ההפגנה ביד התשעה. צילום: גלילה יבין
ההפגנה ביד התשעה. צילום: גלילה יבין

התחדשות עירונית או תוכנית בנייה מטורפת?

פעילי ארגונים הפגינו לפני כנס המידע שנערך ביד התשעה על תכנית הפינוי בינוי בשכונה. מנגד, יש מדובר בתכנית ראשונית שעוד תעבור שינויים: "אנשים צועקים סתם, ראש העיר קיבל מחיאות כפיים"

פורסם בתאריך: 22.3.18 14:58

כמאתיים מתושבי שכונת יד התשעה הגיעו לכנס המידע אודות תכנית הפינוי בינוי המתוכננת בשכונה, שנערך אתמול (ד') באולם ריבוק. לפני הכנס נערכה מחוץ לאולם ריבוק שבשכונה הפגנה של הארגונים "המאבק לתכנון שפוי יד התשעה הרצליה", "הרצליה איכות חיים" ו"המאבק לבינוי שפוי בהרצליה".

ראשיתה של התכנית בקול קורא שהוציאה העירייה לגבי גיבוש תכנית לפינוי בינוי בשכונה. לשולחן מהנדס העירייה זרמו עשרות הצעות מהן נבחרו שתיים כשהתכנית שהוגשה אתמול לעיון הציבור היא מעין הכלאה בין שתיהן. זו תכנית שעדיין רחוקה מלהיות סופית ומדובר בשלב ראשוני בלבד, אבל ההתנגדות לה כבר קיימת, ובארגון "הרצליה איכות חיים" כבר הגדירו אותה כ"תוכנית בנייה מטורפת".

מתוך התכנית לפינוי בינוי ביד התשעה

מתוך התכנית לפינוי בינוי ביד התשעה

"פעילי "הרצליה איכות חיים" תומכים בהתחדשות עירונית ביד התשעה, אבל דורשים לשמור על ריאות ירוקות וצפיפות בניה שלא תפגע באיכות החיים של התושבים – הצפיפות תוגבל למינימום הנדרש להיתכנות כלכלית, תוך שקיפות מלאה בהצגת הנתונים לתושבים", נמסר מהארגון. "המכפלות של הבניה המתוכננת ביד התשעה היא הרבה מעבר למינימום הנדרש להיתכנות כלכלית (להגדיל את מספר הדירות מ-1,370 יחידות כיום ל6,000 יחדות בתוספת 200,000 מטר מרובע של שטחים מסחריים במגדלים של מעל 30 קומות). העיריה נדרשת להימנע מתכנון מגדלים ובניני רכבת עם כיוון אויר אחד לא רק ביד התשעה, אלא בשאר חלקי העיר ולשמור על צביון השכונות ויעודי הקרקע בשכונות בהן אין צורך בהתחדשות עירונית".

 

"אנשים צועקים סתם", אומר שמוליק נסים, תושב השכונה ואחד מראשי הוועד המפוצל של השכונה. "מה שהוצג אתמול היה בסך הכל מודל שזכה בקול הקורא שהוציאה העירייה לפני שנתיים. העירייה הודיעה שתשנה את התכנית כי יש מה לשנות בה, אבל יש כיוון, יוצאים לדרך, התודעה משתנה. מה יוצא מההפגנות? כרגע מדובר ברעיון שהולך ומתגבש, לא בתכנית מוגמרת, אבל אנשים לא רוצים לקלוט. כרגע בודקים מה אנשים רוצים ועוד ייערכו שינויים רבים. הכי שמח הייתי אתמול כשהורידו את כמות יחידות הדיור מ-6,000 ל-4,600. הורידו ב-25 אחוז. מבחינתי, העירייה עובדת. בסופו של דבר, ראש העיר קיבל אתמול מחיאות כפיים, ולא פעם אחת אלא עשרים פעם".

מעיריית הרצליה נמסר: תכנון שכונת יד התשעה נמצא עדיין בשלבי התהוות. במיפגש אמש הוצגו לתושבים ההתאמות השונות שבוצעו בתוכנית, בהתאם לדברים שהועלו על ידם בשיתופי ציבור קודמים. בכוונת העירייה לערוך מפגשי שיתוף נוספים, עד לאישור התוכנית, וכמו כן פתוחה בפני התושבים מינהלת של אנשי מקצוע בפניהם ניתן להביע השגות ולהציע הצעות (בכל יום שני בין 16:00-18:00). כל הפרטים והמידע – מתפרסמים באתר העירוני.

תגובות

5 תגובות
5 תגובות
 1. דנה

  כל התחדשות הזו והתושבים הגרים בסביבה זה סבל של רעש בלתי נסבל של המשאיות והאבק בא לך לברוח ובתור אנשים ותיקים הגרים בסביבה אין לאן לברוח אצלנו בהרב מימון כבר ארבע שנים כל התנופת בסביבה והקבלן בכונס נכסים הכל עומד ואנו תושבי המקום סובלים מן המראה הפסטורלי פה למה עירית הרצליה לא תפצה דיריים גם לשלם ארנונה בכללללללל בסביבה שבונים לידם ובנוסף כל הטייח בתקרה בסלון אצלי קרס מהזעזועים ועכשיו מאחרנו ברחוב דון שפוט הולכים לבנות ששהם תהיה חניה תת קרקעית מי יהיה אני הולכת להשתגע אך עומדים בהתמודדות הזו

 2. תושב השכונה

  על איזה איכות חיים הם מדברים,
  הם עשו סיבוב בשכונה בזמן האחרון??
  כול חג בכניסה לשכונה מרגיש כמו הכניסה לעזה,
  אפילו השוטרים מפחדים להיכנס ובכלל השכונה נראת כמו פח זבל, התוכנית המוצעת לא נראת שונה מאלפי שכונות חדשות בארץ. וחוץ מזה תמיד אפשר לממש את הנכס אם באמת לא מתאים להם הרי ערך הדירה החדש יאפשר מעבר לדירה בשכונה לא פחות טובה לאחר התמ"א.
  אז יאללה שחררו אותנו

 3. משה

  מחזק את ידיי ראש העיר וסומך עליו שיביא את הפתרונות הכי טובים לתושבי העיר.
  במקום להלין ולהפגין תנו הזדמנות ליצור פה משהו חדש במקום שכונה וותיקה עם מבנים שייפלו ברעידת האדמה הראשונה.
  תמיד יש מקום להציע ולהביא נקודות מבט נוספות לכל תוכנית
  אבת להפגין מול ביתו של ראש העיר ולהרים מחאה שכולה מונעת מאינטרס של קומץ אגואיסטים המבקשים לשמר את איכות חייהם בביתם הפרטי עם הגינה בהרצליה הצעירה בזמן שאחרים גרים במבנים מסוכנים
  ונוטים ליפול ?
  אני מחזק את יידך ראש העיר שלי
  ומאחל לך הצלחה בדרכך ופשוט סומך עליך.

 4. אירית

  כל הכבוד לראש העיר פדלון ולעירייה על תוכנית ההתחדשות בשביב, זה הולך ומתקדם וישנה לגמרי את השכונה לטובה, יעלה את ערך הדירות, ירחיב אותן ויהיה רק טוב בפרוייקט הזה, הגיע הזמן. פדלון הראשון שהרים את הכפפה.

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר