בית הספר "לב טוב". צילום: עזרא לוי
בית הספר לב טוב. צילום: עזרא לוי

בית הספר בהרצליה הצעירה יוקם ב-2019

עיריית הרצליה קבעה כי בנייתו של בית הספר בשכונה, שאמור היה להיפתח בשנת הלימודים הבאה, תידחה בשנה אך הוא יוקם על המגרש המקורי ברחוב משה

פורסם בתאריך: 30.10.17 12:27

בית הספר ברחוב משה בשכונת הרצליה הצעירה ייבנה, אך בדחייה של שנה אחת מהתכנית המקורית. כך הוחלט ביום שני בישיבה שהתקיימה בעיריית הרצליה. אי לכך, בית הספר ייבנה בשנת 2019, ובמקביל ייבנו תשתיות תחבורה מתאימות.

מדובר בבי"ס צומח, שייבנה בהדרגה וייתן מענה לאוכלוסייה הגדלה של ילדי השכונה. בניית בית הספר החדש מיועדת להוריד את עומס התלמידים בבית הספר "לב טוב" שבשכונה. בישיבה אמש נכחו מנהלת בית הספר "לב טוב", יו"ר ועד ההורים ב"לב טוב" ויו"ר סיעת 'דרך חדשה', לצד גורמים מקצועיים מהעירייה. לדברי חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת 'דרך חדשה', עו"ד תום סטרוגו, בפגישה שנערכה התקבלה ההחלטה להקים את בית הספר החדש במהירות האפשרית במגרש ברחוב משה בהרצליה הצעירה, ובמקביל לשפר את תשתית התחבורה בשכונה.

 

כזכור, התכנית להקמת בית הספר החדש עוררה מחלוקת רבה בשכונה. בחודש אוגוסט האחרון אישרה מועצת העיר תקציב בסך 18.5 מיליון שקלים לבניית בית הספר ברחוב משה וקבעה כי בנייתו תתחיל כבר ב-2017 על מנת שייפתח בשנת הלימודים הבאה. אך לפני כחודש הודיעה העירייה כי תבחן מחדש את הנושא. זאת לאור ההתנגדויות הרבות שעוררה התכנית, לפיהן הגישה לשטח, שנפסל בעבר להקמת בית ספר, אינה מתאימה ואף מסוכנת, וכן כי הוא צפוף מכדי להקים בו מבנים גדולים כמו אולם ספורט. עם זאת, בעקבות התארגנות תושבי שכונה שתמכו בהקמת בית הספר ויוזמת עצומה שנתנה רוח גבית להחלטתו הראשונית של ראש העיר, נערכה אמש הישיבה, ובה נמסר כי בקרוב תעבור ההחלטה לאישור של הועדה המקומית לתכנון ובנייה.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר: "הרצליה הצעירה היא שכונה בצמיחה שהאוכלוסייה בה הולכת וגדלה. היקף התלמידים בבית הספר 'לב-טוב' צפוי לגדול ולכן חובתנו לתת מענה הולם של בית ספר שכונתי קרוב לכל ילדי השכונה. לשלבי התכנון המוקדמים יצורפו מומחים בתחום התחבורה על מנת לתת פתרונות למניעת עומס תנועה ברחוב".

מנכ"ל עיריית הרצליה, יהודה בן עזרא: "יש להבין כי מדובר בבית ספר צומח, כך שהבנייה תהיה הדרגתית ובמינימום הפרעה לתושבי הרחוב".

מעיריית הרצליה נמסר: "כבר בשנת 2012 התקבלה בעיריית הרצליה החלטה להקים בהרצליה הצעירה בית ספר חדש, ב"שטח חום" שהינו שטח קרקע ייעודי למוסדות חינוך. כמענה לבקשה שעלתה מטעם תושבים שהתנגדו לבנייה, הבטיח ראש העיר משה פדלון כי יבחן חלופות שטח לבית הספר. ואכן, בהנחיית ראש העיר, בחנה עיריית הרצליה את הנושא לעומקו, ומצאה כי השטח הייעודי, סמוך לרחוב משה בשכונה, הוא השטח החום התקני היחיד המתאים לבניית בית הספר. הליך האישור כולו יתבצע בעתיד על פי דין, בוועדה לתכנון ובנייה, ובהתייחסות לכל היבטי התנגדויות השכנים".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר