פרויקט גליל ים. צילום אמיר ארבל
פרויקט גליל ים. צילום אמיר ארבל

המחוזי דחה את עתירת זוכי מחיר למשתכן, שיווק הדירות יתחדש

בית המשפט דחה את עתירת זוכי "מחיר למשתכן" בפרויקט "סביוני גליל ים" בהרצליה שטענו לסטנדרט בנייה ירוד בדירות המיועדות להם

פורסם בתאריך: 26.11.17 20:15

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה היום (א') את העתירה שהגישו זוכי מחיר למשתכן בפרויקט "סביוני גליל ים" ואף חייב אותם בהוצאות בית משפט. בעקבות החלטת בית המשפט יתחדש שיווק הפרויקט וניתן יהיה להוציא היתרי בנייה.

זאת לאחר שלפני כשבוע וחצי הוציא בית המשפט המחוזי בתל אביב צו ארעי המורה לחברת "אפריקה ישראל מגורים" ולמשרד הבינוי והשיכון להימנע מהמשך הליכי שיווק הדירות בפרויקט 'סביוני גליל ים' בהרצליה, כתוצאה מעתירה שהוגשה בתחילת החודש על ידי זוכי "מחיר למשתכן" בפרויקט.

כזכור, זוכים בפרויקט התלוננו על סטנדרט בנייה ירוד, תכנון מאולץ וצפיפות בדירות המיועדות להם. הם טענו כי לאחר שנודע להם על הזכייה בפרויקט היוקרתי גילו שהדירות המיועדות להם בעלות כיוון אוויר אחד, אין בהן די חלונות, הן ללא פתחי אוורור במקלחות ובשירותים ומיועדות להיבנות בצפיפות, וזאת בניגוד לדירות אחרות בפרויקט הצפויות להימכר במחירים גבוהים בשוק החופשי.

היום התקיים דיון בעתירה שהוגשה באמצעות עו"ד יהודה לגזיאל נגד הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בהרצליה, משרד הבינוי והשיכון, רשות מקרקעי ישראל והיזמית חברת אפריקה ישראל מגורים. את חברת "אפריקה ישראל מגורים" יצגו בדיון עו"ד טלי סלטון ועו"ד יעל מושקוביץ. בעתירה ביקשו זוכי "מחיר למשתכן" להורות למשרד הבינוי והשיכון ולרשות מקרקעי ישראל לאכוף את תנאי המכרז הקובע, כלשון העתירה, שעל חברת אפריקה ישראל מגורים לבנות את כל הפרויקט כדירות למשתכן ובנוסף לקבוע כי החברה אינה זכאית לבחור מראש את הדירות אשר היא זכאית לשווק בשוק החופשי (סה"כ 20% מהפרויקט). אולם השופט שאול שוחט דחה כאמור את בקשתם של העותרים. "נכנסתם לעסקת חבילה ידועה מראש, אתה הזזת אבן אחת מהעסקה, כל העסקה מתבטלת", השיב בית המשפט לעותרים והוסיף: "היזם קנה את הקרקע ב-20%, נכנסתם לעניין בידיעה ברורה שכך צריך להיות, כל התחשיב של הפרויקט נבע מהסיפור הזה ועכשיו אתם רוצים להתנגד ולשנות את המפרט. קיבלתם את המפרט וידעתם מה כתוב בו. לזה אתם הלכתם ולזה קיבלתם הנחה".

בנוגע לדירות שנמכרות על ידי היזם בשוק החופשי השיב בית המשפט: "המטרה היא למקסם את הקרקע ומתוך 137 יחידות דיור יש לו עוד 20% של היתכנות כלכלית. העותרים נכנסו לתכנית בידיעה ברורה, והם לא יכולים היום לבקש לשפר את התנאים, לבחור ראשונים, מפרט שונה וכן הלאה".

דוברת אפריקה ישראל מגורים מסרה: "בית המשפט המחוזי נענה לבקשת המדינה, עיריית הרצליה ואפריקה ישראל מגורים ודחה את העתירה. דחיית העתירה מאפשרת את המשך שיווק הפרויקט כמתוכנן. אפריקה ישראל מגורים מברכת על החלטת בית המשפט ועל שמתאפשרת יציאתו של פרויקט הדגל סביוני גליל ים שייסב הנאה מרובה לכלל הדיירים והעיר".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר