פארק הרצליה. צילום עזרא לוי
פארק הרצליה. צילום עזרא לוי

משרד הפנים רוצה לגבות דמי כניסה לפארקים? תושבי הרצליה יכולים להירגע

"הפארקים שלנו פתוחים לקהל הרחב, והכניסה אליהם חופשית וכך תישאר", מסרה העירייה בתגובה לתקנות החדשות שמקדם המשרד

פורסם בתאריך: 8.7.19 08:41

משרד הפנים מקדם תקנות חדשות שיאפשרו לרשויות מקומיות, לאחר אישור מיוחד ממשרד הפנים, לגבות דמי כניסה לפארקים ציבוריים בשטחן. התקנות החדשות נוגעות רק לפארקים עירוניים העונים על קריטריונים מסוימים, כמו שטח פארק העולה על מאה דונם. פארק הרצליה עונה על דרישות הסף המופיעות בטיוטת התקנות החדשות, שפורסמה לאחרונה על ידי המשרד לעיון הציבור ולהגשת התנגדויות. לפי שעה, עיריית הרצליה לא מתכוונת לגבות דמי כניסה לפארק העירוני.

על פי התקנות, רשות מקומית תוכל להגיש בקשה למשרד הפנים לגביית דמי כניסה לפארק, מתושבי הרשות או מתושבי חוץ, או משניהם. בעקבות כך, ועדה מייעצת שתכלול את נציג שר הפנים, נציג מטעם השר להגנת הסביבה ונציג מטעם שר הבינוי והשיכון, תייעץ לשר הפנים האם לתת היתר לרשות המקומית לגביית דמי כניסה. שר הפנים בעצמו, יקבע את גובה דמי הכניסה לפארק, ממי יגבו את דמי הכניסה – תושבי הרשות, תושבי חוץ או מכל המבקרים בפארק, באיזה ימים בשנה יגבו את הכניסה ויוכל להגביל לבחירתו את תקופת הגבייה לזמן מוקצב.

לצורך הגשת בקשה לשר הפנים, על הרשות המקומית לפרסם הודעה על כוונתה לעשות זאת ולאפשר לציבור להעיר ולהתנגד לפחות שלושה שבועות טרם הגשת הבקשה לשר.

משרד הפנים הודיע על כוונתו להתקין את התקנות הנוגעות לגביית דמי כניסה בפארקים ציבוריים, לאחר שמספר רשויות מקומיות הגישו פניות בנושא. עיריית הרצליה לא הייתה בין הרשויות הללו.

מהעירייה נמסר: "הרצליה עיר פתוחה וחופשית לכולם וכך גם הפארקים שלנו – פתוחים לקהל הרחב, והכניסה אליהם חופשית וכך תישאר".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

3 תגובות
  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    בתנאי שכל מי שנוסע מהמרכז לצפון, למפלים, לכנרת, לואדיות להרים וליישובים הציוריים ידרש לשלם דמי כניסה עבור עלויות הנקיוןכ שצריך לכסות אחרי שהם חוזרים למרכז…..

  2. מוקי

    מה שיקרה שכל הפארקים מסביב בתשלום וכולם יגיעו להרצליה תענוג.

  3. שרה

    עוד מכבסה מבית היוצר שח הממשלה הגזענית שלנו למדר אוכלוסיות מסויימות כמו בני מיעוטים מפארקים…

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון הרצליה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר