אורלי וגיא. צילום אורית פניני
אורלי וגיא. צילום אורית פניני

"ב'אורלי וגיא' הוצגה קבלת הסייעת לעבודה בהרצליה באופן חלקי ומוטעה"

בתכנית הבוקר בערוץ 10 נטען כביכול כי אין תנאי קבלה לעבודה כסייעת בגני עירייה בהרצליה. העירייה בתגובה: "הושמטו קטעים מההקלטה". ועד ההורים: "סערה בכוס מים". ערוץ 10: עומדים מאחורי הפרסום

פורסם בתאריך: 21.12.17 09:42

בימים 10-11.1 תקיים עיריית הרצליה השתלמות לסייעות בגני הילדים. ההשתלמות תיערך בירושלים, כך שהסייעות ייעדרו מעבודתן ולשם כך תספק להן העירייה מחליפות. בעקבות פניות מהורים מודאגים פורסמה השבוע כתבה בתוכנית הבוקר "עם אורלי וגיא" בערוץ 10, בה נטען כי עיריית הרצליה מקבלת לעבודה סייעות באופן שרירותי. מנגד, לדברי נציגי הורי הגנים בהרצליה מדובר ב"סערה בכוס מים".

"כל סייעות העירייה קיבלו הודעת SMS מעיריית הרצליה לקראת ההשתלמות שתקרה. אותן סייעות יוכלו לצאת במידה וימצאו לעצמן מחליפות", הציגו את הדברים בתוכנית של אורלי וגיא והוסיפו: "זה יכול להיות בכל דרך אפשרית, בת משפחה, חברה… אין דרישות, אין תנאי קבלה".

בכתבה ששודרה, התחזתה כתבת לסייעת המעוניינת להתקבל לעבודה בעיריית הרצליה. "לא ביקשו ממני כלום", הציגה הכתבת. "הצגתי את תעודת הזהות שלי, חתמתי על טופס פרטים אישיים והתקבלתי".

מאידך, מסבירים גורמים המייצגים את הורי הגנים בהרצליה כי הדברים שונים מכפי שהוצגו בכתבה. "בכתבה נאמר שכל מה שהייתה צריכה לעשות התחקירנית שהתחזתה לסייעת הוא למלא טופס ולרשום מספר תעודת זהות. חשוב לציין כי בטופס שמילאה הוצגו שאלות על עבר פלילי, שאלות על ניסיון, על ממליצים וכו'", מסבירה נציגת ועד הגנים בהרצליה, הילה לפבר. "בנוסף, אף אחד לא קיבל את אותה מתחזה לשום דבר. הסבירו לה את התנאים, הסבירו לה שתהיה קודם כל מחליפה בהתבוננות ורק לאחר מכן תוכל להיכנס ולהוות חלק מהצוות וגם זאת, רק לאחר שתספק ממליצים ותוכיח ניסיון".

"מתוך רצון אמיתי ונכון, באה עיריית הרצליה ומעניקה הכשרה נוספת לסייעות שלנו", מגיב סגן יו"ר ועד ההורים העירוני, ליאור לזר. "מדובר במצב בו הגננת המובילה תהיה בגן. בנוסף, ברוב הגנים ישנן שתי סייעות יחד עם הגננת ובשני הימים בהם תתקיים ההשתלמות, תשאיר העירייה סייעת אחת קבועה, וביום השני תחליף בין הסייעות, כך ששתיהן יצאו בסופו של דבר להשתלמות. זאת סערה בכוס מים".

העירייה: הושמטו קטעים מההקלטה

"ערוץ 10 הציג באופן חלקי ומטעה את קבלת התחקירנית כביכול לעבודה כסייעת ללא בדיקה", הגיבו בעיריית הרצליה. "במסמך עליו חתמה התחקירנית היא נשאלה בין היתר על עברה הפלילי, מצב בריאותי, השכלה וכדומה. יותר מכך, בפרטים שרשמה לעצמה המראיינת נכתב במפורש שהמרואיינת תעביר קורות חיים ושמות ממליצים, עובדה שהושמטה בכתבה. התחקירנית יצרה רושם שלא נשאלה בנושא כלל וכלל, דבר שאינו נכון כעובדה. ברצוננו להבהיר כי בפרוש הושמטו קטעים מההקלטה, בה נאמר לתחקירנית לשלוח קורות חיים וממליצים ואף נמסר לה המייל האישי של עובדת העירייה לצורך כך.

"נכונה העובדה כי חסרות לנו סייעות בעירייה, והיות והתחקירנית הציגה עצמה כמי שסיימה תואר ראשון במרכז הבינתחומי ויצרה רושם טוב על עובדת העירייה, באופן טבעי הייתה הצעה להעסיק אותה כסייעת ממלאת מקום בהמשך, וזאת, כאשר בכל שלב בעבודתה היא תהיה תחת פיקוחה של גננת. כמו כן קיימת בעירייה עובדת מיוחדת שתפקידה לתצפת על הסייעות ולבדוק את כשירותן לעבודה. כמו כן, חשוב לציין כי התקבלה החלטה בעירייה שבגנים שלא ימצאו סייעות מחליפות ראויות, לא יצאו סייעות לסיור הלימודי, והן תצאנה במועד חלופי באופן מרוכז".

מתוכנית הבוקר "עם אורלי וגיא" נמסר: "אנו עומדים באופן מלא מאחורי פרסום הדברים".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר