הפגנת תושבים נגד תוכנית המתאר בספטמבר 2017
הפגנת תושבים נגד תוכנית המתאר בספטמבר 2017

מטה המאבק דורש למשוך את תכניות הבנייה בקריית שחקים וקריית מסלול

תושבים הפעילים במאבק נגד תכנית המתאר להרצליה פנו לותמ"ל להשיב את תכניות הבנייה לוועדה המקומית בעיר לבחינה נוספת

פורסם בתאריך: 24.10.17 09:48

תושבי הרצליה הפעילים במטה המאבק נגד תכנית המתאר ותכניות הבנייה בעיר, שלחו מכתב לותמ"ל (הועדה לקידום מתחמים מועדפים) בבקשה למשוך מהוועדה את תכניות הבנייה קריית שחקים וקריית מסלול, ולהשיב את תכנונם לידי הוועדה המקומית בהרצליה.

ועדת השרים לענייני תכנון, בנייה, מקרקעין ודיור (קבינט הדיור) אישרה לקידום במסלול ותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמים מועדפים) שתי תכניות בנייה בהרצליה – קריית מסלול וקריית שחקים. קידום התכניות, שנערך בתיאום בין רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לעיריית הרצליה, נעשה בין היתר במטרה לקדם את התכנון במסגרת הסכם הגג שנחתם עם העירייה ובו יכללו כ-3,100 יחידות דיור חדשות.

"אנחנו מחכים לשמוע את עמדת של ראש העיר בנוגע לתוכניות הבנייה שהועברו לותמ"ל", הסביר אושרי יניב, ממובילי מטה המאבק בתוכנית המתאר של הרצליה. "אנחנו טוענים שאם הועדה המחוזית קבעה שתוכנית המתאר של העיר לא טובה והתשתיות לא מתאימות, אז ככל הנראה גם התוכניות שהועברו לותמ"ל לא תקינות כיוון שמדובר באותן תשתיות ובאותה העיר. הוצאנו מכתב לותמ"ל בו אנחנו דורשים את המשיכה של התוכניות, ומשם נמשיך. בנוסף, שלחנו מכתב לראש העיר ואנחנו מחכים לשמוע את עמדתו בנושא. אנחנו מתכננים לפעול משפטית, ציבורית ובכל הדרכים העומדות לרשותנו, עד שהדבר יבוטל. בועדה המחוזית דיבר ראש העיר בכנות על כך שהעיר לא מוכנה לתוכנית והתשתיות בה לא מתאימות לכך ואנחנו מקווים שיפעל באותה הדרך גם בנוגע לתוכניות שהועברו לותמ"ל".

קריית השחקים תוכננה להיבנות על שטח של 120 דונם באזור המכונה "משולש התחבורה", הנמצא בציר שבין שדרות שבעת הכוכבים, מסילת הרכבת ורחוב בן ציון מיכאלי בעיר הרצליה. התוכנית נמצאת בשלב מתקדם, אושרה בוועדה המקומית ונידונה בזו המחוזית. במסגרת תוכנית זו, על פי רשות מקרקעי ישראל, ייבנו 1,500 יחידות דיור במגדלים בני 67 קומות ויותר, 200 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה, שטחים ציבוריים, מרכז תחבורה ראשי ומבני ציבור כמו היכל ספורט ובית ספר יסודי חדש.

תכנית קריית המסלול תקודם במתחם שדה התעופה המתפנה ובמסגרתה ייבנו 1,600 יחידות דיור על פני שטח של כ-200 דונם. קידומה של תכנית זו מותנה במציאת חלופה לשדה התעופה בהרצליה בידי המדינה, על מנת לאפשר את פינויו.

מכתב הפעילים נשלח לאחר שב-18.10 ביטל בית המשפט המחוזי את אישור תכנית הבנייה במתחם אפולוניה בהרצליה והורה להשיבה לותמ"ל לבדיקה ודיון נוספים. כמו כן, ב-12.9 החליטה ועדת המשנה להתנגדויות שבוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, לאפשר לוועדה המקומית הרצליה בחינה נוספת של תכנית המתאר של העיר. שתי תכניות הבנייה הללו עוררו מחלוקת וביקורת בקרב תושבי העיר, ונלווה להן מאבק ציבורי רחב.

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר