מסיקה, איציק כהן, אברהם צ'קול, איתי טואף ובר מנקר, כי הם משוחררים מהקבוצה. השישה התאמנו בתחילה בנפרד משאר שחקני הסגל, אך בעקבות פניית ארגון השחקנים חזרו לפעילות רגילה במועדון, לפחות בכל הקשור לאימונים.

מנכ"ל ארגון השחקנים, אוהד כהן, העביר בתחילת השבוע מכתב לבעלים אריאל שיימן, המנכ"ל שלומי קניאס ויו"ר מנהלת הליגה אורן חסון, במחאה על הפיכתם של השישה ל'מנודים'. "נציגות השחקנים פונה אליכם וזאת בשל התנהלות חסרת תקדים בחומרתה מצדכם, אשר יאמר כבר עתה, גרמה וגורמת לששת השחקנים לנזקים גדולים", נכתב. "השחקנים החתומים חתמו עם הקבוצה על הסכמים מחייבים לתקופה קצובה אשר הופקדו ברשות לבקרת תקציבים. האופן בו אתם נוהגים כלפי השחקנים המנודים, עולה כדי קיום חוסר תום לב בקיום של ההסכמים, תוך הפרתם היסודית ואגב הפרה קיצונית, גסה ובוטה של חוקים והוראות דין שונות החלות על מערכת היחסים שבין הצדדים".

עוד צוין במכתב: "עקב עלות ההסכמים של השחקנים המנודים, שהינה משמעותית עבור הקבוצה, אינכם בוחלים מלעשות שימוש בכל אמצעי כדי להשתחרר מההסכמים, לשבור את רוחם של השחקנים המנודים ולדחות אותם משורות הקבוצה. במניעת האפשרות להתאמן ולהתחרות מפרה הקבוצה אתת התחייבויותיה כלפי השחקנים באופן חמור תוך גרימת נזק אדיר ואף עלולה לגרום לחיסול הקריירה המקצוענית של השחקן. הקבוצה הפרה ומפרה ביד גסה את כל החובות המהותיות שיש לה כלפי השחקנים המנודים".

 

היום נפגשו כאמור שיימן, קניאס, סיני, אוהד כהן, ניר אלון ועו"ד רן קידר והגיעו להסכמה על סיומו של המשבר, לפחות באופן זמני. "השחקנים ייקחו חלק באימונים עם סגל הקבוצה המלא ותיתנו להם הזדמנות שווה באימוני הקבוצה בהתאם ליכולתם המקצועית ובכפוף להחלטת המאמן", נכתב בהודעת הארגון לאחר הפגישה.

עוד קודם, הבעלים אריאל שיימן טען כי "ההחלטה על שחרור השחקנים התקבלה על ידי המאמן משה סיני". אחד השחקנים שקיבלו הודעת שחרור סיפר על הימים האחרונים: "הודיעו לי ולמספר שחקנים נוספים שאנחנו משוחררים. זה זעזוע גדול. נצטרך למצוא קבוצה. ההודעה נמסרה לנו בפועל על ידי אריאל שיימן אבל מי שהחליט את ההחלטה הוא המאמן משה סיני. יש לנו חוזה, בינתיים אנחנו נכבד אותו ואני מקווה שגם המועדון יידע לכבד אותו".

סיני עצמו אישר בשיחה עם "ספורט צומת השרון" כי הסיבה לשחרורם של השחקנים היא מקצועית: "אני החלטתי לשחרר אותם. מבין השישה, אולי שחקן אחד או שניים יחזרו לסגל. מי שיירצה להיות בקבוצה ויהיה מחויב לה, ישחק".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר