משה פדלון. צילום עזרא לוי

"מתעלמים מאיתנו": ראשי הרשויות קוראים לרגב להקים רשות תחבורה של יישובי השרון

"בפרויקט המרכזי שנמצא על סדר היום, המטרו, מתעלמים באופן מופגן מבקשות הרשויות המקומיות", כתבו ראשי הערים של הרצליה, כפר סבא, רעננה ואחרים לשרת התחבורה

פורסם בתאריך: 5.11.20 17:49

ראשי הרשויות הרצליה, כפר סבא, רעננה, הוד השרון, רמת השרון, כפר שמריהו, המועצות האזוריות דרום השרון וחוף השרון והמועצה המקומית כוכב-יאיר צור יגאל פנו לשרת התחבורה מירי רגב בבקשה להקמת רשות לתחבורה של יישובי מרחב השרון.

"לאחרונה מקודמים פרויקטים לאומיים גדולים ומורכבים ביישובי השרון, בתיאום מינימלי או ללא תיאום כלל עם ראשי הרשויות באיזור השרון והשומרון", נימקו ראשי הרשויות את הבקשה במכתב, "לעתים חוסר התיאום עולה כדי התעלמות מעמדותינו וזאת בנושאים הנמצאים בליבת התכנון העירוני. החלטות אלו פוגעות ביכולות הרשויות לקיים את חובתן כלפי התושבים ולאפשר תכנון תחבורתי שמכיר במציאות האורבנית הקיימת. אין אנו יכולים להסכים לכך שמתכננים פקידי מוסדות התכנון, מוכשרים ככל שיהיו, יקבלו החלטות הרות גורל באשר לעתיד הערים והישובים שאת הציבור החי בהן אנו מייצגים. מדובר בציבור של כמיליון תושבים – לא ייתכן כי החלטות משמעותיות כל-כך יקודמו ללא הקשבה והתייחסות לאמירותינו".

במכתב כותבים ראשי הרשויות כי "בפרויקט המרכזי שנמצא על סדר היום, המטרו, מתעלמים באופן מופגן מבקשות הרשויות המקומיות. קידום תכניות המטרו, ההודעה על הכנת תוכנית תמ"א 70 וההודעה מתוקף סעיפים 78-77 יגרמו להקפאת התכנון והפיתוח במרכזי ערי השרון. בניית דיפו, בשטחי רשויות שונות, ללא תיאום והשתת הפיצויים למי שנפגע מתוכנית המטרו, על הערים והמועצות האזוריות, ללא כל שיפוי ממשלתי. יתרה מכך, השבוע גילינו דרך כותרות העיתונים כי כל התוכנית עומדת בסימן שאלה, ושוב – בלי כל דיון מקדים".

הם כותבים כי "כדי להגיע לפתרונות מוסכמים, בפרויקט המטרו ובפרויקטים אחרים, אנו קוראים להקים רשות תחבורה ליישובי השרון והשומרון, בו ייקחו חלק רשויות השרון והשומרון כולן. כמו כן, אנחנו דורשים שלפורום זה יהיו נציגים בכל מוסדות התכנון הארציים. מטרות הרשות יהיו שיקוף עמדות רשויות השרון והשומרון מול גופי התכנון התחברותי והתשתיות; דיון משותף בנושאים תכנוניים אשר משפיעים על עתיד אזור השרון והשומרון; הכרעה משותפת בדילמות תכנוניות ותחבורתיות שונות".

תגובת משרד התחבורה תובא כשתתקבל.


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון הרצליה


תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר