אתר בנייה. צילום אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE

כ-6,000 דירות צפויות להיבנות בשנתיים הקרובות בהרצליה

אוכלוסיית העיר צפויה לגדול בכ-15 אחוזים. 39 אחוזים מהדירות יהיו בבנייה חדשה, 25 אחוזים במסגרת מחיר למשתכן. ומה צפוי בערים השכנות?

פורסם בתאריך: 27.1.21 08:15

כ-35 אלף דירות חדשות יתווספו לערי השרון בשנתיים הקרובות, והאוכלוסיה ברעננה, הרצליה, כפר סבא והוד השרון תגדל בעשרות אחוזים. כך עולה ממחקר של אתר יד 2. לפי המחקר, בהרצליה צפויות להתווסף 6,107 יחידות דיור בשנים הקרובות, מה שצפוי להגדיל ב-15.8% את אוכלוסיית העיר. 39% מתוספת הבנייה בעיר יהיו בהתחדשות עירונית, 36% בבנייה חדשה ו-25% במסגרת מחיר למשתכן; בכפר סבא צפויות להתווסף 1,529 יח"ד, ולהגדיל ב-4.4% את אוכלוסיית העיר. 61% מהדירות יהיו בהתחדשות עירונית ו-39% בבנייה חדשה. ברעננה יתווספו 2,991 יחידות דיור ויגדילו ב-11.3% את אוכלוסיית העיר. 65% מהדירות יהיו בהתחדשות עירונית ו-25% בבנייה חדשה. בהוד השרון צפויות להתווסף 2,064 דירות, ולהביא לגידול של 10.1% באוכלוסיית העיר. 75% מהדירות יהיו בבנייה חדשה ו-25% בהתחדשות עירונית.
הרצליה מדורגת במקום השביעי מבין הערים שצפויות לגדול, רעננה במקום ה-11, הוד השרון במקום ה-13 וכפר סבא נמצאת במקום ה-28.
המחקר בדק את כמות היתרי הבנייה המבוססת על נתוני הלמ"ס, ואת הבנייה החדשה בפועל בכל הערים בהתבסס על מידע שנאסף על ידי צוות המידענות של יד 2 מפרויקטים בכל הארץ ונתוני הרשויות המקומיות – רק בנוגע לדירות שנמצאות כבר בתהליך בנייה ובבקשה להיתר בנייה. את הנתונים הצליבו במחלקת המחקר עם מספר הנפשות הממוצע למשק בית וכך נגזר הגידול הצפוי באוכלוסיית כל עיר. הבדיקה גם הפרידה בין סוגי הפרויקטים בכל עיר – בנייה חדשה, התחדשות עירונית (תמ"א 38/1, תמ"א 38/2 ופינוי בינוי), ובנייה במסגרת מחיר למשתכן – והנתונים עשויים לרמז על אופייה הצפוי של כל עיר בטווח הזמן הבינוני.
רוני בריק, נשיא התאחדות הקבלנים לשעבר ויו"ר ארגון הקבלנים והבונים במחוז השרון, אמר: "לפי המחקר של יד 2, יותר מ-35 אלף תושבים חדשים צפויים להצטרף בשנים הקרובות לערי השרון שנבדקו, והם יצטרכו דירות לגור בהן, אבל אין כיום מספיק דירות כדי לענות על הביקושים וגם קצב הבנייה איננו מספק. ניתן לראות מהמחקר את הנתח הגדול שתופסת ההתחדשות העירונית מהבנייה בערי השרון – הממשלה שתיבחר חייבת לעודד רשויות לקדם התחדשות עירונית בתחומן וזאת באמצעות גיבוש וחתימת הסכמי גג להתחדשות עירונית כמו הסכמי הגג שנחתמו עד כה לבנייה חדשה. ההסכמים יסייעו באישור מדיניות תכנון להתחדשות עירונית ויספקו לרשויות תקציבים מתאימים לחידוש התשתיות, מוסדות הציבור, מוסדות חינוך וקהילה, שטחים פתוחים ופארקים ציבוריים".

רוני בריק יור ארגון הקבלנים והבונים במחוז השרון צילום יחצ

המדורגות הראשונות לפי מחקר יד 2 הן הערים בית שמש שצפויה לגדול ב-34.5% כתוצאה מתוספת של כ-9,200 דירות חדשות, בת ים שצפויה לגדול בכ-24% עם תוספת של 14 אלף יח"ד; מודיעין שצפויה לגדול גם כן ב-24%; קריית גת עם גידול צפוי של 22% באוכלוסיה; ורמת גן עם תוספת צפויה של 14,200 יחידות דיור שתגדיל ב-20.3% את אוכלוסיית העיר.

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת
  1. משה

    הכול בלי תשתיות . כמה מרפאות חדשות נפתחו בהרצליה של הכללית או מכבי למשל ? יש בית חולים חדש לתמוך ב 100 אלף יחידות הדיטור החדשות בכל אזור השרון הקרוב להרצליה ? יש כבישים חדשים בהרצליה שלא גילו לנו עליהם . אפילו בית ספר יסודי מתקשה ראש העיר הזה לבנות .

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר