משמרת המחאה הקודמת
משמרת המחאה הקודמת

בשישי: משמרת המחאה מול בית ראש העירייה מתחדשת

תושבי הרצליה הצעירה דורשים מהעירייה להתערב בהחלטת הוועדה המחוזית שלא לדון במשיכת תוכנית המתאר בהרצליה, ולהביא לביטול תוכנית שיכון דרום

פורסם בתאריך: 19.7.17 10:58

ועד שכונת הרצליה הצעירה הודיע היום (ד') על חידוש משמרות המחאה ביתו של ראש העירייה, משה פדלון, ביום שישי הקרוב. התושבים החליטו לקיים את ההפגנה בין השאר בעקבות החלטת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה שלא לדון בבקשת עיריית הרצליה להחזיר את תוכנית המתאר של הרצליה לדיון בוועדה המקומית לתכנון.

לדברי יו"ר ועד השכונה, ישראל כספי, מטרות ההפגנה היא להביא להתערבות העירייה בביטול תוכנית המתאר של הרצליה, להביא לביטול פרויקט ההתחדשות העירונית בשיכון דרום הסמוך לשכונה, ולהפסקת הפגיעה בגינה שהקימו תושבים בשטח פרטי ברחוב רבי עקיבא בשכונה. ההפגנה נקבעה לשעה חמש וחצי בערב.

"אנחנו הולכים לעשות בהפגנה 'קבלת שבת מחאתית', להסביר שם לציבור מה קורה ולמה אנחנו נחושים להמשיך את המאבק מול פדלון", אומר כספי. הוא אומר שלאחר שחדלו ממשמרות המחאה שנהגו לקיים מול ביתו של פדלון בחודשים האחרונים, הובא לידיעת וועד השכונה בשבוע שעבר כי פדלון מסרב להיפגש איתם לגבי תוכנית שיכון דרום ועל כן החליטו לחדש את ההפגנות.

"ההפגנה תתקיים בעיקר בגלל שפדלון לא מוכן לדבר איתנו כבר חצי שנה", אומר כספי, "מעבר לזה, יש כרגע עוד שתי סיבות נוספת: אחת מהן היא, שפדלון לא נלחם לביטולה של תכנית המתאר ואין לנו עד לרגע זה מידע לגבי מה הוא הולך לעשות לאחר ביטול המשיכה שלה מהוועדה המחוזית. גם תוכנית המתאר עומדת לפגוע קשות בשכונה. דבר נוסף הוא הדרישה שלנו שיחזור לטפל ולהשקות את הגינה ברחוב רבי עקיבא. הגינה ממוקמת בשטח פרטי בשכונה, אך תושבים מטפחים אותה במשך כעשר שנים ולאורך כל השנים הללו העירייה דאגה להשקיה ולגינון הגינה עד לפני כשלושה חודשים וחצי. לפני חמישה או שישה שבועות החלו לצלצל אלינו בעלי הקרקע והתשובה של העירייה לדבר הייתה שהסכסוך הוא סכסוך פרטי".

תגובת העירייה: "אין כזה דבר 'גינת רבי עקיבא', אין שטח מסומן, ציבורי של שכזו גינה. זה בעצם מגרש של אדם פרטי שעליו עשה כספי את עבודות הגינון הפרטיות שלו והוויכוח שלו הוא עם בעל השטח הפרטי".

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון אמר בתגובה לגבי ההפגנה המתוכננת ביום שישי בצהריים: "עיריית הרצליה מכבדת את הזכות הדמוקרטית של כל תושב ואזרח להפגין ולהביע עמדותיו, כמובן בכפוף להוראות החוק ובתיאום עם המשטרה, במידה ומדובר בהפגנה גדולה. יצא המרצע מן השק. לגבי המפגינים תושבי הרצליה הצעירה, הם לא באמת מתעניינים בבנייה, בתכנית המתאר ובהתפתחות והתנופה של העיר הרצליה. כל מה שמעניין אותם הוא מה שקורה בחצר האחורית של הבתים הפרטיים שלהם, הרצון שלהם לשמור על איכות החיים האישית והפרטית שלהם ולמנוע מתושבי שיכון דרום, שחיים בבניינים מתפוררים מלפני שישים ושבעים שנה לשפר את איכות החיים שלהם ואת תנאי הדיור שלהם ולאפשר להם דירות חדשות, בטיחותיות ונוחות יותר. המפגינים לוקים בתסמונת נימבי (NIMBY – Not in my back yard). לא טובת הכלל ולא הראיה של האינטרס הציבורי הם שמנהלים אותם, אלא באמת האינטרס הצר, הפרטי והאישי שלהם. מתברר שהבלגן הגדול סביב הבנייה בהרצליה הוא בעצם נגד הבנייה, הפיתוח וההתחדשות העירונית של אנשי שיכון דרום שגרו ובנו שם עוד הרבה לפני שהרצליה הצעירה קמה. גם להם מגיע במסגרת מה שניתן על פי חוקי הבנייה וההנדסה להתפתח ולשפר את איכות הדיור שלהם".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר