אופניים חשמליים
אופניים חשמליים. צילום עזרא לוי

סיירת ההורים תחנך לרכיבה בטוחה באופניים חשמליים

בשנת הלימודים הנוכחית "הינשופים" מהרצליה יהיו פעילים גם ביום ויעבירו בבתי הספר הרצאות ופעילויות לחינוך לרכיבה בטוחה

פורסם בתאריך: 4.9.17 09:21

סיירת ההורים בהרצליה, "הינשופים", תפעל כדי להקטין את הסיכונים הכרוכים ברכיבה על אופניים חשמליים, לרוכבים ולהולכי הרגל. בשנת הלימודים הנוכחית מתוכננים בבתי הספר העל יסודיים בעיר הפסקות פעילות, תחרות חידונים בית ספרית ועירונית, הרצאות וגם מייצג אומנותי עירוני אותו ייצרו בני הנוער בעיר.

בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר, בה השתתפו מנהלת המחלקה לבתי ספר העל יסודיים חגית אבירם, מנהלת המדור לחינוך מניעתי יהודית נתנזון, רכזת סיירת ההורים דבורה ראובן ונציג סיירת ההורים אריק הייבלום, הוחלט ש"הינשופים" יתחילו לפעול גם בשעות היום. במסגרת זו הוסכם לקיים בבתי הספר העל יסודיים בעיר הרצאה בשם "קסדה, אופניים ומה שביניהם" אשר יצר ויעביר אריק הייבלום מסיירת ההורים. כמו כן, ייערך חידון בית ספרי נושא פרסים, "בטיחות רכיבה באופניים", שהמנצחים בו יתחרו במסגרת עירונית, הפסקה פעילה בנושא הרכיבה הבטוחה, מיזמים אומנותיים של תלמידים, ועוד.

"בנושא הרכיבה אנחנו מדברים לרוב על בני הנוער ואליהם, ולא בדיוק נותנים להם לעבור איזושהי חוויה", מסבירה רכזת סיירת ההורים, דבורה ראובן. "הרעיון שהעליתי בדבר הפעילות האומנותית הוא לתת לתלמידים משימה כלשהי, על מנת שיסתכלו מזוויות שונות על הרכיבה של בני הנוער בדרכים, לדוגמא מהפרספקטיבה של רופא שיניים, שנתקל בהם לאחר תאונות ומטפל בהם. עלו מספר רעיונות בהקשר הזה, למשל, לפעול יחד עם בית ספר שיש בו מגמת צילום. בנוסף, בכל שנה ברחוב הרב קוק יש שילוט אותו יוצרים תלמידי מגמת אומנות של תיכון "היובל" במסגרת פרויקט "שלטי חוצות". זהו פרויקט אותו מקיימת המגמה שנים, ובו התלמידים יוצרים פלקטים סביב נושא חברתי כלשהו, כל אחד מהם מהזווית שלו. ריגש אותי מאוד, שמיד לאחר שלתיכון "היובל" הגיע המידע אודות הפעילות, כבר קיבלתי תשובה שהתערוכה הבאה עליה נתחיל לעבוד תהיה על נושא הרכיבה על אופניים חשמליים ושנשמח להיפגש.

ראובן מסבירה גם על העברת הפעילויות בבתי הספר שתבצע סיירת ההורים העירונית בקרוב. "ההרצאה של אריק מדהימה, היא הועברה לראשונה כפיילוט בחטיבת "יד גיורא". נכנסנו לכיתה אקראית, רגילה לחלוטין ונדהמנו לראות איך הילדים עזבו את הסמארטפונים ואת כל מה שהתעסקו בו ופשוט ישבו מרותקים אליו ולהרצאה. בנוסף, כנראה נארגן יום שלם בנושא הרכיבה המסוכנת על אופניים, אבל מכיוון שאנחנו לא רוצים להושיב את התלמידים זמן רב בכיתות, עלה הרעיון של ההפסקה הפעילה. בדרך זו התלמידים יזוזו, יראו ויחוו דברים. אחד הרעיונות שעלו למסגרת הזאת הוא להביא למשל פעלולן לרכוב על אופניים ולהדגים להם מצבים שונים עם קסדה וציוד מתאים".

  • סיירת הורים "הינשופים" קוראת לכם להצטרף לשורותיה. המעוניינים מוזמנים ליצור קשר עם דבורה ראובן –  052-9278678 או לכתוב לסיירת: [email protected]

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר