משה פדלון חותם על מגילת העצמאות (צילום דוברות העירייה) ודנה אורן ינאי (צילום תמי שלף)
משה פדלון חותם על מגילת העצמאות (צילום דוברות העירייה) ודנה אורן ינאי (צילום תמי שלף)

החתימה על מגילת העצמאות בישיבת המועצה: למי מגיע קרדיט על המהלך?

בפתח הישיבה חתם משה פדלון ולאחר מכן חברי המועצה. דנה אורן ינאי מדגישה שמדובר בהצעה לסדר שלה, ואורן אוריאלי בכלל לא חתם ומסביר למה

פורסם בתאריך: 16.3.23 09:12

הקרדיט על החתימה על מגילת העצמאות: ראש עיריית הרצליה וחברי מועצה חתמו בפתח ישיבת המועצה, שהתקיימה ביום שלישי, על מגילת העצמאות. חברת המועצה דנה אורן ינאי מהאופוזיציה אומרת שבכך קיבל למעשה פדלון את הצעתה לסדר שהוגשה מבעוד מועד לקראת ישיבת המועצה.

מגילת העצמאות החתומה בעיריית הרצליה, צילום דוברות העירייה

מגילת העצמאות החתומה בעיריית הרצליה, צילום דוברות העירייה

בפתח הישיבה אמר פדלון: "חשוב לי לדבר על נושא מהותי ומשמעותי. אנו מצויים בתקופה קשה ומורכבת ולא ניתן להתעלם מהקרע הגדול וההרסני שמתחולל בימים אלו בחברה הישראלית. הדמוקרטיה שלנו נמצאת במצב שביר ביותר מאי פעם. בית משפט עצמאי ונטול פניות הוא עוגן ונשמת אפו של כל שלטון חוק. המשטרה היא הזרוע הביצועית שתפקידה להגן על הזכויות הבסיסיות של האזרחים לתחושות של חופש וביטחון. צה"ל הוא צבא העם, ובשותפות והאחווה בין הלוחמים שלנו טמון כוחו. אני ועמיתיי, ראשי הרשויות, מסתכלים בחרדה על מה שקורה בחברה שלנו ולא נעמוד מנגד. אנו פועלים מול כל החזיתות ומול נשיא המדינה כדי לשמר את ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. מגילת העצמאות היא המסמך המסמל את הדמוקרטיה הישראלית והיא המסמך הערכי המרכזי המאחד את כולנו – ועלינו לדאוג ולהתחייב לכך שכל תלמיד ותלמידה יכירו מסמך זה. לכבוד הוא לי להוסיף את חתימתי על המסמך הזה לצד בן גוריון ומייסדי המדינה".

לאחר שפדלון חתם על מגילת העצמאות, חתמו על מגילת העצמאות שאר חבר המועצה, ביניהם דנה אורן ינאי שטוענת כאמור כי פדלון למעשה אימץ הצעה לסדר שהעלתה לקראת ישיבת המועצה וזאת כדי לגזור את הקרדיט ובכך לייתר את הצעתה. בהצעה לסדר שהעלתה אורן ינאי היא כתבה: "חברי מועצת העיר הרצליה חותמים בזאת על מגילת העצמאות ומתחייבים לפעול לפי עקרונותיה. עיריית הרצליה לא תקיים כל פעילות ולא תפעל בניגוד לעקרונות המגילה. אנו, חברי מועצת העיר, מתחייבים לפעול לפי העקרונות עליהם הוקמה מדינת ישראל".

לאחר הישיבה אמרה אורן ינאי: "התנהלות ראש העירייה היא על גבול המביכה אך לצד זאת היא גם משרתת את המאבק של כולנו כנגד הניסיון להפיכה משטרית. טוב שראש העירייה קיבל את הצעתי לסדר, שהיא חלק מיוזמה מטה המאבק לעצירת ההפיכה המשטרית וחתם יחד עם חברי המועצה על מגילת העצמאות. המאבק על הדמוקרטיה הוא המשמעותי ביותר בעת הזו וחשוב שמעבר למעשה הסמלי ינהג ראש העיר על פי עקרונות וערכי המגילה גם בכל ההיבטים של ניהול העיר".

 

חבר המועצה אורן אוריאלי הסביר מדוע לא השתתף בחתימה על מגילת העצמאות: "פדלון ומאיה כץ, שני אנשים בהם אין לי שום אמון ואני סבור כי יש להחליפם בבחירות המוניציפליות הקרובות, לא יהיו אלה אשר יגרמו לי לחתום על מגילת העצמאות בסיטואציה המבישה שהם יצרו בישיבת המועצה. על מגילת העצמאות לא חותמים כדי להביא צלם ולגרוף לייקים. על מגילת העצמאות לא חותמים כדי להקדים מענה להצעה לסדר של חברת מועצת העיר מהאופוזיציה, על מגילת העצמאות לא חותמים בשביל פוזה – את מגילת העצמאות יש לחיות ביומיום כמצפן מוסרי וערכי שאין בלתו. במיוחד בימים אלו".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר