הכניסה לסמטה שנחסמה
הכניסה לסמטה שנחסמה

האם הכניסה לסמטה בשביב נחסמה כדי לא להפריע לדיירים הדתיים בשבת?

כניסת כלי רכב לסמטת הרי גולן נחסמה בעמודי ברזל. האם לעובדה שבאזור פועלים שני בתי כנסת ומקווה יש קשר לחסימה?

פורסם בתאריך: 20.7.17 13:00

תושבים המתגוררים באזור הרחובות הרי גולן וזיסו בשכונת יד התשעה (שביב) בהרצליה מתלוננים על כך ששטח פתוח ברחוב הרי גולן, ששימש כמקום חניה עבור התושבים, נחסם בעמודי ברזל על ידי העירייה. כמה תושבים טוענים שהכניסה לאותו שטח ששימש כחניה נחסמה בעקבות בקשות של תושבים שומרי שבת, שכן ברחוב הזה פועלים שני בתי כנסת ומקווה. "ברור שהאזור נחסם כדי לא להפריע למתפללים שם בימי שבת וכדי שיוכלו לעשות את האירועים שלהם. זאת הפכה להיות חלקה ענקית", אומר אחד מהם.

חבר ועד שכונת שביב, והאחראי על שיפור פני השכונה דניאל אוחיון, מספר שאת השטח המדובר, מעין סמטה היוצאת מרחוב הרי גולן, כיסתה עד החודש שעבר אדמת כורכר והשטח שימש את התושבים כחניון. לפני כשנה פנה ועד השכונה לאגף שאיפ"ה בעיריית הרצליה בבקשה לרצף את המקום וליצור בו מאין סמטה הולנדית. לדברי אוחיון, מנהל אגף שאיפ"ה דאז משה ביטון אישר את הבקשה ולפני כחודש החלו לבצע עבודות במקום לריצוף הסמטה. אך התושבים הופתעו לגלות שבסיום העבודות הוקמו כמה עמודי ברזל החוסמים את הכניסה לסמטה.

"היו חייבים ליידע אותי על כך שמתכננים לסגור את הסמטה לפני שעשו זאת, לא ידעתי על זה בכלל", אומר אוחיון, "הבעיה היא שלמרות המחסום נהגים מצאו דרכים אחרות להיכנס לרחוב ולחנות בו, דבר המסכן את הולכי הרגל. לשטח הזה יש כניסה גם מרחוב זיסו 12, הסמוכה לגן ילדים. יש שם שער ביטחון, אבל בגלל סגירת הכניסה למתחם מכיוון רחוב הרי גולן, השער ברחוב זיסו 12 נפרץ. כשרכבים נכנסים משם, זה מסכן מאוד את ילדי והורי הגן"

יש תושבים שאומרים שהחניה שם מפריעה לאוכלוסייה הדתית, ולכן נחסמה הכניסה לסמטה.

"אנחנו לא יודעים מי קיבל את ההחלטה לסגור את הסמטה. זה שינוי של הסטטוס קוו. האוכלוסייה הדתית באזור מהווה מיעוט יחסי. היום אנחנו נלחמים מול ועדת התנועה, מול שאיפ"ה ואני נלחם גם בתוך הוועד עצמו. אם החליטו לסגור אז שיהיה כבר סגור משני הכיוונים, שתחסם גם הכניסה מזיסו. כשמגיעים פתאום רכבים מהעלייה הזאת שליד הגן זה מסכן מאוד אמהות עם עגלות והולכי רגל אחרים. שעוברות שם. צריך שיהיו מפתחות לחירום בלבד לעובדי המקוואות או לעובדים שצריכים להגיע לגז המרכזי שממוקם שם, וזהו".

דייר המתגורר בסמטה, רונן גז, מספר שחסימת הכניסה לסמטה התבצעה ללא הודעה מראש ותוך התעלמות ממצוקת החניה החמורה באזור. "שמו איזה חמישה שישה עמודים ואין לנו חניה. זאת הכניסה לבתים שלנו פה. אנחנו באים בערב עם הרכב, עושים את כל הסיבוב בשביב ובסוף חונים רחוק באזור קופת החולים. ברחוב מעפילי מרוקו אין בכלל חניה, אנשים חונים באמצע הכביש בלילה. לפעמים אני רוצה להביא דברים כבדים הביתה ואין לי איפה לעמוד עם הרכב. כשהעובדים במקום אמרו שהם עושים לנו פה מדרחוב יפה שמחתי, כי המקום היה מכוסה בכורכר והיה מגעיל, אבל פתאום קמנו וראינו שפשוט סגרו את הרחוב".

חבר האופוזיציה יריב פישר אמר בתגובה: "ידוע לי שסגירת הרחוב בוצעה בגלל בקשה של התושבים הדתיים באזור. הדבר הזה לא יכול לקרות בהרצליה, אנחנו עיר חילונית ולא ניתן לסגור רחוב בעיר בגלל השבת. אני מתכוונן להעלות הצעה לסדר בעניין בישיבת המועצה הבאה".

תגובת העירייה תובא לכשתתקבל.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר