קלפי, צילום melis82 depositphoto.com
קלפי, צילום melis82 depositphoto.com

הקלפיות נסגרו, מתחילה ספירת הקולות. מי ניצח בהרצליה?

אחרי שתי דחיות בשל אירועי השבת הארורה ומלחמת חרבות ברזל, התקיימו הבחירות המקומיות. עדכונים שוטפים

פורסם בתאריך: 27.2.24 08:36

עדכון אחרון: 27.2.24 22:32

22:15 – הקלפיות נסגרו, אחוז ההצבעה הארצי עומד על כ-49%. מתחילה ספירת הקולות. בהרצליה: 42%.

18:00 – נכון ל-17:00, אחוזי ההצבעה הארציים הם 31.2%. אחוזי ההצבעה ברעננה הם: 32.1%. בכפר סבא: 34.9%, בהרצליה אחוזים נמוכים מאוד: 27.5%. הממוצע הארצי בבחירות הקודמות בשעה המקבילה היה 40%. עתה הוא 31.2%.

13:30 – אחוזי הצבעה נמוכים עד עתה. אחוז ההצבעה הארצי עומד על 17.7%, אחוז ההצבעה בהרצליה נמוך במיוחד ועומד על 7.8%, ברעננה 18.4%, בכפר סבא 22.8%.

11:00 – לפני זמן קצר, הצביע השר בקבינט המלחמה וחבר המחנה הממלכתי, גדי איזנקוט, בקלפי הסמוכה למקום מגוריו בהרצליה. בכניסה לקלפי פגש איזנקוט בראש העיר משה פדלון, אשר מתמודד בראש סיעת המחנה הממלכתי הרצליה. איזנקוט קרא שוב לתושבי הרצליה לתמוך במשה פדלון לקדנציה נוספת בהנהגת העיר.

09:15 – ראש העירייה, משה פדלון, פתח את הבוקר בהצבעה בתיכון היובל הסמוך לביתו ואמר: "אני אמשיך לשמור על הרצליה בדיוק כמו שאנחנו אוהבים. דווקא עכשיו תושבי הרצליה בוחרים בניסיון". פדלון, שעומד בראש רשימת המחנה הממלכתי בהרצליה, התייחס למתיחות הביטחונית ואמר: "הדמוקרטיה הישראלית חזקה. ליבנו עם החיילים שעדין בחזית וכמדינה וכעיר לא נהיה שלמים עד לחזרתם של כל החטופים, וביניהם עומר שם טוב שלנו".

08:40 – יריב פישר, מועמד יש עתיד לראשות עיריית הרצליה הצביע בקלפי בחטיבת הנגיד הרצליה. בצאתו מהקלפי אמר פישר: "זה הזמן לקחת אחריות ולהתחיל את השינוי בהרצליה. אני קורא לכולם לצאת להצביע".

משה פדלון מצביע בקלפי בתיכון היובל, צילום פרטי

משה פדלון מצביע בקלפי בתיכון היובל, צילום פרטי

יריב פישר מצביע צילום פרטי

יריב פישר מצביע צילום פרטי

07:15 – משה פדלון לקדנציה שלישית או יריב פישר לקדנציה ראשונה? זאת השאלה שתוכרע היום (שלישי), כאשר תושבי הרצליה ייגשו לבחור את ראש העירייה הבא ואת הרכב מועצת העיר. ההצבעה תתקיים בין השעות 07:00 – 22:00 ב-156 קלפיות, מתוכן 43 נגישות. אחוז ההצבעה בבחירות 2018 היה 52.51%.

הבחירות ברשויות המקומיות מתקיימות היום, שלישי (27.2), לאחר שתי דחיות בעקבות המלחמה שנכפתה עלינו בעקבות אירועי השבת השחורה. הפעם, בניגוד למערכות קודמות, הבחירות לא ממש מעניינות את הציבור שעסוק יותר, מן הסתם, בדברים קיומיים המעיקים עליו בימים קשים אלו. הקלפיות נפתחו בינתיים ללא תלונות או דיווחים על אירועים מיוחדים.

גם הבחירות בהרצליה התנהלו על מי מנוחות כאשר לראשונה מגיעים ליישורת הסופית רק שני מועמדים לראשות העיר – משה פדלון, שמסיים שתי קדנציות בתפקיד ורץ כמועמדה של מפלגת המחנה הממלכתי ומולו מתייצב יריב פישר, חבר המועצה הוותיק ויו"ר האופוזיציה. לאורך מרבית הקדנציה היה נדמה כי מי שתתמודד מול פדלון תהיה מאיה כץ, אבל זו חברה לפדלון לפני קצת יותר משנה והפכה לסגניתו ומספר 2 ברשימתו לבחירות. לאחר תקופה של חוסר וודאות התברר כי היחיד שהחליט להתמודד מול פדלון הוא יריב פישר (יש עתיד) שהחליף את כץ בתפקיד יו"ר האופוזיציה וחבר לרשימתו של איל פביאן וכעת ינסה גם לנשל את פדלון מראשות העירייה. מכיוון שבהרצליה יש רק שני מועמדים, זהות ראש העירייה תיקבע בתום הבחירות בלי צורך בסיבוב שני.

בהרצליה ישנם 93,775 בעלי זכות בחירה שרשאים לבחור את ראש העירייה הבא ואת 21 חברי המועצה שיכהנו בתפקידם בחמש השנים הבאות. בבחירות יתמודדו 11 רשימות ואלו הן בציון 5 המועמדים במקומות הראשונים בכל רשימה:

המחנה הממלכתי הרצליה בראשות משה פדלון: משה פדלון, מאיה כץ, איה פרישקולניק, פזית בכר, איתי צור.

יש עתיד ליברלי יריב פישר איל פביאן: יריב פישר, גלילה יבין, איל פביאן, תומר וינר, שירלי גדניר.

מרצ הירוקה בראשות עופר לוי: עופר לוי, עדי אולמרט, דרור בן עמי, מירב כהנא, אנטוני גרין.

אחדות מסורת ציונות בראשות צבי וייס וירון עולמי: צבי וייס, ירון עולמי, יצחק וייס, סופיה יוחפז, חיים יעיש.

חוזה חדש בראשות דנה אורן ינאי: דנה אורן ינאי, ניבה בז'ז'ניסקי, גונן לצטר, אורי ארבל, עידית שטנר.

גשר בראשות אלעד צדיקוב: אלעד צדיקוב, אליהו צראף, משה גרשי, אליהו עמנואל, דוד יחיאל.

רוח צעירה בהרצליה בראשות דניאל אייזנברג צדיקים: דניאל אייזנברג צדיקים, אלון קנינגר, עינת ליטבק, תם גשרי, ליאורה ברטלר.

הליכוד: רפי קדושים, אתי נחום, פולי אמר, דוד סולטן, ניסים נחמוקה.

התאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל: משה ועקנין, משה בנאין, יוסף בן ארויה, מרדכי קדוש, אוליבייה חדד.

הרצליה למען תושביה בראשות דוקטור שמואל סעדיה עורך דין: שמואל סעדיה, קרן שלף, גלילה בולק, רווית בן סרוק, אורלי אקוקה.

רשימת מערב הרצליה ליברלית בראשות הדר לוסטיג: הדר לוסטיג, רועי בן מנחם, הילה חגואל, תומר טייץ, שני וייסמן.

# # #

יום הבחירות הוכרז כידוע כיום שבתון ולרשות הבוחרים יפעיל משרד הפנים יותר מ-11,600 קלפיות בישובים השונים. כדי לאפשר לכל בעל זכות בחירה לממש את זכותו, מאות קלפיות מיוחדות יוצבו גם בבתי החולים, במקלטים לנשים, בבתי אבות ובבתי הסוהר. כדי להקל על בוחרים המוגבלים בניידות ייפרסו ברחבי הארץ 2,759 קלפיות נגישות מיוחדות. כל המידע אודות מיקום הקלפיות, נתונים על המועמדים והרשימות המתמודדות נמצא בפורטל הבחירות באינטרנט:

https://bchirot-muni.moin.gov.il/

באמצעות הפורטל, המוקד הטלפוני, שירותי הווטסאפ וה-SMS ניתן לאתר בקלות את מיקום הקלפי שבה מצביעים, להתעדכן במידע לציבור הבוחרים כמו גם למועמדים ובאי כוח הרשימות ולקבל מענה למגוון שאלות על הבחירות בכלל ועל הבחירות במקום המגורים, בפרט. בפורטל התוצאות ניתן יהיה להתעדכן באחוז ההצבעה ברשויות השונות גם בהשוואה למערכות בחירות בשנים קודמות.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר