צילום אילוסטרציה אייל טואג
צילום אילוסטרציה אייל טואג

שרשרת הדבקה וטענות של ההורים: סייעת מחוסנת נדבקה ועבדה בשלושה צהרונים

הורים של אחד הצהרונים התעקשו שסייעת שתגברה צהרון בו התגלו מאומתים תעבור בדיקת קורונה למרות שהתחסנה. למרבה ההפתעה נמצאה הסייעת חיובית. הורים באחד הצהרונים מתלוננים על כך שקיבלו הודעה באיחור ומבקשים לחדד את הנהלים

פורסם בתאריך: 22.2.21 12:08

הורים לילדים שנמצאים בצהרון של חברת טומשין, מתלוננים על על כך שסייעת שעברה את שני החיסונים לקורונה, שובצה בארבעה צהרונים ובדיעבד הסתבר שהיא חיובית לקורונה וכל ילדי הצהרונים נכנסו לבידוד. ההורים מבקשים לחדד את הנהלים לגבי שיבוץ סייעות ולגבי ההודעה להורים. ברשת צהרוני טומשין ובעירייה מבהירים שהכל נעשה על פי הנהלים, והשיבוץ של הסייעת היה תקין לאור כך שהתחסנה מפני קורונה בשתי המנות. ככל הנראה מדובר בחוסר מזל עבור הסייעת שנכללת כנראה בחמשת האחוזים שנדבקים למרות שהתחסנו. בכל מקרה מדובר באירוע חריג.
תחילת הסיפור בגן נחליאלי. ביום חמישי ה-11.2, עם סיום הסגר השלישי, חזרו הילדים לגן ולצהרון ולצהרון הגיעה סייעת משלימה. כעבור מספר ימים, ביום שני בבוקר, קיבלו הורי גן נחליאלי הודעה שהסייעת המשלימה עשתה בדיקת קורונה ויצאה חיובית ולכן כל ילדי הצהרון (משותף לגן נחליאלי ולגן טל) צריכים להיכנס לבידוד. בצהרון זה בגן נחליאלי עובדת סייעת נוספת, קבועה, אשר כבר התחסנה בשתי המנות, ולכן בטומשין החליטו לשבץ אותה בפרק הזמן בו הילדים בבידוד, כסייעת מחליפה בשלושה צהרונים אחרים: ביום שני ושלישי בשבוע שעבר היא שובצה בצהרון סנונית, ברביעי בדוכיפת ובחמישי בצהרון בגליל ים. בצהרון סנונית התגלו ברביעי שעבר, מספר רב של ילדים  מאומתים לקורונה.
אתמול חזרו ילדי גן נחליאלי לפעילות בגן אחרי שסיימו את הבידוד. ההורים שמעו על כך שבזמן הזה עבדה הסייעת בצהרון סנונית בו התגלו ילדים מאומתים לקורונה, ודרשו שהסייעת תבצע בדיקה לפני שתחזור לגן. הסייעת עברה בדיקה ביום חמישי ולמרבה ההפתעה, למרות שכבר התחסנה בשתי המנות, קיבלה תשובה שהיא נמצאה חיובית לקורונה. לאור כך גם ילדי גן דוכיפת והגן בגליל ים התבקשו להיכנס לבידוד. לגן נחלאלי היא כמובן לא חזרה בינתיים.
הורי גן דוכיפת מעלים טענות על כך שהסייעת עברה מספר גנים מבלי שעברה בדיקת קורונה, אך כפי שכבר ציינו מאחר והסייעת הייתה מחוסנת, לא הייתה חובת בדיקה. עוד הם מעלים טענות על כך שהעירייה קיבלה את תוצאות הבדיקה של הסייעת ביום שישי, אך הם עודכנו רק במוצאי שבת, ובזמן הזה הילדים נפגשו עם חברים, בני משפחה ועוד. "אף אחד לא עדכן אותנו בכלל שלצהרון שלנו נשלחה סייעת מחליפה", אומרת אמא מגן דוכיפת, "התחילו להגיע אלינו שמועות שכל הנראה שסייעת שהייתה אצלנו בגן, הייתה לפני כן בגנים אחרים ובינהם גן סנונית שבו היו הרבה ילדים מאומתים, התחלנו לעשות הצלבה והבנו שמדובר באותה סייעת, שהייתה גם בגן הצמוד לנו נחליאלי, בו הייתה סייעת מאומתת", ממשיכה האם. "בהמשך הבנו שהורי נחליאלי דרשו שלפני שהיא תחזור היא תעשה בדיקת קורונה, אותה עשתה הסייעת ביום בחמישי ולהבנתנו את התוצאה היא קיבלה כבר למחרת ואנחנו קיבלנו הודעה שהיא חיובית רק במוצאי שבת, למרות שלאורך כל סוף השבוע קיבלנו עדכונים. זה אומר שהילדים שלנו נחשפו בין שישי לשבת לאנשים אחרים. היו צריכים להזהיר אותנו מראש, כבר כאשר היא נשלחה לעשות בדיקה, שיש אפשרות כזו ולא היינו חושפים את הילדים לאנשים".
ההורים דורשים, לחדד נהלים ולעדכן אותם בכל שינוי של אשת צוות בצהרון, כמו כן הם מבקשים שסייעת שהייתה בצהרון בו היו חולים מאומתים, תעבור בדיקת קורונה, לפני חזרתה לגן, גם אם היא מחוסנת. "התחושה היא שלא מנסים להקל על ההורים, אלא מבקשים למצוא פתרונות נוחים וזה פוגע בנו ובילדים שלנו".
מרשת צהרוני טומשין נמסר: "עפ"י הנחיות משרד הבריאות , עובדת חינוך שהתחסנה ב-2 חיסונים, רשאית ויכולה לעבוד בגנים/צהרונים ואיננה נדרשת בבידוד או בבדיקת קורונה במצב בו ילדי הצהרון בו עבדה נדרשים בבידוד. העובדת שלנו נהגה עפ"י הנהלים, כפי שנוהגים כל עובדי החברה: עטתה מסכה במהלך עבודתה,
הקפידה בנהלי ההיגיינה והתחסנה ב-2 חיסונים. כפי הנראה העובדת נכללת באותם 5% שהחיסון פחות יעיל עבורם ולפיכך נדבקה בקורונה. חברת טומשין נהגה במקרה זה ומתנהלת תמיד עפ"י הנהלים וההנחיות של משרד הבריאות. אנו בתקווה לבריאות איתנה לכולם ושהשגרה תחזור לשכון במעוננו. אנו פועלים ונפעל גם בהמשך עפ"י כל ההנחיות".

מעיריית הרצליה נמסר: "עיריית הרצליה פעלה בדיוק על פי ההנחיות והנהלים של משרד הבריאות".


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון הרצליה


אולי יעניין אותך גם

תגובות

3 תגובות
  1. חבל

    קצת לא הבינו שם. 5 אחוז זה הסיכוי למחלה. הסיכוי לנשאות לא לגמרי ידוע. ולכן אני לא כל כך מבינה למה ביטלו את הצורך בבידוד, או לפחות בדיקה, למי שנחשף למאומת

  2. אבי

    מדינת חלם אתם לא מבינים שזה לא קשור שיש לה 2 חיסונים?? כל מי שמחוסן יכול להדבק ולהדביק נקודה! כמובן שמשרד הבריאות יתרת את זה בזה שהוא אונר שהיא נכללת ב 5 אחוז זה הכל בלוף

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר