הנרצחת בהרצליה, יעל בן אברהם ז"ל (צילום מהרשת, פרסום לפי סעיף 27א בחוק זכויות יוצרים)
הנרצחת בהרצליה, יעל בן אברהם ז"ל (צילום מהרשת, פרסום לפי סעיף 27א בחוק זכויות יוצרים)

מאסר עולם ליעקב בן אברהם על רצח אשתו יעל לפני גירושיהם

זה היה רצח אכזרי במיוחד: במהלך הוויכוח ביניהם לקח בן אברהם סכין ודקר וחתך את המנוחה מעל 50 דקירות במקומות שונים בגופה, עד שהסכין נשברה. אז נטל בן אברהם סכין נוספת והמשיך לדקור ולחתוך אותה

פורסם בתאריך: 6.6.24 18:44

בית המשפט המחוזי ת"א-יפו גזר היום (חמישי) עונש מאסר עולם על יעקב בן אברהם (72) שהורשע ברצח בנסיבות מחמירות של בת זוגו יעל בן אברהם ז"ל, בנובמבר 2022 בביתם בהרצליה. בנוסף, הטיל בית המשפט את הפיצוי המקסימלי הקבוע בחוק בסך 258,000 שח לשתי בנותיהם. במסגרת גזר הדין בית המשפט חזר ועמד על החשיבות העליונה של מיגור תופעת האלימות נגד נשים באמצעות ענישה מחמירה ובלתי מתפשרת.

מכתב האישום שהגישה עו"ד רונית חסון מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי), עולה כי לאחר שהתפתח בין בני הזוג ויכוח סביב חלוקת הרכוש המתוכננת לאחר שיתגרשו, לקח בן אברהם סכין ודקר וחתך את המנוחה מעל 50 דקירות במקומות שונים בגופה, עד שהסכין נשברה. בעודה מדממת, ניסתה המנוחה להימלט מהסלון לכיוון דלת הכניסה לדירה, אז נטל בן אברהם סכין נוספת והמשיך לדקור ולחתוך אותה באמצעות הסכין השנייה, עד שהתמוטטה ונפלה בפתח הדירה. זאת, לעיני אנשים נוספים ושכן שקרא לנאשם לחדול ממעשיו, אך ללא הועיל. לאחר ביצוע הרצח, שטף הנאשם את שני הסכינים באמצעותם דקר את המנוחה.

במהלך המשפט, הסתייגה הפרקליטות מחוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי שקבעה שהנאשם אינו כשיר לעמוד לדין. לאור כך, ביקשה הפרקליטות, לחקור את הפסיכיאטר בבית המשפט. בהמשך לבקשה זאת, הורה בית המשפט על מינוי ועדה של שלושה פסיכיאטרים אשר קבעו כי בן יעקב כשיר לעמוד לדין. לפני כשבועיים, קיבל בית המשפט את עמדת הפרקליטות והרשיע את הנאשם ברצח בנסיבות מחמירות של אכזריות מיוחדת ובעבירה של שיבוש מהלכי משפט. בית המשפט קבע, כי נסיבות מעשי הנאשם מובילות למסקנה כי מדובר ברצח באכזריות מיוחדת תוך התעללות גופנית ונפשית גם יחד.

בהחלטתם, התייחסו השופטים לאכזריות מעשיו של בן אברהם ולחומרה היתרה של רצח בתוך המשפחה, ובתוך כך רצח בנות זוג. עוד ציין בית המשפט כי למרבה הצער, בתי המשפט נאלצים יותר ויותר להידרש לתופעה החברתית המדאיגה עמה אסור להשלים של רצח נשים בידי בן זוגן, רובם בביתן, מקום שהיה אמור להיות מקום מבטחן.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר