צילום: דודו בכר
צילום: דודו בכר

ועד ההורים העירוני להורים: אל תשלמו על פעילויות הרשות

בשל הסחבת בפתרון בעיית תשלומי ההורים, מאמץ הוועד העירוני את עמדת פורום ועדי ההורים היישוביים

פורסם בתאריך: 31.8.17 08:10

ועד ההורים העירוני בהרצליה קורא להורים להימנע מתשלומי פעילויות הרשות הנכללים בתשלומי ההורים ובכך מצטרף להחלטת פורום ועדי ההורים היישוביים שהתקבלה בשבוע שעבר.

השבוע נשלח מכתב מיו"ר ועד ההורים העירוני בהרצליה, ניסן משכיל, ליושבי ראש ועדי ההורים של בתי הספר בעיר, לפיו יש להימנע מתשלומי פעילויות הרשות, הכוללים תשלומים על מסיבות, סל תרבות וטיולים, אך יש לבצע תשלומי ביטוח תאונות אישיות, תל"ן (חוגים) והזנה בגני ילדים ותשלומים למגמות בבתי הספר. "אין לחייב מס חינוך או מס אחר, כפי שפיתוח כל תשתית של מדינה הינו חלק מבסיסי התקציב" נכתב בהודעה. "המדינה מחויבת ליום לימודים ארוך וחינוך חינם, על פי החלטות ממשלה, הנדחות משנה לשנה".

עוד צוין בהודעה ליו"רים, כי בשיחות, שהתקיימו עם שר החינוך נפתלי בנט וקודמיו בתפקיד ועם יו"ר ועדת החינוך בכנסת, הובטח בשנה האחרונה להגיע לפתרון ובמסגרת זו נכללה אמירה ברורה, שאחרת לא יאושרו תשלומי הורים השנה. אך "לאחר 'משיכת זמן'", כלשון ההודעה, הודיע שר החינוך כי הוא מבטיח לעסוק בנושא בדיון התקציב של שנת 2019, ככל הנראה עבור 2020.

"הפניה היא לא אל היו"רים של ועדי ההורים, אלא אל ההורים עצמם" מסביר ניסן משכיל. "ההנחיה ליו"רים היא להמשיך לעבוד על תכנון הפעילויות. היו"רים מחויבים להמשיך לתכנן את הפעילויות בבתי הספר, כי אחרת, גם כשיגיע תקציב מהכנסת, הפעילויות לא תתקיימנה. הפניה של פורום ההורים הישובים אומרת להורים – דעו לכם, שהפעילויות המתוכננות בבתי הספר בשיתוף פעולה של הצוותים ושל היו"רים, אמורות להיות במימון ממשלתי ולא במימון שלכם".

כבר ביולי 2016 דרש פורום ועדי ההורים היישוביים מימון הדרגתי לתשלומי ההורים. ועדת החינוך של הכנסת ביקשה ארכה למציאת מקור מימון לתשלומים, אך לאחר שלא נרשמה התקדמות משמעותית, שבוע לפני פתיחת שנת הלימודים, פורום ועדי ההורים היישוביים קרא להורים לא לשלם את התשלומים לשנת הלימודים הקרובה. "אנו נמצאים אחרי שנה של שיחות, מגעים, מריחות ושום תזוזה בנושא", תקפו במכתב הסבר הממוען להורים. "מס תשלומי ההורים הנו מס רגרסיבי המשולם מהנטו שלנו, פוגע ומגדיל פערים באוכלוסיית המדינה".

"אנחנו מאוד מקווים שבכנסת יתעשתו ויבינו שיש כאן סוגיה שחייבים לפתור", הסביר משכיל. "אנחנו גם מבינים, שאף אחד לא ישים על השולחן מיליארד וחצי שקלים. הדרך היא לעשות פריסה תקציבית. המחאה היא על כך, שנעשו המון מאמצים בשנה האחרונה לפתרון הבעיה, וברגע האחרון חזרנו פתאום למשבצת הראשונה".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר