צילום אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה של כיתה

שחמט, רובוטיקה ומועדון החמש: תכניות לימוד חדשות בבתי הספר בהרצליה

בשנת הלימודים יקודמו בגנים ובבתי הספר תכניות לימוד ייחודיות ומעשירות

פורסם בתאריך: 31.8.17 14:52

17,156 תלמידים החלו ביום שישי את שנת הלימודים בבתי הספר והגנים בהרצליה. מתוכם, 1,278 תלמידים באו לראשונה בשערי בית הספר והחלו את כיתה א'. בגנים לומדים 3,753 ילדים. כך עולה מנתונים שפרסמה עיריית הרצליה.

בהרצליה פועלים השנה 136 גנני ילדים (119 בחינוך הרגיל ועוד 17 בחינוך המיוחד) ו-30 בתי ספר, בהם 15 בתי ספר יסודיים, 6 חטיבות ביניים ו- 7 תיכונים (כולל שניים בחינוך המיוחד).

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, הביע את הערכתו להיערכות המקיפה ואמר: "ההשקעה העירונית הגבוהה של עיריית הרצליה בחינוך נועדה להעניק לתלמידי העיר את החינוך הטוב והמתקדם ביותר, המשלב מצוינות, העשרה ופיתוח אישי בהתאם ליכולות ולצרכים של כל תלמיד, יחד עם ערכים של מעורבות ואחריות חברתית".

קהילות לומדות

אגף החינוך יוצא בפרויקט רחב היקף בקנה מידה ארצי בנושא "קהילות לומדות", במסגרתו תתבצע בנייה של קהילות לומדות בכל המערכות הפורמליות והבלתי פורמליות. אגפי החינוך והתקשוב העירוני, בסיוע חברת מייקרוסופט, יובילו את התהליך הפדגוגי הייחודי בארץ, כאשר העיר תרושת על פי עיקרון הקהילות.

שחמט בגנים

אגף החינוך עיצב תכנית תלת שנתית לגיל הרך, במסגרתה נפתחו ארבעה גנים שבהם 16-22 ילדים בגן, במטרה להעניק לכל ילד את מלוא תשומת הלב. את התכנית ילוו קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק ופסיכולוג. בנוסף, יקיים אגף החינוך פיילוט, במימון עירוני מלא, ללימוד שחמט בעשרה גני חובה.

רובוטיקה בבתי הספר היסודיים

אגף החינוך בעירייה מוביל תכנית רחבת היקף בתחום התוכנה והרובוטיקה החל מכיתות ד', ובשנת הלימודים תשע"ח יצטרפו עשרה בתי ספר יסודיים לתכנית. צוותי המתמטיקה של בתי הספר היסודי ילוו ברמה אקדמית כחלק מתכנית עירונית המתקיימת זו שנה שנייה בחטיבות הביניים והתיכוניים.

מועדון ה-5 בבתי הספר העל יסודיים

שנת הלימודים נפתחת עם מגוון תכניות חדשות אותן מקדם אגף החינוך בשיתוף מנהלי בתי הספר בחינוך העל יסודי .

תכנית "אלפא" לטיפוח מצוינות אישית תפתח באמצעות מרכזי הלמידה העירוניים. זהו מודל ייחודי בקנה מידה ארצי, שיפעל כדי לצמצם את הפערים בחינוך ולעודד את המצוינות האישית.

מועדון 5 נפתח עבור תלמידים, החל מכיתות ח' ועד י"ב, בתחומי המתמטיקה והפיסיקה, כדי להכין את התלמידים הנבחרים לחמש יחידות לימוד מתמטיקה וחמש יחידות לימוד בפיסיקה. עד כה נרשמה עלייה חדה באחוז התלמידים שבחרו ללמוד מתמטיקה ופיסיקה ברמה של חמש יח"ל וניכרת עלייה משמעותית של כ-30% הלומדים ברמה של חמש יח"ל במתמטיקה לקראת שנת הלימודים תשע"ח.

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר