מאיה כץ צילום עזרא לוי
מאיה כץ. צילום עזרא לוי

ישיבת הזדהות במועצת הרצליה: חמישה חברי מועצה תומכים במאיה כץ, שלושה בפדלון

בפתח ישיבת המועצה האחרונה לקדנציה הנוכחית, התחוללה גם סערה עקב עתירה שהגישה כץ נגד פדלון לוועדת הבחירות

פורסם בתאריך: 22.8.18 14:31

בישיבת מועצת העיר האחרונה לקדנציה הנוכחית שהתקיימה אתמול נתבקשו כל החברים להודיע עם מי מהסיעות הם מזדהים לקראת הבחירות הקרובות – מה שמכונה "ישיבת הזדהות". בהליך ההזדהות חבר מועצה אינו חייב להזדהות דווקא עם הסיעה שבמסגרתה נבחר בבחירות הקודמות אלא רשאי להזדהות עם כל סיעה, גם סיעה חדשה, ואף רשאי שלא להזדהות עם אף סיעה. לקביעת סיעות המועצה היוצאת יש חשיבות רבה הן בקביעת הרכב ועדת הבחירות, שתורכב לפי ההרכב הסיעתי כפי שנקבע בשלב זה, ובמימון הבחירות. בישיבה השתתף גם מנהל הבחירות המחוזי מטעם משרד הפנים, אופיר לוי.

מספר המזדהים עם סיעת צעירים וסביבה נטו של מאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העירייה המתמודדת על ראשות העיר, היה הרב מכולם – חמישה, בהם כץ וחברי סיעתה גרי גוזלן ועו"ד יונתן יעקובוביץ שאליהם הצטרפו טובה רפאל מטעם "יש עתיד", ועו"ד איריס אתגר מטעם סיעת "הכי טוב להרצליה". אחריה מוקמה סיעתו של ראש העירייה משה פדלון, חזון וניסיון, עם שלושה שהזדהו עימה – פדלון, איה פרישקולניק ועפרה בל מ"יש עתיד". משה ועקנין ואבי ברדה הזדהו עם ש"ס, יהונתן יסעור וליאת תימור הזדהו עם מרצ והתנועה הירוקה, אלעד צדיקוב הזדהה עם גשר, צבי וייס הזדהה עם הבית היהודי, ירון עולמי הזדהה עם 100 אחוז הרצליה, תום סטרוגו הזדהה עם דרך חדשה, יריב פישר הזדהה עם יש עתיד ויוסי קוממי הזדהה עם הליכוד.

רק יוסף לונדון ממרצ, שלא ינסה להתמודד שוב על מקום במועצה, סירב להזדהות עם סיעה כלשהי. הוא ישמש כיו"ר ועדת הבחירות המוניציפלית. "אני ניפרד בצער ממועצת העיר", אמר אתמול לונדון, "נבחרתי לפני חמש שנים מטעם סניף מרצ בהרצליה, לייצג את מרצ ואת העקרונות של מרצ במועצת העיר. לדעתי, ייצגתי בכבוד את המפלגה ופעלתי ביושר למען יישום הערכים של מרצ. במהלך הקדנציה, זכיתי להוקרה של תושבים רבים, ולהערכה של עובדי העירייה. ראשי מפלגת מרצ, רואים בי נכס למפלגה, אולם חבר אנשים בסניף מרצ בהרצליה סוברים אחרת, ולא מצאו לנכון לתמוך במועמדותי. הופתעתי מההצעה של חבר המועצה ירון עולמי, שהינו איש ליכוד, למנות אותי – חבר במפלגת מרצ- ליו"ר ועדת הבחירות המוניציפאליות. נדהמתי שחברי המועצה, חוץ מיהונתן יסעור, קיבלו את הצעתו של מר עולמי. ההסכמה הגורפת הזו של חברי המועצה מעידה על ההערכה של חברי המועצה לעבודתי, וכנראה שזו גם הבעת אמון ביושרה שלי. ידוע לי שתפקיד זה מחייב הן עבודה רבה ומאומצת והן הקפדה על הגינות מרבית, כלפי כל המתמודדים. אני מקווה שאוכל למלא את הציפיות, במילוי תפקיד קשה זה".

משה פדלון. צילום עזרא לוי

משה פדלון. צילום עזרא לוי

בתוך כך, בפתח הישיבה אירעה סערה, בעקבות עתירה שהגיש מטה הבחירות של סגנית ראש העירייה מאיה כץ לוועדת הבחירות, נגד מטה הבחירות של ראש העירייה משה פדלון. בפתיחת הישיבה העלה פדלון את עניין העתירה, בגין שלטי תעמולה שלו שהוצבו בסמוך למטה של כץ, ברחוב בן גוריון 14, בניגוד לחוק. "העתירה שהגישה כץ הוגשה שלא בידיים נקיות ובטח שלא בתום לב", אמר פדלון, "סיעת חזון וניסיון השיבה מידית על העתירה והעניין התברר היום על ידי כבוד השופט, אשר הסתפק בהפניית הצדדים לבחון את התנהלותם בכדי להבטיח את תקינות מערכת הבחירות. עיון בעתירה שהגישה מאיה כץ מגלה חציית קווים אדומים – בעתירה התבטאויות שאין להן מקום נגד רמתם המקצועית של עובדי עירייה".

פדלון כינה את כץ כמה פעמים "שקרנית", אחרי שאמרה שהוא "מהלך אימים על עובדי העירייה". כץ לא נשארה חייבת וענתה לו: "שופט קבע שאתה תולה שלטים בניגוד לחוק. מערכת אכיפת החוק אינה משקרת. הלחץ משפיע עליך".

נציין שהשבוע קבע שופט ועדת הבחירות המרכזית פרופ' עודד מודריק כי מטה פדלון הציב שילוט בניגוד לחוק "שכן הנכס אינו 'דירת מגורים' ואינו משמש כמשרד או מועדון של הסיעה המשיבה". השופט קבע כי "מאחר שהמודעות שהוצבו על בניין המטה הוסרו העתירה השיגה את תכליתה ואין עוד צורך בצו עשה מצדי. בתקווה שלקחי ההחלטה יילמדו וכל צד יבחן את התנהלותו כדי להבטיח את תקינותה, אני נמנע מפסיקת הוצאות".

עם זאת, השופט מתח ביקורת על התנהלות מטה פדלון. כאשר פנה בא כוח העותרים אל המטה והתריע על אי חוקיות הצבת השלטים האמורים ודרש את הסרתם, נענה כי תליית השלטים נעשתה בהתאם לחוק וכי ביום 9.8.18 התקבל אישור לתליית השלטים מטעם מר מוטי צ'מרינסקי מנהל מחלקת העסקים של עיריית הרצליה. "מנהל מחלקת העסקים אינו פרשן מוסמך של חוק דרכי תעמולה ואינו מוסמך להעניק היתרים שאינם מקיימים את דרישות החוק האמור. הפנייה אליו מוזרה", כתב השופט, "יתר על כן היא מעוררת חשש של הסתייעות בגורמי עירייה לתועלת מערכת הבחירות של ראש העירייה המכהן. הסתייעות כזאת כשלעצמה אסורה".

בתגובה לטענת פדלון במענה לעתירה כי "אלמונים לוקחים שלטים שלו שנתלו כחוק ומזיזים אותם למקומות לא חוקיים" ענה השופט כי הטענות הללו נדחות וכי "גם פעילות של 'אלמונים' שתולים מודעה שהוצבה כחוק ומעבירים אותה להצבה לא חוקית, נראית מפוקפקת בעיקר בשל תועלתה השלילית…המשיבים (משה פדלון) אחראים למודעות תעמולה מטעמם בין שההצבה היא יוזמה של המטה, בין שהיא 'יוזמה פרטית של פעילים' ובין שזו יוזמה פרטית של תומכים שאינם פעילים. המשיבים לא יוכלו להסתתר מאחורי טענות של חוסר ידיעה שנובעות מחוסר שליטה בפעילי המטה ואף לא של 'תומכים שאינם פעילים' (ספק רב אם יש מי שאינו פעיל ומוכן להשקיע מזמנו וממונו לשם "מתן בסתר" שכזה….)".

ממטה הבחירות של פדלון נמסר בתגובה: "אמרנו את דברנו בעתירה ולראייה, השופט דחה את הבקשה. ישנן עשרות הפרות שונות שמבצע המטה שהגיש את הבקשה ואנחנו מודים לשופט שקיבל את עמדתנו".

מהמטה של מאיה כץ נמסר: "צר לנו על כך שמשה פדלון בחר לנצל את ישיבת המועצה האחרונה, לטובת קמפיין הבחירות שלו ובעיקר לתקוף ישירות שופט במדינת ישראל, אשר קבע באופן חד משמעי כי שלטי בחירות שלו נתלו בניגוד לחוק".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

9 תגובות
 1. יפה

  זה חמש שנים הרחוב שלנו קונים ומוכרים אין יום ואין לילה סחר פיננסי בכל הרחוב חרדים ערבים אנשי פשע יפה נפש מוניות הן ביום והן בלילה אין שקיפות על הנעשה הם במשטרה והן בתלונות הציבור כל היום מזודות עולות וירדות כל הדיירים ובכל הרחוב קניות מסיביות של הדיירים פה רחוב קטן שהפך לעליה לרגל באים מרעננה מרמת השרון מתל אביב וגם כל אזור ויצמן. הכלבים הם רק תירוץ לאמץ זה אך ורק להרחיב את הרשת החברתית בפעילות הפננסית ברחוב זה נשמע הזוי אך קיים לצערי או שזה שלטון הון או שזה שחיתות ציבורית כולם פה התעשר

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אדם שמחוני, אכן העתירה על תלייית השלטים היא כזו חשובה.
  הרי בשלטים של מיה כץ ויתר המועמדים תלויים בכל פינה ועל כל גדר.
  ככל שמתקרבות הבחירות המועמדים מתחילים לרדת יותר נמוך.
  שמעתי וראיתי את הוידאו של מי. כץ עם הטפת המוסר שלה שאובה ככולה אמירות מעורפלות וכוללניות.
  המועמד האחר.
  צביון העיר.
  מהו בדיוק צביון העיר, צביון זו מילה מכובסת לאני לא רוצה אנשים אחרים שהם לא כמוני ליידי.
  גזענות.
  אני לא רוצה דתיים, אני לא רוצה עניים, אני לא רוצה מישהו לא מהשכונה שלי, לא מהמעמד שלי.
  אני רוצה לשמור על הסביבה שלי כפי שהיא.
  כשההורים שלי הגיעו ארצה שמו אותם במעברות. כי תושבי הרצליה רצו לשמור על הצביון של העיר.
  אז יוצאי עדות המזרח שהגיעו אחרי שנרדפו בארצות ערב והגיעו ברושי עם מזוודה נשלחו למעברות בשם הצביון.

  אז במקום להטיף ולהתעסק בתפל מוטב שמיה כץ תתרומם ותעסוק במה שהיא יכולה ורוצה לשנות בעיר ולא בלשנות על הצביון ובהגשת עתירות מטופשות על שלטים.
  יש לנו מספיק. עומדים בעיר הזאת שעסוקים בשנאה והכפשה.

 3. חיים כהן

  משה פדלון לא יודע לדבר בלי פתק מאשתו שבו כתוב מה לומר. עדיף שיישב בבית

 4. הרצלייני

  שלטים? מה? את מי זה מעניין? זה מה שחולל סערה? בזה מאיה בחרה להתעסק? אנחנו לא צריכים ראש איש שמתעסק בשטויות ורואה אותם כמשהו חשוב. אנחנו צריכים ראש עיר שרואה את התמונה הגדולה ורק את טובת הציבור ולא מתעסק בשטויות. חברים, שלטים זה כל כך שנות ה 80. המאבק עבר מזמן לזירה הוירטואלית. עזבו שלטים שמזהמים את העיר.

 5. הרצלייני חופשי

  הירידה לפסים אישיים אצל פדלון מראה
  שאתם אנשים קטנים וגזענים.
  "הוא טריפוליטאי …"
  מה זה השטויות האלה ???
  אם כבר ביקורת תכתבו דברים ענייניים …
  ולא שטויות גזעניות ….
  בושה !!!

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  רק לא שני אלה, מרוב אינטרסים אישיים שכחו שהייתה להם עיר לנהל בחמש השנים האחרונות והעדיפו להתעסק בשלטים והכפשות. דווקא להם מכל המתמודדים היתה במה

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר