הרב מלכא בישיבה המועצה הדתית הרצליה השבוע
הרב מלכא בישיבה המועצה הדתית הרצליה השבוע

הפקק ברבנות השתחרר: מונו רבנים לחתום על תעודות כשרות ונישואין בהרצליה

חודש וחצי אחרי שנפטר רב העיר יעקובוביץ', מינתה הרבנות הראשית שני רבנים שהוסמכו לחתום על התעודות. בחירת רב קבוע תתקיים אחרי הבחירות לכנסת. יו"ר המועצה הדתית: "חששתי מפגיעה בזוגות הנשואים"

פורסם בתאריך: 21.2.19 10:58

כחודש וחצי לאחר פטירת רב העיר הרצליה יצחק יחיאל יעקובוביץ זצ"ל' מינתה הרבנות הראשית לישראל שני רבנים שהוסמכו לחתום על תעודות נישואין ותעודות כשרות לעסקים בהרצליה. הרב מרדכי מלכא, רבה הספרדי של העיר אלעד, מונה לרב המוסמך לחתום על תעודות נישואין והרב אליעזר שמחה וייס, רב כפר הרא"ה לשעבר, חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל שמונה לאחרונה למ"מ רב העיר בני ברק, לרב המוסמך לחתום על תעודות כשרות.

ביום שלישי הוזמן הרב מלכא למועצה הדתית הרצליה והתקיימה ישיבת עבודה ראשונה וכל תעודות הנישואין נחתמו על ידי הרב. מבחינת הרב מלכא זוהי סגירת מעגל – לפני כ-45 שנה הוא החל את דרכו הרבנית בתחום הכשרות והשחיטה בהרצליה. בפגישה אמר הרב מלכא כי הוא רואה במינוי כשליחות וכי נענה לבקשת הרבנים הראשיים. הוא גם אמר כי יעשה את מלאכתו לשם שמיים והוא רואה בכך עבודת קודש. ביום ראשון הקרוב תתקיים קבלת פנים וישיבת עבודה עם הרב וייס.

יו"ר המועצה הדתית עו"ד דן פנחס אמר: "במהלך התקופה מאז פטירת הרב פעלתי באינטנסיביות אל מול הרבנות הראשית לישראל והמשרד לשירותי דת למנות רבנים שיוסמכו לחתום על תעודות נישואין ותעודות כשרות. הסמכות הבלעדית למינויים אלה, הם של מועצת הרבנות הראשית בלבד. המינוי לרב שיחתום על תעודות נישואין היה חשוב ודחוף ביותר, לזוגות שנישאו היה צורך דחוף בתעודות נישואין כדי להירשם במשרד הפנים כזוג נשוי. חששתי מפגיעה בזוגות הנשואים ובמתן השירות המעולה שאנו מקפידים להעניק לתושבים. בעקבות הפעילות מונה השבוע הרה"ג מרדכי מלכא שליט"א לרב המוסמך לחתום על תעודות נישואין והרה"ג אליעזר שמחה וייס שליט"א לרב המוסמך לחתום על תעודות כשרות".

דן פנחס. צילום באדיבות המועצה הדתית

דן פנחס. צילום באדיבות המועצה הדתית

עוד הוסיף פנחס: "בתגובה לפניות ושאלות רבות של תושבים ואנשי ציבור, אני מבקש להדגיש שלמינויים אלה אין כל קשר לבחירת רב עיר קבוע. בחירת רב עיר קבוע מתבצעת ביוזמה של השר לשירותי דת וע"י ועדה המוקמת עפ"י החוק. כיוון שאנו מצויים לפני בחירות כלליות לכנסת, על פי החוק, לא ניתן להתחיל בתהליך זה. אנו נמשיך להעניק את השירות המעולה לתושבים ולעסקים כפי שפעלנו עד כה. אני מאחל הצלחה לשני הרבנים ומאמין שבשיתוף פעולה נמשיך את עבודת כל המחלקות במועצה בצורה מעולה ומתוך שליחות".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר