בית הכנסת בספריית הנדיב
בית הכנסת בספריית הנדיב

המתפללים טוענים: מנהלת בית ספר הנדיב פועלת לפינוי בית הכנסת שפועל בספרייה

בית הכנסת פועל רק בימי שישי ושבת, ואחרי שעות הלימודים. "אין לנו שום ממשק עם המנהלת או עם התלמידים", אומר הגבאי. מהעירייה נמסר בתגובה: "בית הכנסת לא ייסגר כל עוד לא תימצא אלטרנטיבה"

פורסם בתאריך: 18.10.18 08:09

ברוך פרדינרו, גבאי בית הכנסת שפועל בספריית בית הספר היסודי הנדיב בהרצליה בשבתות כבר 44 שנה דורש להמשיך את פעילות בית הכנסת בבית הספר. הוא טוען כי מנהלת בית הספר, ציפי סוויסה קהל, פנתה אליו מספר פעמים ואמרה שקהילת המתפללים צריכה לעזוב את בית הספר ולעבור למקום אחר, מכיוון שהיא רוצה לשפץ את הספרייה ולהפוך אותה לממוחשבת.

"כל השנים לא היו לנו בעיות עם ההנהלה והכל התנהל כרגיל", מספר פרדינרו שמשמש כבר 20 שנה כגבאי בית הכנסת. "לא הפרענו לאף אחד. בית הספר מסיים את פעילותו ב-11:45 בימי שישי ואני מגיע ב-12:30 לסדר את המקום, ובמוצאי שבת מחזיר את הכל לקדמותו. אנחנו בסך הכל נותנים שירות לקהילה. יש לנו גם אישור מהעירייה. מתחילת שנת הלימודים הנוכחית הדברים השתנו. המנהלת, לפני כשלושה שבועות החליפה פתאום את המנעול של דלת הספרייה ונתנה לנו רק מפתח אחד. הסברתי לה שהיו לנו שלושה מפתחות ושאנחנו צריכים שיהיו לנו כמה מפתחות. היא אמרה שאם צריך שאתקשר אליה. גם אי אפשר לשכפל את המפתח כי צריך כרטיס עם קוד. היא שלחה לא פעם אנשים שיתקשרו אלינו ויגידו לנו שאנחנו צריכים לעזוב לאחר החגים, למשל את המזכירה ואת הספרנית. התקיימה גם פגישה במחלקת החינוך בעירייה עם האחראית על בתי הספר היסודיים, שאמרה שעד שאין לנו פתרון חלופי אנחנו נשארים באותו המקום. לפני כשבועיים המנהלת קיימה ישיבה עם ועד ההורים במקום, וטענה שאנחנו מפריעים לה, אפילו שחדר המורים היה ריק.

"אין לנו שום ממשק איתה או עם התלמידים. אנחנו מגיעים אחרי שעות הפעילות של בית הספר. התחלנו להגיע ב-14:00 כדי לסדר את המקום כדי שבטוח לא יהיה שם אף אחד, ולא יהיה סיכוי שמישהו יגיד שאנחנו מפריעים. כשהמנהלת סיפרה לי שהם הולכים לשפץ ולהחליף את השולחנות בספרייה ולהביא מחשבים אפילו הצעתי להשתתף בחלק מההוצאות".

 

עוד מוסיף פרדינרו: "בעירייה לא עושים כרגע שום דבר. פנינו לחבר מועצת העיר צבי וייס שניסה לדבר איתה לפני כשבוע ובינתיים אין התקדמות. חברי מועצת העיר האחרים אמרו שיטפלו בזה לאחר הבחירות ושעדיף שלא נעשה גלים עכשיו ונתחיל לריב איתה. הם טוענים שאחרי הבחירות יהיה יותר קל לטפל בזה. הראש של האנשים בבחירות עכשיו. כולם אומרים לי אחרי הבחירות – אני לא מבין למה אנחנו, כאנשי בית הכנסת, צריכים להתחשב בבחירות ובמנהלת החדשה. אנחנו לא נצא משם בקלות. בזמנו חשבתי לקחת עו"ד שיטפל בזה".

חבר מועצת העיר וייס אמר: "עזרתי לייסד את בית הכנסת הזה לפני 40 שנה. מפעם לפעם אם יש איזו בעיה אז אני מטפל בזה. זה עניין עירוני של העירייה. גם אם יש חיכוך או ויכוח נסדיר את זה בדרכי שלום. כל שבת באים לשם מתפללים ובמוצאי שבת הם מחזירים את הסדר על כנו. פתרתי בעיות יותר קשות בעיר. עברו כמה מנהלים וועדי הורים ואני מקווה וחזקה שאני אצליח לעשות שלום, אהבה ורעות בין כולם".

ממשרד החינוך נמסר: "ההתקשרות בין בית הספר למתפללים הינה באחריות העירייה. אנא קבלו את תגובת העירייה לנושא".

מהעירייה נמסר בתגובה: "בית הכנסת לא ייסגר כל עוד לא תימצא אלטרנטיבה".

תגובות

9 תגובות
9 תגובות
 1. אחד

  הנדיב איזה חרא בית ספר ומתברר שהמנהלת החדשה מחפשת גימיקים לרוב .להעלים בעלי החיים ולתקוע עוד מחשבים. המורות שם בכלל לא יאמן ולא ניתן לפטר אותו קביעות. עד הפנסיה

 2. משה כץ

  כמה בתח כנסת צריך בעיר של 100 אלף שרובם המוחלט הם חילוניים? בהרצליה 116 בתי כנסת מוצהרים – הרבה בתי כנסת לא נרשמו ולא משלמים ארנוננה. פדלון הוא כשלון שיביא להרצליה מליון חרדים. הצביעו יש עתיד לעצור את הדתיים מלהפוך אותנו לעבדים שלהם

 3. אמא

  מה הקשר חיות למחשבים. מי שלא מבין שלא יתערב . אין גימיקים אלא מחשבה עמוקה לקגם וטפח.

 4. מישהי שתומכת במתפללים

  גועל נפש שהמנהלת החדשה בכוח מנסה להרוס.את הבית כנסת.שהיו בה 40 שנה.תחשבי לעומק שיש אנשים מבוגרים שקשה להם ללכת הרבה ברגל.ואין להם איפה להתפלל.הלו אנחנו יהודים בישראל.את מנסה בכוח להוציא משהו שקיים תמיד .מי את בכלל.שמחפשת לעשות פרובוקציות על הגב שלהם.על אפך וחמתיך.זה ישאר.בורא עולם רואה הכל.

 5. די לשיסוע

  יש מול בי״ס הנדיב בית כנסת עם תפוסה של 20% כל השנה (מלבד החגים המרכזיים). זה שהדתיים לא מסתדרים ביניהם וצריכים בית כנסת לכל תת עדה, לא אומר שצריכים לפגוע בשיפוץ ספריית הנדיב.

 6. מרצה באונ'

  צריך להתחיל לעשות שיימינג במדיה לשונאי יהדות ודתיים, ברור לכל שמדובר כאן על אשה רעה שמחפשת כיצד לפגוע ביהודים יקרים.

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  למרצה באוניברסיטה. היינו מצפים ממך אם אומנם את מרצה באוניברסיטה, לבדוק מעט
  0שלא לומר לחקור) לפני שאת מעלה טענות שקריות , לא מבוססות וסתמיות, עצוב שזו איכות של מרצה באוניברסיטה.
  צריך להתחיל לעשות שימינג במדיה לסוחרי הדת ותומכיהם, אף אחד לא מחפש לפגוע ביהודים. בית ספר אינו אמור להוות מקום לבית כנסת. נקודה

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר