אריאל שיימן. צילום: עזרא לוי
אריאל שיימן. צילום: עזרא לוי

האוהדים פנו לעירייה במטרה להפסיק את ההקצבות למכבי הרצליה

המחאה נגד אריאל שיימן מחריפה. האוהדים זועמים על ההחלטה שלא למכור מנויים ופנו במכתב לעירייה: "הקהל מורחק מהמגרשים באמצעות פעולות בוטות של שיימן". הבעלים: "כל הדוחות חשופים לציבור"

פורסם בתאריך: 23.8.17 10:21

אוהדי מכבי הרצליה מעלים הילוך במאבק מול הבעלים אריאל שיימן. במכתב שהגישו השבוע מספר אוהדי הקבוצה לעיריית הרצליה, ביקשו האוהדים לבדוק את נושא ההקצבות של העירייה למועדון, שכן לטענתם הבעלים מרחיק את האוהדים מהיציע ושחקני הרכש לא הולמים את השאיפות המוצהרות של המועדון. המטרה מאחורי המכתב, כך טוענים האוהדים, היא להפסיק את ההקצבות של העירייה למועדון, הקצבות אשר מהוות חלק מהותי בתקציב המועדון. האוהדים טוענים כי אם העירייה לא תספק מענה לדרישותיהם הם מתכננים הפגנה בקרוב ברחבת שער העיר.

כזכור, כפי שפורסם ב"ספורט צומת השרון", החליט שיימן בשבועות האחרונים שלא למכור מנויים לאוהדי הקבוצה העונה, כאשר סרב למסור את הסיבה לכך בתגובה לפנייתנו דאז. "מזה כ-18 שנים מכהן מר שיימן כיושב הראש של האגודה, כאשר במהלך השנים הללו, הפך המועדון ללא תחרותי בעליל, לצד הבלחות חיוביות בעונות מסוימות לאורך הדרך", נכתב. "את רוב השנים הללו מבלה המועדון היקר שלנו בירכתי הליגה השנייה, ללא שאיפות, ללא חזון וללא נכונות, לפחות כאלה הנראים לעין והתבטאים בפעולות, תהליכים בשטח או תוצאות, מצד הבעלים והמועדון לשנות את התמונה העגומה".

עוד נכתב: "נתונים מספריים מלמדים כי במשחקי הקבוצה, שהיא הבכירה בעיר, בענף הספורט הפופולרי בארץ, זו שאמורה להוות את ספינת הדגל בכל הקשור לספורט בעיר הרצליה ולסחוף אחריה את התושבים, ניכרת ירידה חדה בכמות הצופים במגרשים מעונה לעונה לאורך שנות פעילותה של ההנהלה הנוכחית, ירידה של מאות ואף אלפי אחוזים. העונה, הגדיל מר שיימן לעשות והחליט כי לא יימכרו כרטיסי מנוי לתושבי העיר למשחקי הבית של הקבוצה, כפי שקורה בכל שנה".

באשר להשקעתו של הבעלים במועדון נכתב: "כאשר נטען בעבר לחוסר השקעה מצד הבעלים, הוא גרס כי הסיבה נעוצה בעיקרה בחוסר הנכונות של ראשת העיר הקודמת, יעל גרמן, להקצות משאבים לתמיכה בקבוצה. אך העונה, דיווחים שהגיעו אלינו מצביעים על תמיכה כספית לא מועטה כלל שמגיעה, מאז כניסתו של מר משה פדלון לתפקיד ראש העיר, מצד העירייה לטובת שדרוג הקבוצה ברמה המקצועית, הגדלת כמות האוהדים ביציעים וקירוב המועדון לקהילה ולתושבים, תמיכה שלא מביאה עמה תוצאות בשטח, שכן השחקנים שמגיעים לקבוצה אינם תואמים את הרמה לשמה המועדון, לפחות על פי ההצהרות המפוזרות מדי עונה, שואף אליה".

"אקט של ביטול מכירת המנויים הוא אקט מובהק של הרחקת הקהל", הוסיפו. "על העירייה, או מי מנציגיה שממונה על כך, לבדוק מה בפועל קורה עם כספי התמיכה מהעירייה שמוזרמים לקבוצה שכן מקצועית הקבוצה לא מתרוממת, והקהל, כאמור, מורחק מהמגרשים באמצעות פעולות בוטות של מר שיימן, דוגמת אותו ביטול של מכירת המנויים. אנו סמוכים ובטוחים שלחוסר שאיפות, חוסר הישגיות ונקמנות פרטית כנגד האוהדים מצד יושב הראש, אין מקום במגרשי הכדורגל בכלל, ובפרט בקבוצה שאמורה לייצג עיר גדולה ומרכזית כמו הרצליה, על אחת כמה וכמה כאשר מצידנו, האוהדים, קיימת הנכונות לפעול בכל דרך להגדלת כמות האוהדים ביציעים, שכן טובת המועדון בלבד עומדת לנגד עינינו".

בתגובה מסר אריאל שיימן: "מסרב להגיב בנושא, כל הדוחות הכספיים של מכבי הרצליה נמצאים באתר המנהלת ואתר הבקרה התקציבית ואנשים יכולים לראות את האמת בעצמם".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא מסר: "עיריית הרצליה מתקצבת את הקבוצה כמו את יתר ענפי הספורט, על פי  תבחינים מדויקים המובאים לדיון בפני ועדת התמיכות העירונית ולאחר מכן מובאים לאישור מועצת העיר. אנו מודעים לחילוקי הדעות והמאבקים שבין ראשי הקבוצה לאוהדים ומנסים, בכל האמצעים העומדים לרשותנו, לגשר בין הצדדים ולסייע בפתרון הסכסוך. בזמן הקרוב מתכוון ראש העיר משה פדלון לזמן דיון, בהשתתפות סגנית רה"ע מחזיקת תיק הספורט – עפרה בל, מנכ"ל העירייה וראשי קבוצות הכדורגל בהרצליה, על עתיד הכדורגל בעיר".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. Max

    שיימן צריך להיתבייש מחזיק את הקבוצה כבת ערובה ספורט זה לא בראש מעיינו וגם מסתבר הוא לא מבין 18 שנה והוא רק הולך אחורה פשוט בושה

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר