קולנוע. אילוסטרציה. צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE
קולנוע. אילוסטרציה. צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE

השבוע בהרצליה: קולנוע צרפתי, מוזיקה מהמזרח ורצח פוליטי בישראל

הרצאה על סרטיו של פרנסואה טריפו, הקלאסיקה "הוא הלך בשדות" על הבמה, דיוויד ברוזה עם תזמורת מזרח ומערב, מסיבות וטורניר שש בש. שבוע אנרגטי בהרצליה

פורסם בתאריך: 29.10.17 08:22

סדרת ההרצאות "כמו בסרטים" עם הבמאי והתסריטאי ניסים דיין חוזרת, וביום ראשון ייערך בספריה הראשית בעיר המפגש הראשון אודות הבמאי ומבקר הקולנוע הצרפתי פרנסואה טריפו.

"בהרצאה אני מדבר על הגל החדש הצרפתי, על מקומו של טריפו בחבורת הגל החדש ועל פריצת הדרך של הקולנוע הצרפתי לתודעה העולמית, כי הגל החדש שינה לחלוטין את המפה העולמית של הקולנוע, בעקבות ההצלחה הרבה של הסרטים שיצאו ממנו", מספר ניסים דיין. "טריפו טיפח וקבע את תיאוריית האוטר, לפיה הסרט הוא יצירה של אדם אחד, כמו ספר ששייך לסופר, נגינה למלחין או ציור לצייר, ובקולנוע המדובר הוא בבמאי, ולא במישהו אחר. הדמות הקובעת בסרט הוא ה"אוטר"".

סרטו הראשון של טריפו, "400 המלקות", יצא לאור ב-1959 והתבסס על זיכרונותיו, הלא מוצלחים מן הסתם, מבית אביו החורג. שמו יצא לתהילה כמבקר חריף בכתב העת הנודע ש"מחברות הקולנוע", בו ביטא את הערצתו לבמאים שחותמם האישי והפרטי ניכר בסרטיהם כמו אלפרד היצ'קוק, ארנסט לוביץ' וז'אן רנואר, לצד ביקורת קשה בסרטים צרפתיים בני זמנו שלטענתו נעדרו אותה טביעת אצבע ייחודית.

"כמו בסרטים" על פרנסואה טריפו. יום ראשון, 29.10 ב-20:00 בספריה הראשית הרצליה, סוקולוב 56. ההרצאה מלווה בהקרנת קטעי סרטים. עלות כרטיס: 30 שקלים.

ב"בית קינן" ירצה פרופ' דניאל לוי, ראש המעבדה לחקר מוח וקוגניציה, בית ספר ברוך איבצ'ר לפסיכולוגיה, המרכז הבינתחומי הרצליה, בנושא "כל מה שרצית לדעת על מוח וזיכרון – אך שכחת לשאול".
יכולתנו לזכור את חוויות החיים שלנו, ללמוד מידע, ולרכוש מיומנויות חדשות מאוד חשובה לנו, ורבים מאתנו תוהים איך התקדמות הגיל תשפיע על יכולות אלו. בהרצאה, נשתף אתכם במחקרים החדשים שמספקים המון תקווה למודאגים. בהרצאה, פרופ' לוי ישתף אתכם במחקרים החדשים שמספקים המון תקווה למודאגים.


ההרצאה תתקיים ביום ראשון, 29.10.2017 בשעה 20:00 בחצר "בית קינן", רחוב נתן אלתרמן 51, הרצליה.
ההרצאה פתוחה לקהל הרחב אך מותנית ברישום מוקדם.

 

הרצאתו של מדריך הטיולים וחוקר תולדות ארץ ישראל, עופר רגב, "רצח פוליטי: דה האן, ארלוזורוב ורבין", תפתח את סדרת ההרצאות "תיבת פנדורה" שתיערך ברובה ב"היכל בעיר". ירון עולמי, יו"ר המועצה הציונית בהרצליה וגם חבר מועצת העיר, מפרט: "סדרת ההרצאות תיבת פנדורה עוסקת בנושאים שבקרבנו, המזעזעים והחשובים והמרתקים שהיו בתולדות המדינה. אנחנו מתחילים עם רצח פוליטי, בו יספר עופר רגב על ייחודם של מקרי הרצח הפוליטי בארץ, הרקע ההיסטורי, הקונספירציות שנרקמו סביבם והתוצאות שהביאו. הסדרה כולה היא בת שמונה הרצאות הנערכות בשיתוף מרכז בגין והמועצה הציונית, ומה שהכי יפה הוא שההרצאות פתוחות לקהל בחינם".

ההרצאות בסדרה "תיבת פנדורה" יעסקו בנושאים שטלטלו את המדינה, ואין כמו רצח פוליטי לפתוח בו. רגב ישרטט שלושה מקרי רצח על רקע פוליטי שזיעזעו את הציבור בארץ ואת המדינה: רצח הפעיל החרדי יעקב דה האן בירושלים, רצח ראש המחלקה המדינית בסוכנות היהודית חיים ארלוזורוב בחוף הים בתל אביב, ורצח ראש הממשלה יצחק רבין, שהשבוע, ב-4 בנובמבר, ימלאו 22 שנים להירצחו. רגב ידבר על הרקע למעשי הרצח, ההשפעות והקונספירציות הרבות שנרקמו סביבם.

יצחק רבין צילום אלכס ליבק

יצחק רבין. צילום אלכס ליבק

יום רביעי ב-19:30, היכל בעיר.

ספרו האלמותי של משה שמיר, "הוא הלך בשדות", בעיבוד בימתי מספר את אחד מסיפורי האהבה היפים שנכתבו בעברית ואחת מהקלאסיקות של הספרות העברית לדורותיה. בקיבוץ בשנים שלפני קום המדינה חשים את המתח באוויר כשבני המשק יוצאים לפעולות על הגנת המולדת שבדרך, ולעתים אינם שבים. מיקה, פליטת שואה צעירה, מגיעה לקיבוץ ובינה לבין אורי, בן המקום, מתפתח סיפור אהבה. אורי יוצא לפעולה אחת אחרונה, שממנה לא שב ומותיר מאחוריו את מיקה ההרה בארץ זרה שאוכלת את בניה ויושביה.

בהשתתפות: אגם רודברג, גל אמיתי, אופיר וייל, גיל וסרמן, קובי ליבנה, נעמה שפירא, ויקטור סבג, מאי קשת, הדר שחף.
יום שני, 30.10, 20:30, היכל אומנויות הבמה הרצליה. כרטיסים: החל מ-130 שקלים (65 שקלים לגמלאים ונכים).

חיבור מוזיקלי מעניין יפגיש את דיוויד ברוזה עם תזמורת ירושלים מזרח ומערב, המונה 28 איש. התזמורת אמונה על העושר המוזיקלי המגיע מארצות המגרב – מרוקו, אלג'יריה, תוניס, והיא למעשה גלגול אחרון של התזמורת האנדלוסית הישראלית, שנוסדה באשדוד, עברה לאשקלון, ובשנה שעברה קבעה את מושבה בירושלים. ההופעה המשותפת של ברוזה והתזמורת מבוססת על אלבום משותף שהוציאו ב-2015 (אז נקראה "התזמורת האנדלוסית אשקלון). אז היכונו להאזין, וגם לזמזם ולשיר, שירים מוכרים כמו סיגליות, בנהר של סביליה, האישה שאיתי, מתחת לשמיים ושיר אהבה בדואי, בליווי קאנון, עוד, קמנצ'ה, נאי, טאר ויתר הכלים של אחת התזמורות המרתקות בארץ.

דיוויד ברוזה. צילום: רן פרץ

דיוויד ברוזה. צילום: רן פרץ

שיר אהבה אנדלוסי – תזמורת ירושלים מזרח ומערב ודיוויד ברוזה. מנהל מוזיקלי ומנצח ראשי: תום כהן. יום רביעי, 1.11 ב-20:30 בהיכל אומנויות הבמה הרצליה. כרטיסים החל מ-149 שקלים (גמלאי/נכה החל מ-119שקלים).

חנוך בודין – שחיין ישראלי, אלוף פאראלימפי ישראלי שזכה בשמונה מדליות אולימפיות מהן שתיים מזהב, ירצה בנושא "להפוך את החסרון ליתרון – עם יד אחת".

"24 ביוני 1982, עוד יום בתוך המלחמה בלבנון, הופך ליום המיוחד שלי. הפגז שקוטע לי את היד במקום, קוטע גם את מהלך חיי והופך אותם על פניהם. אני, חייל צעיר, על סף קורס קצינים, יפה, חזק ומלא בטחון עצמי, מוצא את עצמי זרוק על האדמה הרותחת, מלא בדם, ללא יד ימין ופנים בוערות, זועק מכאבים, יודע שחיי לא יהיו עוד כפי שהיו".

הרצאתו המרתקת של חנוך מלאה הומור ועוסקת בעולמו האישי כמי שנפל לבאר עמוקה ביותר, אך מצא את הדרך לטפס מעלה תוך שהוא הופך את המגבלה למשהו חדש, עצום ומלא סיפוק. כבן להורים ניצולי שואה, ומשפחה של ארבעה בנים, חנוך מביא את המציאות הישראלית, הציונית, העוצמתית, כפי שהיא נראית בעיניים שלו.

חנוך בודין

חנוך בודין

ההרצאה תתקיים ביום חמישי, 02.11.2017 בשעה 20:00 בחצר "בית קינן", רחוב נתן אלתרמן 51, הרצליה. ההרצאה פתוחה לקהל הרחב אך מותנית ברישום בקישור הבא

תתחילו לשקשק: הקוסטה בר הרצליה בבעלות שי לוי ממשיך לחדש ולהתחדש, ומזמין אתכם לטורניר השש בש של הקוסטה, שילוב מושלם בין המשחק המוכר לבירה ואווירה טובה, וגם פרסים שווים לזוכים.

לוי, תרגש אותי.
"הטורניר יתקיים ביום שני, 30.10, החל מ־21:00, והזוכים ייהנו מפרסים שווים: פרס ראשון יום ספא זוגי, פרס שני בקבוק וויסקי, ועוד שלל פינוקים למתמודדים. עלות למשתתף 25 שקלים. חוץ מזה, אנחנו עושים במקום ליין חדש במוצ"ש, קוסטה רוק, שזה אומר כל מוצ"ש הופעות חיות על הבמה של הקוסטה. ההופעה ראשונה במוצ"ש, 28.10, בשעה 21:00".

קריוקי רווי אלכוהול משובח, חברים, מוזיקה ופאן. זה מה שמחכה לכם בטרבין הרצליה ביום ראשון, 29.10, החל מהשעה 21:30. אז חוץ מהעובדה שהקריוקי עבר מימי שלישי לראשון, יש גם מבצעים שווים במיוחד: 1+1 על כל ההמבורגרים וגם חמישה צ'ייסרים ב־55 שקלים בלבד. ככה פותחים שבוע.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר