עצים המיועדים לכריתה ברחוב צה"ל. צילום: נועה פפרברג
עצים המיועדים לכריתה ברחוב צה"ל. צילום: נועה פפרברג

העירייה מתכננת לכרות 72 עצים בעיר, התושבים מתקוממים 

מודעה אודות הכוונה לכרות עצים בנווה עמל ובאזור התעשייה עוררה כעס ברשת. העירייה: חלק מתכנון חדש לפיתוח הרחובות

פורסם בתאריך: 3.9.17 13:41

תושבים בעיר זועמים על הודעה בדבר כריתה והעתקת עצים לצורך חידוש פני הרחובות, הנגשת מדרכות ושדרוג תשתיות בשני רחובות בהרצליה.

על פי ההודעה מטעם החברה לפיתוח הרצליה בע"מ, מדובר ב-72 עצים שייכרתו: 58 עצים ברחוב צה"ל שבשכונת נווה עמל, ו-14 ברחוב החושלים שבאזור התעשייה.

הודעת העירייה על כריתת העצים

הודעת העירייה על כריתת העצים

"כל מי שעיניו בראשו מבין שאין צורך לעקור כמות אדירה כזו של עצים כדי ליצור הנגשה, והנושא יותר מתמוה", טוענת אחת התושבות בפוסט שפורסם בפייסבוק. "נראה לנו שזו תחילה של מגמה לא לספור את תושבי נווה עמל. תארו לכם שברחוב הנשיא בהרצליה פיתוח היו עוקרים את הפיקוסים העתיקים מבלי לשאול את התושבים. העצים ברחוב צהל ניטעו לפני למעלה מחמישים שנה והם יפים ביותר. אני קוראת לתושבי השכונה להרים קול צעקה כולל בדף הפייסבוק של עיריית הרצליה".

רחוב צה"ל בשכונת נווה עמל. צילום: נועה פפרברג

רחוב צה"ל בשכונת נווה עמל. צילום: נועה פפרברג

"יש הרבה עצים עתיקים ויפיפיים ברחוב", מספרת תושבת רחוב צה"ל בעיר. "עם קצת מעוף אפשר לסדר את המקום שיהיה מקסים. ומה באים ועושים – הולכים וכורתים עצים ומפרסמים על כך בעיתון, לא משתפים ולא אומרים כלום. זה מקומם ומרתיח, במיוחד במדינה כל כך חמה, שבה לוקח לעץ כל כך הרבה שנים לצמוח לגובה כזה. יש כאן עצים יפיפיים עם פריחה סגולה, שאני מחכה לה כל שנה. שתלתי עץ יחד עם העירייה לפני שמונה שנים, השקתי אותו, דאגתי שיצמח. בנוסף, יש כאן עצים בני למעלה מחמישים שנה, שהולכים להרוס אותם".

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "לרחוב צה"ל בנווה עמל נעשה תכנון גאומטרי מחודש אשר מוסיף נתיב אופניים, מסדיר ומוסיף מקומות חניה, מסדיר גישה לבית הספר הסמוך, משלב שתי תחנות אוטובוס ויאפשר מדרכה נגישה ובטוחה להולכי רגל. לצורך כך נעשה גם תכנון חדש לפיתוח הרחוב ובכלל זה צמחיה חדשה (עצים וצמחי כיסוי) אשר תשתלב במרחב החדש. מיקום העצים הנוכחיים לא אפשר את התכנון. מבדיקת אגרונום מומחה, שערך סקר עצים ברחוב, עלה שמעבודות הפיתוח היה נגרם נזק  לשורשי העצים שאפשר היה לשמר, ולכן הומלץ על ידי האגרונום להעתיקם או לכרותם. זאת בתיאום ואישור של פקיד היערות של קק"ל.  התכנון החדש כולל שתילה של כ- 109 עצים חדשים במקום 60 העצים, שייכרתו או יועתקו, בבורות שתילה גדולים ורחבים".

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר