יו"ר ועד ההורים העירוני ניסן משכיל
יו"ר ועד ההורים העירוני ניסן משכיל

"רק ועד ההורים העירוני הוא הגוף המוכר בידי המוסדות"

על רקע הקמת ארגוני הורים שונים, מבהיר ניסן משכיל את תפקיד ועד ההורים העירוני: "הנציגים שלנו מגיעים לכנסת"

פורסם בתאריך: 11.9.17 14:08

עם פתיחת שנת הלימודים החדשה מבקשים בוועד ההורים העירוני בהרצליה להבהיר את מהות פעילותו, חשיבותו והרכבו. זאת לאור התעוררות של קבוצות לא רשמיות אשר קמו לאחרונה במטרה למלא את הפונקציות של הוועד, אך יוצרות, לדברי נציגים בוועד, בלבול בקרב ההורים.

"לאחרונה, קמות קבוצות שונות בפייסבוק, המצהירות שמייצגות את ציבור ההורים בהרצליה. רק ועד ההורים העירוני בהרצליה הוא הגוף הרשמי והמוכר על ידי משרד החינוך, הפורום היישובי, העירייה ומוסדות בעיר", מבהיר יו"ר ועד ההורים העירוני, ניסן משכיל.

ועד ההורים העירוני בהרצליה (ע"ר) הינו הגוף הרשמי לייצוג ההורים במערכת החינוך בהרצליה, ומטרתו היא לשפר ולקדם את החינוך בעיר. הוא פועל כעמותה רשומה כבר 14 שנה, פעל לרישום אצל רשם העמותות, הקפדה על קיום אסיפה כללית מדי שנה, הוצאת דו"ח כספי מבוקר ומאושר וחשוב לציין, כי העמותה הינה גוף משפטי לכל עניין ודבר.

ועד ההורים מורכב מרוב הנציגים שנבחרו בבחירות במוסדות החינוך בעיר – בוועד העירוני קיימים נציגי 19 בתי ספר בעיר, המהווים את הנהגת ההורים היישובית, מתוך 24 בתי ספר בהם קיימים ועדי הורים פעילים.

כיצד פועל הועד 

ועד ההורים העירוני פועל באופן הטרוגני ומטפל באופן רוחבי בנושאים הקשורים במערכת החינוך העירונית. אין בו הפרדה לפי שכבות גיל, אלא הפרדה נושאית בלבד, לפי צוותי עבודה ייעודיים, חוצי שכבות גיל. לכל נושא מוקם צוות הטרוגני, הפועל מול הגורמים הרלוונטיים בעירייה ובמשרד החינוך. כך הטיפול בנושאי רוחב כגון בריאות, הסעות לבתי הספר, בטיחות, תכנית הרצף, תל"ן, תשלומי הורים, מסע פולין, השאלת ספרים, קבוצת בני הרצליה, מענה לתלמידים עם הפרעות קשב, תקשוב וסייבר, מכרזי צהרונים ועוד.

בנוסף, מיוצג ועד ההורים העירוני גם בפורום ועדי ההורים היישוביים ברמה הארצית. "הנציגים שלנו בפורום מגיעים לכנסת לייצג ולהביע עמדה וכך יש לנו השפעה ברמה ארצית. לדוגמא, שינויים בחוזרי מנכ"ל, הטמעת פיילוט ארצי על בסיס תכנית ייחודית שהקמנו בהרצליה ועוד", מספר משכיל.

"בשנה שעברה שלושה נציגי בתי ספר יסודיים, נציג מתיכון על-אזורי ונציג מבי"ס ממלכתי-דתי בחרו לפרוש מהוועד העירוני לאחר שלא נבחרו כבעלי תפקידים. רוב הנציגים שפרשו לא היו פעילים כלל בוועד ההורים העירוני לפני פרישתם", מסבירים בוועד.

"אנו מאמינים שככוח מאוחד ניתן לקדם את החינוך בהרצליה", טוען משכיל. "יש לפנינו אתגרים משמעותיים עם הרחבתה של העיר ורצוננו לקדם תכנית חינוך שתהיה רלוונטית לבוגרים. אנו בטוחים שיש ציבור הורים גדול בעיר שנושא החינוך חשוב להם ואנו נשמח שבערבי ההורים הקרובים יצטרפו לוועדים, כדי להתנדב ולתרום למען איכות החינוך של ילדינו. בברכת שנה טובה ומוצלחת".

הקליקו לעמוד הפייסבוק של הועד העירוני.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

6 תגובות
 1. הורים מהרצליה

  Fake News כבר אמרנו?
  פרשו מהועד:
  בן צבי, בר אילן, ברנר, הנדיב, ויצמן, שז"ר, רמב"ם, הנדסאים וכל נציגי הגנים.
  פרשו 8 בתי-ספר וכל הגנים.
  ביסודיים פרשו 7 מתוך 13 (רוב).
  בגנים פרשו 4 מתוך 4.

  הורים יקרים,
  בעוד העיר כמרקחה ומנסים לכבות שריפות כתוצאה ממתווה הצהרונים הכושל, בחר מר משכיל (אשר התנגד לסבסוד עירוני של הצהרונים ואף התראיין על כך) במקום לפתור בעיות, להתעסק בפוליטיקה ולספר כמה הוא נפלא.
  לא אתפלא אם הכתבה הזו (המונולוג של משכיל) היא כתבה ממומנת אשר מומנה מכספי ההורים.

  מוטב היה לו היית פועל לטובת ההורים ולא לטובתך האישית!

 2. עמוס

  במה בדיוק הם עוזרים המשבר הצהרונים הנוכחי? לא ראיתי ולא שמעתי אותם

 3. עמוס

  במה בדיוק הם עוזרים במשבר הצהרונים הנוכחי? לא ראיתי ולא שמעתי אותם

 4. דויד כהן

  מוזר דווקא הוא זה שדרש להכניס את טומשין רק לחלק מהגנים ולא לכולם לבקר את התהליך כאשר הוגי רעיון ההפרטה ברחו ונעלמו…וגם עכשיו בורחים ודוממים. מוזר ביותר איפה העמית ??? או איך שקראו לו??? למה לא שומעים אותו בכלל למה לא עוזר לנו הורי הגנים הוא ץהיור שלנו לא??? מה הוא לא פה???

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר