צילום אילוסטרציה א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE
צילום אילוסטרציה א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE

"נותרנו ללא מענה בחנוכה, על מה אנחנו משלמים אלף שקל בחודש?"

מאז תחילת השנה לא נמצא צוות קבוע ואיכותי לצהרון בגן צאלון בהרצליה הצעירה. העירייה: מודעים לבעיה, עושים את המקסימום

פורסם בתאריך: 12.12.17 18:06

כמעט ארבעה חודשים מתחילת השנה מספרים הורי גן צאלון בהרצליה הצעירה כי חוסר הסדר והארגון בצהרון נותר כשהיה. לדבריהם, הם עדיין נאלצים להתמודד עם צוות שאינו קבוע ואינו מוכשר דיו להתמודד עם הפעוטות בני השלוש. "נותרנו ללא מענה בחנוכה" הם מסבירים, בשבוע בו אמור לתת הצהרון מענה לימים מלאים עבור ילדיהם.

מעט לאחר פתיחת השנה עבר הגן מפעיל, מחברת "טומשין" לבית פוסטר. "גם בבית פוסטר לא היה די צוות עבורנו", מסבירה האם. "במקרה מסוים בסוף חודש ספטמבר התקשרו להורים שנבוא לקחת את הילדים מהצהרון כי לא היה מי שיגיש להם ארוחת צהריים. תוך כדי אותה שיחה שמעתי דרך הטלפון את אחת מסייעות הצהרון צורחת על הילדים שהיא בכלל לא רוצה להיות פה. יהודה בן עזרא, מנכ"ל העירייה, הבטיח לנו שאחרי סוכות יגיע צוות ראוי ונקבל החזר כספי על ספטמבר ואוקטובר בהם לא קיבלנו שירות. מאז, נשות הצוות שהגיעו כבר היו ברמה גבוהה יותר. לאחר כחודש נמצאה לנו מובילה לצהרון, אך היא אינה מגיעה בימים שלישי ורביעי. גם מצאו לנו שתי סייעות מדהימות, אך שתיהן עזבו לפני כשבוע וחצי.

"נוצר מצב בו אנחנו חווים שוב את מה שחווינו בחודשים הראשונים. מגיעות לטפל בילדים נשים שרחוקות שנות אור מהמנטאליות של הילדים שלנו. יש בגן ילדה אלרגית ברמה מסכנת חיים ובכל יום מגיע לצהרון צוות אחר שלא מודע לעניין הזה. נותרנו ללא מענה בחנוכה. לא נוכל לשלוח את הילדים שלנו לקייטנת חנוכה במצב כזה. כולנו נצטרך לקחת חופש מהעבודה. על מה אנחנו משלמים כמעט אלף שקלים בחודש?".

יו"ר ועדת יול"א העירונית וסגן יו"ר ועד ההורים העירוני, ליאור לזר: "אין ספק כי צוות קבוע בצהרון הוא חיוני לביטחון הילדים ואני יודע כי הנושא יקבל פתרון בעת הקרובה. חשוב לזכור כי זהו צהרון שבית פוסטר קיבל לאחר חוסר פתרון מצד המפעיל 'טומשין' ואנו עושים הכל כדי לתת פתרון הולם".

מעיריית הרצליה נמסר: צהרון צאלון הועבר לניהול המרכזים הקהילתיים בהרצליה בסוף חודש ספטמבר וזאת לאור בקשת ההורים ובשל אי שביעות רצון מהמפעיל "טומשין". ואכן, מיום שהצהרון עבר לניהולנו ועד לפני כשבוע עבד בצהרון צוות קבוע ויציב.

לפני כשבוע, עזבה אחת הסייעות ובמקומה נכנסה לעבודה סייעת מחליפה שהועברה מצהרון אחר. השבוע יצאה הסייעת השנייה לחופשת לידה וגם במקומה החל לעבוד סייעת מחליפה. בקייטנת חנוכה אשר תחל ביום חמישי, מובילת הגן תצא לחופשה. מובילת הקייטנה למשך כל התקופה תהיה גננת העובדת בצהרון כמחליפה והנה דמות מוכרת לילדים. אחת הסייעות המחליפות והמוכרת לילדים תמשיך את עבודתה גם בקייטנת חנוכה ובנוסף תצטרף סייעת נוספת אשר תועבר מצהרון אחר בשל מחסור מתמשך בכ"א בהרצליה. צוות הקייטנה הנו צוות קבוע לכל חמשת הימים. אנו מודעים לחוסר הנוחות של הילדים ועושים את המקסימום על מנת לגייס סייעות קבועות.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר