סדנת בשר (shutterstock) צילום: beats1
סדנת בשר (shutterstock) צילום: beats1

סדנת בשר: הכירו את השפים המובילים בתחום

קרניבורים? מפנטזים ברגעים אלו ממש על סטייק עסיסי? אספנו עבורכם את מיטב סדנאות הבשר של שפים מובילים, שלא ישאירו לכם מקום בבטן, ומזל

פורסם בתאריך: 2.1.20 17:13

דרום אמריקה בשרים – עופר ויזל

בכלל חיפשתי מקום טוב לקנות בו בשר. שמעתי עליו מהמון חברים ובכל מיני מקומות ועכשיו כשסוף סוף החלטתי לערוך אירוע "על האש" היה לי תירוץ לנסות. וכשחיפשתי בגוגל – "דרום אמריקה בשרים לגריל ואסאדו", ותוך כדי שיטוט באתר מלא התמונות שלהם, ראיתי לפתע שהם לא רק מוכרים בשר, אלא גם עורכים סדנאות גריל ארגנטינאי, בקלות אפשר לטעות ולחשוב שמדובר בסדנא מיני רבות. אבל הסיפור מאחורי המקום, מאחורי האנשים השאיר אותי מוקסמת. המקום נוסד לפני כ-25 שנה על ידי רפי קורנפלד ז"ל. רפי היה בן למשפחה דרום אמריקאית מארגנטינה ואהבת הבשר הייתה מושרשת במשפחתו. הוא למד את רזי המקצוע מאביו שלוימה, שהיה בעל חוות בקר בערבות הפמפס בארגנטינה. רפי היה גם הבעלים של סניף לונדון מינסטור ברשת אל גאוצ'ו, רשת מסעדות בשרים המתמחה בגריל דרום אמריקאי. כאשר הקים רפי את דרום אמריקה הייתה המטרה לאפשר פתרון בו הבשר לאל גאוצו' יסופק ממקום אחד ואם אפשר, כזה שיודע מהו הבשר הנכון לכך. כך עשו מתוך ניר צבי. מפה לאוזן התגלגלה השמועה כי רפי מוכר בשר איכותי ורבים החלו לפקוד את המקום בניר צבי על מנת לרכוש בעצמם מהבשר המשובח שרפי רצה כל כך להפוך לנחלת הכלל. בלי שהתכוון בכלל קמה לה בניר צבי חנות בשרים, ממש מוסד אשר הובל על ידי בשר משובח ודמותו המיוחדת של רפי.

ב-1993 ניהל עופר ויזל את הסניף הכשר של אל גאוצ'ו בתל אביב. עופר ורפי הפכו לחברים טובים וכשרפי לקה בהתקף לב בשנת 1994 ואושפז, היה זה עופר שהציע את עזרתו בחלוקת הבשר.כ-6 שנים מאוחר יותר, עזב רפי את רשת אל גאוצ'ו, אך המקום בניר צבי שנתן בשר איכותי המשיך להתקיים ואף להעביר סדנאות גריל דרום אמריקאיות, פעמיים בחודש ולמשך שלוש שעות לסדנא. בסדנא, שמתקיימת עד היום רק בלוקיישן אחר- אזור התעשייה טרוגוזין ליד בית דגן מיקומו של העסק מזה כשלש שנים, באים לידי ביטוי שנים של ניסיון בתחום האסאדו, בה המשתתפים פוגשים את תרבות הגריל הארגנטינאי הכוללת את סוגי הבשרים השונים כגון: סינטה, אנטריקוט, אנטרניה ונתח קצבים וממשיכים עם טיפים לצלייה, בחירה נכונה של הפחם והכל מלווה בסוגי יין שונים לכל שלב ושלב והרבה ממנו.

צילום: עופר ויזל

צילום: עופר ויזל

בשנת 1995 עזב עופר את עולם המסעדנות ופנה ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטה ועסק באבטחת במידע בתחום הייטק. בשנת 2008, נפטר רפי ללא התראה מוקדמת, מה שהשאיר את העסק בידי אישתו ציפי, שלא הייתה מעורבת בעסק מלבד עזרתה בניהול החשבונות וניהול הקייטרינג שלו. ציפי באותה התקופה הייתה פעלתנית מאוד ועבדה גם בבית ספר, ניהלה סטודיו לקרמיקה, ניהלה את הבית וגם גידלה שלושה ילדים.

בין המולת האבל, ציפי גילתה כי יש סדנא שאנשים הוזמנו אליה ועכשיו כבר יהיה מאוחר מידי מכדי לבטלה. היא ביקשה מעופר ומרן אח שלו שיגיעו להעביר את הסדנא כטובה, במקום בעלה המנוח רפי. האחים נענו ובמשך השנתיים הבאות העבירו את סדנאות הבשר במקומו של חברם רפי, פעמיים בחודש וללא תשלום, עד שב-2010 עופר התפטר מהחברת הייטק בה עבד כי החליט שזה הזמן לעשות שינוי בחייו. באותו הזמן ציפי רצתה לסגור את העסק, שכן, ניהולו ללא רפי היה לא פשוט, היא הייתה צריכה עזרה. אבל למוסס מפעל חיים כזה שבנה בעלה, לא הייתה החלטה פשוטה. לטענתה היא החליטה להציע לעופר שותפות בעסק, שכן, הרגיש שהינו כבר חלק מהעסק ומעביר את הסדנאות כבר מזה שנתיים עופר טוען בחיוך שהוא פשוט עשק לה חצי מהעסק . יחד הם התחילו שותפות חדשה אשר מחויב לשמר את המסורת הארוכה של העסק שאותה הנחיל רפי.

חוץ מנושא הבשר האיכותי שעומד לנגד עינהם, הקשר עם הלקוחות הוא אחד מהערכים החשובים ביותר של המקום. ואחרי השיטוט הקצר באתר כשהרגשתי שאני כמעט מוכנה לעשות הזמנה החלטתי להרים טלפון לשאול עוד שאלה או שתיים. אחרי כמה דקות שיחה עם עופר ואחרי שסיפרתי לו מעט על עצמי הוא אמרי לי: "לירן חבל על הזמן, תהיי ספונטנית ובואי בחמישי לסדנא. יש דברים שאני לא יכול להעביר בטלפון".

אחרי כמה דקות שישבתי עם ציפי ועפר, הערך הזה בא לידי ביטוי בצורה מובהקת. תוך כדי שאני יושבת עם ציפי ועופר לראיון כל פעם הגיע מישהו אחר, לקוח ותיק, שהתחושה הייתה שהם כבר כמו משפחה, עם בדיחות פרטיות משלהם, כאלו שרק שני הצדדים מבינים. כשמייק ורמי הגיעו לקנות בשרים שאלתי אותם מדוע הם נוסעים עד לבית דגן בשביל הבשר שלהם והם ענו לי: מייק: "פה יש בשר טוב ואנשים טובים", ורמי: "אם את רוצה שהארוחה בטוח תצליח – תקני פה". עכשיו הכל היה ברור. אנשים באים בשביל הבשר האיכותי, אבל חוזרים פעם אחר פעם בשביל המקצועיות של עופר והחיוך של ציפי.

עופר וציפי. צילום עצמי

עופר וציפי. צילום עצמי

הייתי בהרבה סדנאות בשרים, אבל שפע כזה עוד לא יצא לי לחוות. מהרגע שהתחילה הסדנא כמות הבשרים הייחודיים לא הפסיקה לזרום לשולחן, יחד עם יין ספציפי לכל שלב בארוחה, עם הסברים מפורטים ומקצועיים לגבי הנתחים שאכלנו, טיפים וסיפורים על מקור הכנתם אי שם בדרום אמריקה וההמשך עם העלייה לארץ. מדובר פשוט בבשר טוב המגיע ממקום שיודע מה הוא עושה. התאהבתי בנתח אנטרניה, טעמתי נקניקיה עם זרעי חרדל שהייתה משוגעת. ריירתי על האסאדו שהתפרק מהעצם ובחיים לא חשבתי שעוף יכול להיות כל כך עסיסי וטעים.
ציפי ועופר מאוד בעד לשמר את הקיים ומה שתמיד עמד ויעמוד לנגד עינהם הוא שיווק בשר איכותי לאורך זמן.

כיום יש ארבע נקודות מכירה: טרוגוזין ( הסניף המרכזי – בין כפר חב"ד לבית דגן), הכלבו בעין חרוד, הכלבו בקיבוץ מגל ובצרכנייה במושב בית חנן.אם אתם רוצים להתמחות קצת יותר בבשר שלכם, או פשוט להעביר ערב בחוויה ייחודית בסימן בשר ויין, שריינו לכם מקום בסדנא, או שפשוט תגיעו לדרום אמריקה לרכוש איזה נתח.

דרום אמריקה בשרים – עופר ויזל
טלפון: 03-9014730

צילום: עופר ויזל

צילום: עופר ויזל


סדנת RHR – של רפי וחגית רוטנר

מתי בפעם האחרונה אכלתם סטייק טוב? אבל סטייק טוב! כזה שנימוח בפה, צרוב במידה הנכונה וטעמו טעם סטייק אמיתי?

הסדנה הראשונה של חגית ורפי רוטנר יצאה לדרך באמצע שנת 2017. כך שממש עוד מעט הם בדרך לחגוג שלוש שנים נפלאות, ליצירת הקונספט של הסדנאות שהם מעבירים. הכל נוצר כאשר חשבו על הבית שעבר שיפוץ ונראה מזמין מאד. בית אוכל, שהוא איננו מסעדה שנכנסים אליה כך סתם באקראי. אלא מקום בו הושקעה מחשבה מראש בכל מנה ומנה, בכל סועד ובכל אורח. ממש כמו בבית.

האהבה לבשרים וגריל תמיד הייתה בבית ומאז שרפי זוכר את עצמו, התחום תמיד משך אותו. לכן החל הזוג מקיבוץ שער העמקים, לקיים סדנאות בשר איכותיות אחת לשבוע ולאפשר לסועדים לחוש מקרוב את הבשר, לראותו לפני ובזמן העשיה, לאכול ולהבין את טעמו ולקבל מענה על כל השאלות שלא היינו מעיזים לשאול במסעדה או במכל מקום אחר שאינו משרה אווירה פתוחה לכך.

הסדנה מתחילה בשעות הערב המוקדמת ונמשכת כשלוש שעות וכוללת לימוד, עשיה ואכילה של נתחי הפריים- סינטה, פילה, אנטרקוט, נתח קצבים , ההמבורגר המיוחד, פיקניה וטי-בון טלה. כל משתתף מתמודד עם למעלה מ-600 גרם בשר ועל כל זה התוספות, הסלטים והמטבלים, מעשה ידיה של חגית שמביאה את הארוחה לכדי שלמות, זאת באווירת המפגש החברתי היוצרים יחדיו, חוויה בלתי נשכחת.

צילום: רפי רונטנר

צילום: רפי רונטנר

צילום: רפי רונטנר

צילום: רפי רונטנר

החלק האהוב על רפי בסדנה הוא ההסבר המקדים ואכילת המנה הראשונה. שכן, לאחריה, המשתתפים משילים מעליהם חשדות או ביקורות מוקדמות איתם הגיעו ומתמסרים בהנאה להמשך הערב. יחד עם הסברים ממצים ולא מעייפים, והיכולת לתקשר עם כל אורח כאילו הוא היחידי באותו ערב, האורחים יוצאים עם מסר של התיידדות לבשר והפגת החששות מהרכישה, וההכנה של בשרים שאינם תמיד פשוטים לביצוע, או כך לפחות האמינו לפני שהגיעו לסדנה.

חלק נוסף אהוב לא פחות גם הוא די בהתחלה – הרמת כוס יין לחיים זהו המפגש הראשוני עם המתאבנים המטבלים והסלטים, וכאן האורחים מתחילים להבין שהגיעו לארוחה באמת מיוחדת. כששאלתי את רפי מהי המנה האהובה עליו ביותר, ענה שהוא חושב שכל המנות מעולות, אך, מיוחדת היא מנת הסינטה, שלאחר שעתיים וחצי על האש סוחטת קריאות התפעלות מצד המשתתפים, חלק לא מבוטל מהם אגב, לקוחות חוזרים של הסדנא גם בפעם השנייה והשלישית ואף מביאים איתם בכל פעם חברים חדשים.

חגית ורפי מקווים כי בעוד חמש שנים הם ימצאו עצמם מתכוננים לגיל פרישה כאשר סדנה אחת בשבוע ממשיכה להתקיים ואף מתעצמת.
כתובת המדויקת היא קיבוץ שער העמקים- שהוא פנינת חמד בפני עצמו – כל משתתף מקבל הנחיות הגעה בתוך הקיבוץ.

סדנת  RHR
כתובת: קיבוץ שער העמקים
טלפון: 053-5603607
טלפון: 052-4376673

צילום: רפי רונטנר

צילום: רפי רונטנר

 


כתבה שיווקית

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר